MEGAHOROR – V zajetí malomocných


Zdroj: StrašidelnéPříbehy (http://www.strasidelnepribehy.estranky.cz)
Autor: Lenka

 

Tento příběh je sic vymyšlený, ale budeme to teď brát jako dávnou pověst, ano? Stal se asi před 100 lety v době velkých sukní které nosily bohaté dámy a také černých klobouků, které se nosily na hlavách vznešených pánů. Přemístíme se ale úplně jinam. Pryč z bohatého náměstí se třemi cukrárnami a kavárnami. Přemístíme se na nádraží v Bostonu kde právě sadili zbrusu nový, nákladní vlak na koleje. Dalo to v té době strašně moc práce…Poměrně blízko kolejí můžeme zahlédnout postavu. Postavu chlapce, malého a zrzavého. Já alespoň vím že se jmenuje Charlie a pochází z chudší části města. Jeho rodiče zemřeli při požáru jejich vlastního domu a Charlie utekl. Od té doby je z něj vyhnanec a sirotek. Charlieho fascinují vlaky. Zbožnuje zvuk rozjíždějícího se vlaku po kolejích a miluje pištivý zvuk při brždění. Zná o vlacích mnoho. Když byl malý, jeho otec mu vyprávěl vše, co o vlacích ví. Jeho otec byl strojvůdce….

Charlie tedy stál a okouzleně koukal na lesklý trup vlaku. Nemohl si dovolit ani jednu jízdu. Tak jen pořád stál a přemýšlel. Náhle mu probleskl hlavou nápad!!! Nápad,který ho raději neměl nikdy napadnout. Když vlak stál již pevně na kolejích, chytil se Charlie okraje jednoho vagonu a přehoupl se. Překvapila ho hloubka vagonu. Pustil se a spadnul do jedové vody. Jistě, byl to nákladní vagón převážející vodu. Charlie se potopil, ale rychle vyplaval zas na hladinu. Vlak se k Charlieho radosti začal pomalu rozjíždět. Než si ale uvědomil že se nepodíval kam to vůbec jede, už vlak pádil kdesi na západ. Charlie se chytil okraje vagonu a vyhlídl na nápis. A……F…co to je? Aha….R….I……C…A. …Afrika?!!!! Charliemu se zastavilo srdce. Jede kamsi do Afriky, sám, neznámým vlakem, a s neznámými lidmi. Co ještě může být horšího? Poprvé od jeho nápadu ho zalitoval. A to ještě ani zdaleka netušil co se přihodí…Svalil se zpátky do vody a čekal. Čekal hrozně dlouho. Zdálo se mu snad neskutečné jak dlouho jede. Asi po třech dnech jízdy bez zastávky dostal Charlie napád! Vyzdvihl se na okraj vagonu a sedl si. Cítil se jako by létal!!

Po chvíli se Charliemu začalo zdát že jedou nějak rychle. A pak to uviděl!!!!!!!!!!!!!!! DÍRA! Veliká černá a hluboká díra v kolejích. Byla tak blízko že Charlie nestačil ani zařvat POMOC! Vlak náhle padal. Do děsivé díry plné černoty. Charlie si ani nevzpomínal na co tenkrát myslel. Vypadl z vlaku a věděl že to budou asi jeho poslední vteřiny života. O to více byl překvapen když dopadl na měkký polštář. Veliký a tak měkký… Vedle něj dopadli také strojvůdčí, řidič a ostatní lidé z vlaku. Charlie se zděšeně podíval nahoru a tam? NIC!!! Vlak se vytratil! Charlie i ostatní měli konečně čas se podívat pořádně kam to dopadli. Byla to jakási jeskyně. Jediným zdrojem světla byla díra v zemi kudy spadli. A ta se právě teď zavírala. Nastala děsivá tma. Něco nebo někdo dýchlo Charliemu na krk. Polekal se tak, že vyjekl na celou jeskyni. Ozvěna nezklamala a byl z toho jeden velký rámus. Charlie uviděl v rohu svíčku. A v druhém rohu také. A v ostatních taky. Světýlka se přibližovaly a rozmnožovaly. Nakonec bylo světýlek tolik, že se dalo rozpoznat co nebo kdo svíčky drží.

Stvoření oblížili pět krčících se vyděšených postav. Vše co se dělo dále bylo tak rychlé, ale tak děsivé přitom. Postavy odhalily své černé pláště a zajatci vyděšeně zařvali. To, co uviděli bylo tak strašné a tak hrůzostrašné, že všichni jeden po druhém klesli k zemi. V plášti byli polomrtví malomocní, ze kterých kapala rudá krev. Jejich oči se dívali chladně, byli bez zorniček, bylo z nich vidět pouze bělmo. Malomocní zvraceli podivnou tekutinu a stále se přibližovali. Všech pět postav už dávno leželo na zemi hrůzou. Dále nikdo neví co se dělo, ale vše co se ví je, že dva lidé z těch pěti tu hrůzu nepřežili a zbývající tři, mezi nimi byl i Charlie, se probudili kdesi v lese u vlaku,který byl natřen na černo a na něm krví napsáno: TO BYLO JEN VAROVÁNÍ.

Nikdo z lidí netuší, co měli malomocní v plánu a nikdo se to ani nesnažil zjistit.

Sdílejte článek

Nový komentář