Piko zabíjí


Udýchaný tramp doběhl až do samého středu lesa a usadil se za pařez. Těžce oddechoval, když z kapsy své šusťákové bundy vytahoval igelitový pytlík plný bílého prášku. Natáhl ruku a začal na ní rýsovat lajnu. Pak následovalo už jen dlouhé nasátí drogy do nosních dutin obyvatele lesa.

Docházejí mi síly. Přebytek metamfetaminu v mé krvi, těžký pytel přehozený přes mé rameno, intenzivní tlukot srdce, krev, která doslova pulzuje v žilách a černočerná tma kolem mě, je toho příliš. Slyším policejní sirény a hlasy. Jdou po mně! V igelitovém pytli, který leží na mých bedrech je ukryto mrtvé tělo. Mrtvé tělo mého dealera pervitinu Dillona. Měl si kurva uvědomit, že když odmítne prodat další dávku podnětlivému feťákovi jako jsem já, tak to nedopadne dobře. Stačilo jen pár bodných ran. Divím se, že moje rozpíchané a vyzáblé ruce byly něčeho takového ještě schopné, skoro už ani neudržím stříkačku. Jo, to by mi pomohlo, sundat pytel ze zad a šlehnout si. Zaplavilo by mne neuvěřitelné blaho. Ne, nesmím tomu podlehnout, nejsem sice silnější než droga, ale nejdřív musím tělo skrýt někde v tomhle zkurvenym lese. Pak si dám a všechno bude zase dobrý. Když jsem už u tý retrospekce, dochází mi, že poslední tři roky mýho bytí na tomhle prohnilym světě jsem nevěnoval ničemu jinýmu než piku. I hygienu nebo jídlo odsouvám do pozadí. Kdy já vlastně naposledy jedl? Můj hlad bohatě zasytí péčko. Můj život, moje závislost, moje zhouba. Pytel se mi zdá čím dál tím těžší, není už čas ho položit? Už musím být dost daleko. Tenhle les je nekonečný. Policejní sirény už odezněly, ale hlasy vnímám pořád. Vydali se mě hledat? Ano! Už jsou tady! Slyším dupot! Jsem v pasti!

Na zem dopadla dvě těla, jedno zabalené v černém igelitovém pytli a jedno přeťaté vedví.

Nad těly se zubil zarostlý tramp se sekerou v ruce.

Sdílejte článek

14 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. hellequine 22 ledna 2010 v 10:00

   Člověk, který si šlehá, by si nešňupnul.. Je to pro něj škoda materiálu, když to takhle řeknu. Prostě by musel použít víc za menšího výsledku.. Věř mi..;) To by se stalo jedině v tom případě, že by ten pytlík, jak ty říkáš, byl opravdu velkej.. Ale i tak o tom pochybuju.. *PEACE*:)

 2. Pavel 12 ledna 2010 v 15:53

  No Jamalle, asi takhle: Schovávat své nedostatky pod spánkovým deficitem je trochu neprofesionální. Zkus říct v práci svému šéfovi, že nemůžeš pracovat, protože jsi celou noc nespal a uvidíš, co se stane… Tak zkus být příště trochu chlap a říct na rovinu, že tě nic lepšího nenapadlo. (Nevipadá to tak dětinsky). Největším kámenem téhle povídky je bohužel její délka. Neříkej mi, že jsi po probděných nocích víc nevymyslel? Sepsání dvou odstavců a to bez jekékoliv přípravy mi zabere maximálně deset minut. Nic moc chlape… Mezi náma tohle téma taky není zrovna žádná novinka, chybí tam trapný vtipy a délka je naštěstí únosná, takže totální paskvil to určitě není, ale od borce tvého kalibru, jsem čekal o hodně víc…   

 3. Eraserhead 12 ledna 2010 v 14:24

   No, tak na tohle ses měl vyspat a napsat to pak. Takhle mi to připadá jako náčrt rozpracovanější povídky. Námět by zrovna nemusel být špatný, ale takhle tomu hodně chybí. Já např. jsem to asi pořádně dobře nepochopil. Respektive myslím si, že vím co jsi chtěl napsat, ale napsal jsi to tak, že jsem musel hodně přemýšlet, jestli je to tak. Každý jednotlivý odstavec jako by vůbec nepatřil k těm dalším, každý z nich jako by vypovídal jiný příběh.

  “podnětlivý feťák” – měl jsi asi na mysli vznětlivého feťáka, ne?

  A co se týče kontroverznosti, tu má charakterizovat co. Že se v té povídce objevují drogy? To sorry, ale myslím, že dneska tohle už není nijak kontroverzní, tak před dvaceti lety možná, ale dneska ne. Možná, kdyby jsi detailně popsal sexuální styk dvou homosexuálů, to by mohlo být kontroverzní, nebo něco s pedofilní zápletkou, to by určitě bylo kontroverzní, ale drogy? Koho dneska zajímaj nebo šokujou drogy. Buď je sám bere, nebo zná někoho, kdo je bere.

  Takže, abych to shrnul. Takhle, jak jsi to tu dal je to pár jednotlivých a samostatných dobře napsaných odstavců, jako celek to ale skoro nejde dohromady. Je to nedodělané. Vůbec to nemá na to, aby to zaujalo v pouhých 4 odstavcích.

  To je jedna věc. Druhou věcí je, že mě od čtení odrazoval už tvůj úvod. Stavět na tom, že jsi to psal nevyspalý? Jo dnešní byznys je tak prohnilej, že bys na tom mohl postavit úspěšnou reklamní kampaň pro své dílo, ale stejně by se našlo pár lidí, který by ti řeklo to co já – je to nedodělané a nečitelné (teda čitelné jen jednou, pak už je mi jasné, že nic takového znovu číst nebudu).

  Abych pravdu řekl, vlna krátkých (a často opravdu nepovedených) povídek v této sekci, mě začíná pěkně štvát a čtení každé nové z nich je mnohdy fakt horror. Opravdu si myslíte, že na dobrou povídku stačí pár vět, v nichž se probere trocha té lidské zkaženosti, vnitřního žalu a nebo v ní někdo někoho zabije? Zvlášť mě to mrzí u lidí, u nichž jde vidět, že umí psát….

Nový komentář