Bestie na chatě


Když jel mladý Michal se svou holkou Radkou a několika kamarády na prázdniny, nečekal, že si bude muset zachraňovat kůži.

V noci se vydali na cestu. Najednou uviděli temný stín, který připomínal člověka i zvíře. Než se Michal stačil rozkoukat co to je, srazil to.

„Co to bylo?" zeptala se Radka .

Michal vyšel ven.

Zeptali se ho: „Co to je?"

„Je to mrtvé?"

Michal se vrátil do auta a řekl, že tam nic není.

„To není možné," řekl jeden z kamarádů Robin.

Petr řekl: „Kašli na to, není to tam, tak jedem".

Tak pokračovali v cestě, ale místo srandy bylo v autě ticho. Když dorazili k chatě, Robin řekl: „Až se vymočím, jdeme pařit".

Šel za chatu vykonat potřebu. V jednom okamžiku uviděl tu postavu. Byl tak vystrašený, že nemohl popadnout dech. Jediné, co mohl, bylo nahmatat baterku. Jak té bytosti pustil do obličeje světlo, nevěřil svým očím. Byla to zrůda jako z jeho nejhorší noční můry. Měla po celém těle chlupy, dlouhé drápy, rudé oči. Jediné, co stihl udělat, bylo to, že zakřičel z plných plic. Ta zrůda jediným rozmáchnutím ruky oddělila Robinovo tělo od hlavy.

Když ostatní uslyšeli křik, běželi se podívat, co se vlastně stalo. Jediné, co uviděli, byla hlava. Tělo zmizelo. Všude byla krev, skoro to vypadalo, jako by to nebylo z jednoho člověka.

Michal vzal baterku a zbraň a šli se podívat, jestli najdou zbytek jeho ostatků. Uslyšeli rachot ve stodole. Šli se podívat, co to může být. Když vešli dovnitř, uviděli, jak se to živí zbytky Robinových střev.

„Mizim odtud!“ křikl Petr a začal utíkat.

Michal mezitím několikrát po zrůdě vystřelil. Zemřela. Michal řekl Radce, že už je po všem a snažil se doběhnout Petra. Zavolal na něj. Petr se zastavil a otočil.

„Omlouvám se, že jsem u…" nedořekl.

Nastalo ticho. Jen slabé chroptění, jak se Petr pokoušel popadnout dech. Radka se zeptala co se děje a Petr už jen spadl na zem jako hadrová panenka. Oba dva se lekli a uviděli další bestii. Utíkali k autu. Bestie je pronásledovala. Nastoupili, ale bestie stačila rozbít okno a vytáhnou Radku ven. Michal už jenom viděl, jak z ní bestie odtrhává ruce a nohy a všude tryskají potoky krve.

Nastartoval a chtěl bestii srazit. Ta byla bohužel rychlejší než on. Stihla se vyhnout a on naboural do stromu. Když ho bestie vytáhla, udělal s ním totéž, co s Radkou.

Když byly všichni mrtví, bestie šla zpátky do svého úkrytu. A teď čeká na další nezvané hosty, kteří sem přijedou.

Čeká a má hlad.

Sdílejte článek

22 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Prasoid 7 října 2008 v 15:13

     Lenka: jakožto zbynkův dvorní rádce a korektor textu, jemuž pod rukama prošlo i tohle, respektive prvotní koncept, který musel být z hlediska čitelnosti značně upraven, mohu potvrdit, že tohle dílo je 100% originál. Výroky typu “jsem už někde četla” bez konkrétního důkazu si zahrávají s nařčením. Možná to někdo okopíroval odtud, což se občas stává, proto snad ta shoda. Ale ukradené (okopírované, což je z hlediska autorského zákona to samé) to není. Stačí na vysvětlenou?

Nový komentář