Skok


Netušila, že přijde tolik lidí, aby se podívalo na její smrt. Hleděli na ni s vyděšeným výrazem ve tváři, ale ona věděla, co si skutečně myslí. Bylo jim to jedno. Brali to jako podívanou, na které můžou zabít trochu toho svého bezcenného času. Kamarádky…

Její kamarádky ji pomlouvaly na každém kroku. Možná ani nevěděly, jak moc jí tím ubližují. Bolelo ji to. Moc ji to bolelo. Tak moc, že si to ani nedokážete představít. Dokonce tak, že tu dnes stojí a zírá dolů, do té propasti pod ní. Jak mohou být lidé tak zlí?? Vždyť jim přece nic neudělala. Nikdy nikomu neublížila! A teď za to má pykat? Nenáviděla tento svět! Nenáviděla rodiče, za to, že ji vůbec splodili, kamarádky za to, jakou bolest jí svým chováním způsobily, kluky, protože byli tak arogantní a nesnesitelní a zlí… Především však nenáviděla sebe… nechtěla žít a vzpomínat na tu strašnou, bolestnou minulost, která ji potkala, zničila a přivedla na úplné dno.

Zadívala se na své opálené ruce, na kterých přímo razili bílé, drobné i vystouplé jizvičky a jizvy. Připomněly jí pobyt na psychiatrii. V té strašné, staré, oprýskané budově, do které se zavírali ti méněcenní. Vyvrhelci společnosti, dalo by se říci. Připomněli jí psychiatra i psychologa, ke kterému musela později, ačkoli nerada, velmi nerada (!) chodit. Rodiče ji považovali za blázna. Poslali ji vzít si prášek, když řekla něco, co se ostatním nelíbilo. Jenže teď, teď to bude jiný. Konečně mohla udělat to, co chtěla ona sama. Ne mamka, taťka, spolužáci, ale ona. Jen ona jediná. Jak moc to pro ni znamenalo.

Neví, jak dlouho seděla na střeše vysokého činžáku. Z přemýšlení ji vytrhl zvuk sirén, které mají policajti, nebo záchranka? Nebyla si jistá. Nebo mají oba tu samou? Neví, proč o tom přemýšlí. Vlastně jí to bylo úplně jedno. Proč by to měla řešit? PROČ?!?!?
Sirény se blížily. Už byly kousek od ní. Uvědomila si, že když to teď neudělá, tak už nikdy. Nechtěla být zase ta, co nic nedokázala. Nedokončila. Ona jim ukáže, jak se silná! Odrazila se a za chvíli necítila skoro nic. Jen volný pád a mohutný dopad na zem. Křuplo to, když si zlomila nohy a asi čtyři žebra. Okamžitě ji naložili do sanitky a jeli. Jakoby z dálky slyšela houkající sirénu a slabé hlasy. Ale bylo jí to jedno. Věděla, že je to naposledy.

Najednou vše ztichlo. Byl klid. Usnula. Jakoby tušila, že je to navždy. Její duše vzlétla do oblak.
Poté ještě viděla svůj pohřeb. Bylo na něm velmi málo lidí. Dokonce méně, než se jich přišlo podívat, jak se jde zabít. Rodiče nebrečeli. Tvářili se jen nešťastně. Věděla, že je to jen přetvářka … Ve skutečnosti byli rádi, že se zbavili černé ovce rodiny. Nebudou se muset o nikoho starat. Ulevilo se jí.

Pak jen viděla, jak zamířili ke hřbitovu s nápisem: "HŘBITOV SEBEVRAHŮ." Už na vždy byla šťastná…

