Fear Itself: The Sacrifice (2008)


Český název: Podstata strachu 01: Oběť
Režie: Breck Eisner
Rok výroby: 2008
Délka: 44 min
Země: USA/Kanada

Hrají:
Jeffrey Pierce … (Point)
Jesse Plemons … (Lemmon)
Stephen Martines … (Diego)
Rachel Miner … (Chelsea)
Mircea Monroe … (Virginia)
Michelle Molineux … (Tara)
… a další

 

Čtveřice gangsterů se po nepříliš zdařilé akci rozhodla jet po vedlejší cestě vedoucí pustinou a lesy, místo aby riskovali chycení na dálnici. Jeden z nich je zle zraněný a ostatní pomalu přicházejí i o zbytky nervů. Na lesní cestě však na něco najedou a jejich vůz je nadále nepojízdný.

Jak se dostat z této prekérní situace? V dáli zahlédnou kouř, vycházející z nějakého starého stavení a tak jejich další kroky vedou právě tam. Podivná usedlost, jejíž nádvoří lemují zašlé hroby, vypadá jak z historických filmů z dob honu na čarodějnice, není zde elektřina ani telefon. To jim samozřejmě na klidu moc nepřidá, ale jen do chvíle, kdy se seznámí se třemi půvabnými sestrami, které zde žijí zcela odříznuty od okolního světa. Záhy však začnou vyplouvat na povrch i temné stránky tohoto místa, protože společně s předky mladých dívek zde před mnoha lety přišlo z Rumunska i něco zlověstného. Něco, co má neustále hlad a žízeň po čerstvé krvi…

Tento nepříliš známý hororový seriál televizní a rozhlasové společnosti NBC se mi poprvé dostal do podvědomí díky Eraserheadovi a jeho recenzím na jednotlivé epizody, když byl ještě aktivní na Horror.cz. Následně se všechny díly objevily na AXN a tak jsem si je samozřejmě musel obstarat. Všechny jsem je však nikdy neviděl a tak nadešel čas, abych to napravil. Zvláště když podobně jako tomu je u Masters of Horror, jsou jednotlivé epizody značně rozdílné, a to nejen co se režisérských postů týče, ale hlavně svým obsahem.

Jedním z hlavních zakladatelů této povídkové série je Mick Garris, scénárista a režisér, který má na svém kontě i několik dílů právě v Masters of Horror. Když nedostal svolení k další řadě, rozhodl se natočit vlastní seriál. No a přestože se i zde objevilo hned několik známých režisérů a scénáristů, tak se Podstata strachu nikdy nedočkala takové popularity, jako tomu bylo právě u Mistrů hororu. Což je svým způsobem docela škoda, protože co jsem měl zatím možnost vidět, kvalita některých dílů rozhodně není špatná a už vůbec ne k zahození.

Třeba hned tento první je toho zdárným příkladem. Zápletka sice není zrovna dvakrát originální, zvláště pro ty, kteří už mají něco nakoukáno, ale rozhodně nemění nic na tom, že bych se u toho nebavil. Ponuré stavení obklopené mohutnými zdmi ze dřeva, kříže na dvoře a tajemné trio mladých dívek, to vše zpočátku vyvolalo řadu nejrůznějších představ a tajných přání, kterak by se děj mohl dále ubírat. Čtveřice maníků mi už tak sympatická nepřišla, hlavně když mysleli spíš spodkem než svým mozkem.

Nicméně když je nám následně poodhaleno krvežíznivé tajemství toho místa, rozjede se celkem slibná akční/hororová stránka filmu, ve které nechybí napětí, gore, krev ani emoce. Což dle mého režisér Breck Eisner zvládl obstojně. Kvalita hereckých výkonů byla rovněž slušná, takže ani po této stránce si nemůžu stěžovat. Těch necelých pětačtyřicet minut dokáže jistě uspokojit nejednoho diváka.

Hodnocení6
Máte-li rádi upíří tematiku a nejste zas až tolik nároční, tak by se pro vás první díl Fear Itself mohl stát lehce nadprůměrnou podívanou. Tak jako tomu je v mém případě.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář