Dlouhonožka (1)


,,Mami, já se bojím,'' koktala ze sebe roztomilá blonďatá holčička. ,,Kate a čehopak zase?'' ptala se jí žena sedící u její postele.
,,Dlouhonožky.'' odpověděla jí Kath.
,,A kdopak to je?''
,,To je zlá paní která krade malé děti.'' poučovala Kate maminku.
,,Ale,ale…Kath,  na tohle jsi už moc velká,''upozorňovala ji matka, ,,tak a já už jdu do divadla se strejdou Richardem ano? Ahoj včeličko!'' řekla a políbila spící dítko na tvář.

O půl hodiny později, jak se říká ''Na stejném místě, v jinou dobu.'' Vyzáblá, bledá žena s černými vlasy přistupovala k malé posteli. Vzala dítě do rukou a pomalu s ním odcházela zpět. Zpět do moře…

Úterý 15:30 … ,,Teda jako, dneska ve škole to byl vcelku záhul. Jediný co mě bavilo byly asi ty hororový příběhy, co nám vyprávěl fyzikář.'' stěžovala si pihatá puberťačka jménem Alex.
,,Ale diii…dyť ten děják taky ušel. Ale je fakt že to vo těch vlkodlacích bylo hrubý no…'' souhlasila její kámarádka ve stejném věku jménem Linda. Společně šly k Lindě domů se stejným přáním – lehnout na pohovku a dívat se na televizi.

Když odbočovali do parku, stála před nimi malá, blonďatá holčička. Byla v noční košilce a měla nataženou, v zápěstí svěšenou ruku proti nim.
,,Ahoj Kate, kdepak máš maminku co?'' zeptala se jí Alex, která jí moc dobře znala.
,,Kdo to je?'' ptala se jí Linda šeptem.
,,Jeden fagan vod nás z baráku.'' odpověděla jí Alex, též šeptem.
 ,,Teď jsem jiná.'' pronesla Kath hlasem dospělé ženy. Kamarádky se lekly a začaly utíkat, ani nevěděly kudy přesně, ale věděly že je to směrem k Lindinému domu. Alex se otočila a viděla něco, čemu nemohla uvěřit. Katiny nohy se prodlužovaly, až byly dlouhé asi jako dva žirafí krky. Kate mířila přímo k nim tak rychle, že musely ještě víc přidat.

Poté, co se konečně dostaly k žlutému patrovému domu a Linda rychle odemkla, je čekalo ještě větší překvapení v bytě. Před nimi stála čínská žena, s hlavou skloněnou k zemi a s vlasy stáhlými do drdolu propíchlého dvěma jehlicemi.
,,Jmenuji se Lana, paní. A věrně vám sloužím. Po mé pravici můžete vidět ručníky na utření kapiček potu. Dále ve vašem obývacím pokoji naleznete stany a pokrývky po kterými budete spát.'' pravila.
,,A-a-a-dobře…ehm,  Lano. A jak jsi se sem dostala? Máma tě povolala?'' zeptala se jí nedůvěřivě Linda.
,,Dala jsem slib.'' odpověděla jí Lana a otevřela dveře vedoucí do místnosti, o které si Linda myslela, že je to jejich starý dobrý obývací pokoj. Místo toho se dostaly do jakési čajovny. Pokrčily rameny a zalezly do jednoho ze stanů, kde byly opravdu, jak Lana řekla, kromě pokrývek také dva malé hrnky čaje a sušenky které chutnaly jako eSíčka. Poté co to všechno spořádaly, zalehly do…tedy spíš na kus dřeva a přikryly se pokrývkami.

,,Jaká ti připadá Lana?'' zeptala se Alex Lindy.
,,Je taká čudná,ale ujde to.Co tobě?" odpověděla jí Linda.
,,Ale jó, de to.  Až na ty tyčky co má zapíchnutý v palici.'' řekla Alex a obě se začaly smát. V tom do jejich stanu vtrhla Lana.
,,Paní! Našla nás!  Pojďte ven!'' zakřičela a obě dívky tryskově vyběhly ze stanu. Před nimi,přímo u dveří stála Kate. I když…jedna půlka jejího obličeje patřila černovlasé ženě.
,,Zavřete oči!'' spustila Lana a kamarádky jí poslechly. Slyšely jen jak stále dokola říkala: ,,Sumire, sumire, sumire…'' A poté oči otevřely. Kate tam už nebyla. Ale Lana ležela na koberci plně vyčerpaná a bledá.

 

Pokračování příště….

P.S.:Chci se vám všem moc omluvit, je mi teprve 11 let takže to je nekvalitní a zjevně jde poznat že to psala malá holka. Jinak tento příběh se mi zdál ve snu. Já jsem jen něco poupravila.

Sdílejte článek

Nový komentář