Lordovi


Jdu pustou podzimní krajinou směrem k hřbitovu. Přicházím k velké kovové bráně.

Klika brány mrazí do ruky již tak dost zmrzlé. Skřípot brány plaší krkavce sedící na zdi.

U zdi je stará šedá socha Madonny s od krkavců vyklovanýma očima. Pod keřem se krčí začernalý epitaf: Rodina Lordových, angličtí přistěhovalci. Byla to velice tajemná rodina.

Okna na balkon měli zakryta černou dekou, aby nikdo neviděl, jaké tam provádějí čáry.

Rodiče zabili své 3 děti z rituálních důvodů utopením. Ty jsou dnes pohřbeny se svými dětmi v již zminované hrobce. Rodiče spáchali sebevraždu, že si pustili plyn.

 

„Občas na hřbitově vidím 3 šedé postavy“. Říká detektiv Evans. „To není možné, to se vám zdá, budto, že jste rozespalý, nebo je to normální přelud“, odpovídá mu doktor McBrain.

„Jdeme domů, nechcete zajít na panáka?“. „Nemůžu, jelikož ještě v noci pitvám“, odpovídá mu McBrain. Tento chlápek byl divný. Řikali mu Eddie, jelikož byl velký fanda IRON MAIDEN, a protože se jmenoval jako jejich bubeník – McBrain. Tu noc jsem nemohl spát.

Myslel jsem na tu rodinu.Usínám….Po 2 hodinách se probouzím, zpocen jako vrata u chlíva.

Vtom mi zazvonil mobil. „Okamžitě sem přijedte, McBrain je mrtev“. Jel jsem tam. McBrain ležel na zemi z otevřenýma očima, které mu rudě svítily. Když mu rozevřeli ruku, zjistili, že tam má vyrytý pentagram. Ani po 7 týdnech nezjistili, co se mu stalo. Kamery byly mimo provoz. Postupně se na to zapomínalo. Ale jednou, když jsem šel z půlnoční mše, viděl jsem opět 3 šedé postavy. A když jsem popošel, někdo mi položil prudce ruku na rameno. Zařval jsem. Nikdo tam nebyl. Slyšel to farář. „Co tady řveš jako sv.Vincent?“. „Prominte, to jsem já, Evans. Ale on už mě neslyšel. Vtom jsem dostal ránu do zátylku. Viděl jsem mlhu, 3 šedé postavy a oběšence na stromě. Neměl jsem sílu tam dojít. Probudil jsem se po 3 dnech. Zajímavé, že si mě nikdo nevšiml. Ani na mobilu nebyly žádné nepřijaté hovory. Divné je, že jsem si nepamatoval co jsem viděl, ani že mě někdo či něco praštilo. Ale jedno je jisté – po 4 roky se tu žádné mlhavé postavy neobjevily. Případ je uzavřen.

 

Sdílejte článek

  1. Profilový obrázek
    stan 4 května 2008 v 19:09

     Na začátku si hodil temnou atmosféru, která se mi zhruba v polovině vytratila. Myslím v tom okamžiku jak zmiňuješ Iron Maiden(nic proti nim nemám, docela často je poslouchám), ale do ty povídky mi to fakt nesedí. Pak si se  znovu atmosferu pokoušel nahodit, ale už to nebylo ono. Podle mě si měl povídku situovat do staršího období, zhruba 30á-40á léta.

Nový komentář