Sdílejte článek

18 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Zevluska 14 května 2009 v 22:57

  see-sawandrew: no, co se týče MOH jsem asi pouze a jen zaujatá, protože to je pro mě takový menší osobní veledílko ( ovšem může to bejt jen pro mě) takže to posuzuju spíš jako celek, a ta povídka se mi líbila- stačí ne?…a pokud já vim,tak sem se v tom komentáři nezmiňovala o tom že to bylo HOROROVY? jestli jo,tak se omlouvám,hledat to teď nebudu. Twilight považuju za romantickou – pohádku 🙂 vůbec né za horror- nebo sem někdy řekla že jo? takovýhle filmy pro mě prostě NEJSOU horrorovym žánrem a to že tam je hlavní postavou upír nebo ta skvělá “MUMIE”, neznamená že takový začnou být- že začnou být horrorovým 🙂 A bylo to jen poukázání na to že když tu můžou bejt filmy jako mumie atd, tak proč by tu nemohli bejt ne zcela horrorový povídky,ale je mi to vcelku jedno 🙂 jen jsem to tak poznamenala- vyšší princip to fakt nemělo.. 🙂

 2. Pavel 14 května 2009 v 17:53

  Je to první povídka a málo který autor vyšvihne hned zbrusunový dílo. Chce to opravdu pilně trénovat a časem se to bude zlepšovat. Rozhodně si nemyslím, že tohle patří mezi to nejhorší co jsem četl, ale chce to víc rozpracovat a vyhrát si s tím.

  Pro Stan: Motivační CD stojí za velký hnědý ….. Daleko lepší je Rubikova kostka  Tuhle terapii mi doporučil Strašák a musím říct, že to opravdu funguje… Můj rekord je 7 sekund.

 3. DonMartinez 14 května 2009 v 17:47

   Doufám, že to není autobiografie Je to přehlšené sentimentem, nemá to žádný děj, ani poentu… v podstatě od první do poslední řádky je to pořád o tom samém. Pokud bych měl přijmout tento typ “literatury”, očekával bych závan originality a nějaký hlubší smysl. Nějaké vyústění někam… Nikoliv uplakanou slátaninu.

  Btw, už když jsem si všiml této povídky v čekajících příspěvcích, bylo mi jasné jak to dopadne. Napsat do úvodního textu “buďte prosím ohleduplní” je na tomto serveru úplně to samé jako: “Jen do toho, Strašáku! Opři se do mě!” opravdu dětinská chyba

 4. see-sawandrew 14 května 2009 v 00:38

  Zevluska: je zajimave ze Mumie te pobuřuje, avšak moji recku na MOH: Chocolate, absolutně nehororovou slátaninu, jsi označila jako příliš schazující 🙂 a co třeba Twilight? Nebo spousta dalších takových filmů?:-) … jinak co se týče tématu zde, mně nevadí ani tak nehorovatost, jako to, že povídka je skutečně něco jiného než pár řádek lyrického textu, a to opravdu je… ale to může azse avdit jen mně :o)

 5. Zevluska 14 května 2009 v 00:22

  teď zrovna nebudu komentovat tuhle povídku. Jen by mě zajímalo – spousta z vás řeší jestli to JE nebo NENÍ  horrorová povídka- samozřejmě sme na serveru Horror.cz..takže by měla.. jenže neméně jsem se nasmála (a trochu i znechutila) při pohledu na film Mumie (fantazi akční podívanou – téměř rodinný film) zařazenou do sekce: horrorové filmy… HA HA – plus spousta dalších filmů atd…. to sem si jen tak jako neodpustila 🙂

 6. Solo 13 května 2009 v 19:44

   Všechno podstatné řekl už see a strašák. Nicméně já nebudu nikterak shazovat tuhle nehororovou povídku. Její obsah je sice zajímavý, ale sem nepatří. Trochu jsem si přitom zavzpomínal na film Scary Movie a tu buchtu jak řve před školou: ,, Tak na co čekáš? Na co čekám? Na co čekáš? Ty děvko!!! bum……”

 7. see-sawandrew 13 května 2009 v 14:16

   jak už jsem se několikrát zmínil: pokud jde o povídku, mělo by to být převážně epické dílko. Lyrických slátanin na téma sebevraždy je na internetu neskutečný množství ( nemám tucha proč se tahle podivná móda ještě pořád udržuje, jestli ej to tak strašně mco cool). Tím samozřejmě nechci nijak ponížit autora povídky, jen poukazuju na to, že další z těch tisíce “povídek” už mě nemůže zaujmout naprosto ničím 🙂

Nový komentář