Shade: Wrath of Angels (PC Hra)


“A viděl jsem a slyšel, jak středem nebeské klenby letí orel a volá mocným hlasem:”Běda, běda, běda obyvatelům země, až zaznějí polnice tří andělů, kteří ještě netroubili!”

 

Zjevení, 8:13

Každý z vás by určitě chtěl někdy v životě cestovat časem. Je to sen každého člověka. A takových příběhů ve hrách bylo opravdu hodně. Tato hra není výjimkou, hra, která nese jméno Shade : Hněv Andělů. Zde musíte procestovat celkem 4 dimenze, které jsou plné ohavných oblud, kostlivců a všeho nemrtvého. Skoro celá hra se bude věnovat putováním po různých prostředí, jako třeba zříceniny hradů, podzemí – katakomby, různé hřbitovy atd. Jedná se zkrátka o hororovou hru, ale má ještě motivy na spousty žánrů. Jeden z nich je žánr dobrodružný –  v němž musíte řešit hádanky a záhady, což potěší každého. Také lze používat pochodeň. Následuje žánr akční – bojování s mečem, kuší atd. Lze se s mečem bránit, útočit. Také je zde žánr hororový, což jsou zombie, temné a tajemné chodby a různé lekačky, což bych nedoporučoval mladším hráčům.

A teď k ději. Hrajete za dobrodruha-archeologa, který zažívá v posledních dnech pauzu. Když mu ale jeho bratr, který žije v Římě, napíše dopis, na kterém stojí, že potřebuje okamžitě jeho pomoc, jeho lenošení skončí. Našel totiž archeologickou vykopávkou pod místním kostelem, který hledal celý život a který hledal i jeho dědeček. Po té po bratrovi ale nezůstala zpráva, prostě zmizel. Jakmile přijíždíte na nádraží, zažíváte divný pocit. Nádraží je opuštěné, v pokoji bratra jste našel zbraň a v hotelu je nemrtvý-zombie. Něco je tady opravdu divného, v kostele jsou další dva zombíci a pod podzemí vede další vstup do katakomb. Tady už jde do tuhého. Je vám vysvětleno duchem, že váš bratr byl zatracen do světa nemrtých a abyste ho zachránil, musíte najít 4 srdce andělů, které nebude tak lehké sehnat. Musíte proto cestovat časem prostorem, plným a nechutných příšer a těžkých záhad …

 

Zde přidávám spisy, které vám možná vysvětlí, o co ve hře jde

“…proto dávní bohové čtvero andělů určili, by sféru Světla před světem Stínu ochraňovali. Leč oni se pod omamnou vidinou Moci ji zalkli a každé jeden z nich chtěl sám vládnout nejen světu Stínů, ale i sférám všem. I rozpoutala se velká bitva mezi anděly. Krutá, nelítostná, bratrovražedná. A bohové ztratily trpělivost, zklamáni neposlušenstvím Vyvolených, a jejich sílu veškerou do velkého monolitu přenesli, uzamknuvše jej čtvero klíči, neboť tolik bylo andělů. Každý jeden z klíčů magických pak přenesen do světa našeho byl, stejně tak i sféry Šera či světa Stínů a Neposlušní trestem propadnuti časem odsouzeni byli”

 

– ze spisů otce Theodorova, svazek II., nedatováno-

To vše, co ve hře naleznete je docela slušné na ČR. Inu, české hry jsou prostě jiné, mezi tu nejlepší českou hru, která obletěla snad celý svět se dá považovat Mafia. Shade se s ní bohužel rovnat nemůže. Grafiku má téměř stejnou, o tom není pochybu, ovšem chybí zajímavý a krásný příběh,  který by upoutal. Ne trapné cestování časem, které ani není možné, ale slušný příběh, který se odehrává za denního světla, ne jak tady – půlku hry hrát v podzemí, ve kterém není nic vidět. Ovšem ten dobrodružný mod se moc povedl, připadáte si jako Indiana Jones, který řeší spousty hádanek. Zde je přidána schopnost, jak už jsem zmínil schopnost bránit se a útočit. Na konci recenze přidávám video s ukázkou. Celkem pohodovou stránkou hry je působivý český dabing. Už celkem známý dabing, který můžete znát i ze hry Operation Flashpoint, která je taktéž česká hra. Zde přichází na řadu působivá hudba, která se zpustí především při nebezpečí a při procházení přes různé rokliny.

