African Demon (Africký démon, Andrew Hall)


Údaje o knize

Nakladatelství Koala Book Inc., místo New York, 1999
Nakladatelství Signet, místo Praha, 1999; 148 stránek
Český překlad: Romana Havránková
Typ knížky: horror
Knížka pochází z edice Buldok, titulu Stopy Hrůzy a číslo knížky je 98

 

Úvod

Vskutku povedené dílo. Bohužel jsem měla tu smůlu, že se mi dostala do rukou až od stránky 5. Sice mě to mrzelo, ale nakonec to dostalo takový sled, že jsem na ty první chybějící stránky zapomněla. Co se týká obalu, že by mě nějak učaroval, to se rozhodně říct nedá. Po přečtení jsem však změnila názor. Ani nevím, čím to. Každopádně se chci s vámi o ‚stručný obsah‘ podělit.

Děj

Barbara Longová se zajímá o magii. Tedy přesněji řečeno o bílou magii stejně jako kdysi její mrtvý strýček Ronald. Její nejlepší kamarádka Diana Evertová má dědečka, který sbírá kdeco. Když je Barbara u Evertových doma, dostane od dědečka Diany darem africkou sošku Kulungu a aby toho nebylo málo, dostane k tomu i jeho zápisky z cest. Ale co se nestane; poslední dobou k ní v její v hlavě promlouvají různé hlasy. Blouzní snad? Ne, ale jelikož je podnikavá a zblázněná do(jak už bylo řečeno)bílé magie, rozhodne se jednat. K vyhnání hlasů by jí měla dopomoct kromě magie i soška démona moci Kulunga. Ten je ale pod ‚dozorem‘ hadího krále Gombaly, a proto, aby se ho zbavila, musí splnit Kulunga tři skutky. Bohužel se ale začínají objevovat první mrtví. Barbara se pokouší tomu všemu přijít na kloub s pomocí svého kamaráda Michaela Veena. Objeví, že s tím má co společného jistý pan ‚dokonalý‘ Raweson, jenž chce sošky získat, aby tak doplnil svou sbírku afrických sošek. Najme si jednoho člověka. Ten ale zemře přímo před Barbařinýma očima kvůli hadímu králi Gombaly. Jeden černoch z africké vesnice potřebuje získat Kulungu a Gombalu pro svou vesnici, aby nebyla postižena katastrofou. Barbara ve své hlavě uslyší Gombalu. Říká jí, že pokud se včas nedostane do Afriky, pošle na Borgentown katastrofu…Bude Borgentown zachráněn, nebo ho postihne něco krutého? Nečekaný zvrat na konci nám ukáže, jak to všechno bylo…

Závěr

Africký démon je další povedená knížka od Andrewa Halla. Tady jde poznat, že i z jednoduchého tématu lze vytvořit něco velkého. Přestože má jenom 148 stránek, celkový dojem to nijak neponičilo. Nejlepší je podle mě v tomhle případě konec. Každopádně pokud si ji přečtete, uvidíte sami, co se vám líbí. Nebo naopak nelíbí.

Hodnocení10
Co se týče hodnocení, neváhala jsem ho dát nejvyšší.
100%

Sdílejte článek

sarka-sharkamellita-jandova ( profil autora )

Korektor, redaktor, správce FB

Nový komentář