Hra na “babu”


Stalo se to před dvěma lety…Tehdy bylo mnně 10, mojí sestře Anne 8 a kámošce Danny 11 let. Byl to obyčejný den jako jindy, venku foukal vítr, ale přitom svítilo slunce. Domluvili jsme se, že u nás Danniela přespí.

Hráli jsme hry na počítači, koukali na televizi a četly časopisy, to nás ale brzy omrzelo a tak jsme se rozhodli, že dnešek nějak oživíme…Anne byla ještě malá a tak vykřikla ,,Co takhle hrát na babu?!”

Ale já ji jen odbyla ,,Hele Ann, my už nejsme malý! Jasný?!”

Nakonec jsme se nějak domluvili a začaly jsme hrát. Po jednom kole jsme chtěli tu hru nějak změnit a vymyslet něco originálního…

Já jsem vymyslela, že nebudeme říkat obyčejnou básničku, ale vymyslela jsem jinou – to byla ta chyba!
Danny si zavázala oči, párkrát se otočila a odříkala to zaříkadlo, bylo to takhle:

Sice tě nevidím
ale stejně tě chytím.
Chytím tě za ruku duchu
a už tě nikdy nepustím.

Já i Ann jsme byli schované v rohu kuchyně za linkou a Danny byla úplně na druhé straně.

Začala řvát: ,,Už tě mám! Kdo jsi?” a někoho chytila pevně za ruku. Omdlela. Po několika minutách se její modré oči opět otevřely, ale něco bylo jinak, byla jiná…divná… Neřekla jako obvykle, že hodila držku, ale že upadla do mdlob.

Už jsou to sice dva roky, ale následky jsou vyditelné dodnes. Dřív nosila barevné oblečení a poslouchala veselou hudbu, teď se obléká jen do černého a poslouchá gothic. Sebepoškozuje se a není ani zdaleka tak hodná, přátelská a zábavná jako dřív.

Někoho chytila a nikdy ho už nepustí. Ten někdo byl pravděbodobně zlý duch. Její pravá ruka je pořád nějaká načervenalá a ona říká, že má pořád pocit jako by jí ji někdo mačkal…

Sdílejte článek

  1. Dany 27 června 2008 v 12:49

    Esko: Já proti emařům nic nemám! …Jenom mi vadí ti puberrťáci co si přečetli někde v Brávíčku že je emo “in” a hned jdou do toho.Přečtou si náký posraný(promin) pravidla o emo,ktrerý ani nejsou opravdový(vymyslela si je náká lama)a hned se podřezávaj,i když to k emo nepatří!Emo je stejně jako Punk a jiné vo hudbě!Škoda že na to někteří zapomínají…..(jsem se nák rozepsal )

Nový komentář