 

“Dobro musíš udělat ze zla, protože z ničeho jiného se už udělat nedá”

R. P. Warren

Hodnocení7
Shade vám nabídne skvělý zážitek, zvláště dobrodružství a strach. I přesto hra nenabídne nic, včetně příběhu a grafiky, která taky není nejlepší. Ale kladů to má víc, než záporů, což je dobře. Čímž je hra nadprůměrná a moje hodnocení je tedy 70%.
70%

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. straycat 3 září 2011 v 15:50

  Píšeš tam hrozný nesmysly, čaština strašná. I ve svém komentáři pod recenzí. Podle mého usouzení – co je to za za blbost, snad podle mého názoru nebo úsudku. Perlička je: Shade vám nabídne skvělý zážitek, zvláště dobrodružství a strach. I 
  přesto hra nenabídne nic, včetně příběhu a grafiky, která taky není
  nejlepší.Vždyť jednu větu popíráš druhou!!

 2. Sodom 20 prosince 2008 v 11:10

  Inu není to nejhorší a na 1. zahrání mě to dost bavilo, nadruhou stranu hra nenabízí lautr nic, co by ji vyzdvihlo z průměru. A pamatuju si, že mě hrozně štvaly neustálé keci hl. hrdiny.  Ale s ohledem na cenu za jakou se hra prodává přihodím procentíčko navíc a dám 60%   Jinak k recenzi: vesměs souhlasím s tím, co ti vytkl J.calling   ;hlavně si myslím, že psát recenzi stylem honem honem jen ať ji tam mám není zrovna nejlepší přístup…  Ale myslím, že určitý posun kupředu v tvé tvorbě je.

 3. Solo 19 prosince 2008 v 18:38

  proto dávní bohové čtvero andělů určili, by sféru Světla před světem
  Stínu ochraňovali. Leč oni se pod omamnou vidinou Moci ji zalkli a
  každé jeden z nich chtěl sám vládnout nejen světu Stínů, ale i sférám
  všem. I rozpoutala se velká bitva mezi anděly. Krutá, nelítostná,
  bratrovražedná. A bohové ztratily trpělivost, zklamáni neposlušenstvím
  Vyvolených, a jejich sílu veškerou do velkého monolitu přenesli,
  uzamknuvše jej čtvero klíči, neboť tolik bylo andělů. Každý jeden
  z klíčů magických pak přenesen do světa našeho byl, stejně tak i sféry
  Šera či světa Stínů a Neposlušní trestem propadnuti časem odsouzeni
  byli” —— tohle mi připomíná těžký fanatismus autorů

 4. j.calling.2bad 19 prosince 2008 v 18:16

   Tak teď to trochu nechápu: “eden z nich je žánr dobrodružný –  v němž musíte řešit hádanky a záhady, což potěší každého.” a potom v předposledním odstavci čtu “Ovšem ten dobrodružný mod se moc povedl, připadáte si jako Indiana Jones, který řeší spousty hádanek.” Dále tam srovnáváš tohle s Mafiou, což je dost nemístné, ne? “slušný příběh, který se odehrává za denního světla” – týhle větě snad ani nechci rozumět; “Shade vám nabídne skvělý zážitek, zvláště dobrodružství a strach.” Tak zas je to dobrodružství dobrý? ” přesto hra nenabídne nic, včetně příběhu a grafiky, která taky není nejlepší” ehm…? No a to že tam píšeš o nějakých lekačkách a strachu, o tom nebudu vůbec mluvit. Trochu ses v tom zamotal, ne? Tohle na mě působí jako recenze splácaná šíleně na rychlo a troufám si říct, že je snad ještě horší, než ta původní. Neber si to zle. Kromě toho ti v recenzích evidentně pořád chybí hodně důležitých informací, jako např. v čem spočívá hratelnost? Říct “řešíte záhady, máte meč, můžete se bránit” není popisování hratelnosti. O grafice tu není jediná zmínka, až na tu při porovnání s mafií, které je, jak jsem už řekl, nemístné. Co popis nějakých efektů? no…jen mi neříkej, že sis na téhle recenzi dával záležet. Je vidět, že si to sepsal HODNĚ rychle…Já ti fandím, dřímá v tobě potenciál, ale je třeba na sobě makat a FAKT SI DÁVAT ZÁLEŽET…

Nový komentář