Řidič autobusu, 2.část


"Kam?"zeptala se Martina vyděšeně.

"Copak jsi mě neslyšela, ty blbá holko?"zařval naštvaně řidič,"jedeme do záhrobí!"A rozchechtal se ďábelským smíchem.

Martina se vydala dozadu do autobusu k Danče, která se třásla strachy.

"Co budeme dělat?"ptala se Martiny.

Najednou autobus začal zastavovat a potom se skučením zastavil. Martina se podívala z okna a krve by se v ní nedořezal. Byli na cestě, celé pokryté krví a mrtvými těly. Na konci cesty byla brána z černého železa, na které byl nápis: "VÍTEJTE V ZÁHROBÍ".

Martina nemohla promluvit. Dveře autobusu se otevřely a dovnitř začali nastupovat nemrtví. Vysely z nich kousky masa a byli prolezlí červy. Daniela musela zvracet, protože to bylo opravdu nechutné. "Jako obvykle,Gemme?" zeptal se řidič a podíval se na nejhůře vypadající mrtvolu.

Potom se autobus zase rozjel. Vjeli do brány a Martině se zatmělo před očima. Poslední, co viděla, bylo, jak jí jedna z mrtvol vráží sekyru do zad.

"NEEEEEEEEEE,"ozval se výkřik do tmy.

U postele, kde ležela Martina se rozsvítila lampička a čísi hlas pronesl: "Martino,jestli budeš spát ještě chvíli, tak ti ujede autobus!"

Byla to Martiny máma. Ještě jednou s ní zatřásla a potom odešla. "Ufff,to byl ale hrozný sen," řekla nahlas Martina a vstala z postele. Oblékla se a vzala sešit z matematiky. Dnes psali důležitou písemku a ona ji nechtěla zmeškat.

Seděla na autobusové zastávce a učila se. Přijel autobus a ona nastoupila. Přisedla si k Daniele a jeli. Po cestě vyprávěla Daniele svůj podivný sen. Danča se jen smála. Ale Martina měla podivné tušení, že ten sen něco znamenal.

Prokázalo se to odpoledne, když stály na autobusové zastávce. Nepřijel ten hezký autobus. Přijel ošklivý a starý model, který jezdil snad v 50. letech.

V půli cesty řidič zabočil do lesa, a když se Martina zeptala, kam jedou, dočkala se odpovědi: "PŘECE DO ZÁHROBÍ!"

Sdílejte článek

  1. Pavel 18 května 2009 v 20:07

    V regálu, v sekci DvD  jsem si jen tak prohlížel filmy, když moji pozornost upoutal Řidič autobusu 2. ,, Tohle jsem ještě neviděl” Uchopil jsem jej do ruky a začal jsem si ho podrobněji prohlížet. Titulní strana a obrázky naznačovali, že to bude kvalitní hororové béčko. Začal jsem si číst tu několikařádkovou upoutávku na druhé straně obalu, o čem že je tenhle film? Po přečtení jsem jen zakroutil hlavou, vložil ho zpátky na místo a pokračovál dál…

    Asi takhle bych hodnotil tuto povídku, chce to opravdu odost zabrat, ale ve své nekonečné dobrotě nakonec přimouřím obě oči a dávám 4-

  2. see-sawandrew 26 dubna 2009 v 10:08

     Nezaujalo… trochu jsem se pobavil přemýšlením, jak mohla Martina vidět, že jí někdo vráží sekyru do zad, ale to je asi jediná emocionální muška, kterou ve mně povídka vyvolala. V závěru je sice pokus o nějaký šok, ale děj tak stručně a jednotvárně letí dopředu, že to působí spíš samoúčelně

Nový komentář