Jaws unleashed (PC hra)


Když jsem slyšel, že vyšla hra na můj oblíbený film Čelisti, tak jsem ji musel mít, i když dostávala podprůměrné hodnocení. Jak tedy dopadla?

Hra
Hrajete za žraloka (což mi přijde celkem dosti dobré) a musíte plnit různé mise. Ty nejsou nijak těžké ani na hraní, ani na pochopení. Musíte většinou někoho sežrat. Příběh je o tom, že musíte chytit a zabít Brodyho (ano, myslím tím Brodyho, kterého hrál Roy Scheider, který bohužel zemřel a tuto postavu nenamluvil). Takže plníte mise, kde vás většinou někdo zajme. Nečekali ale vaši sílu, tak se dostanete ven a sežerete pár potápěčů. Nebo vás použijí jako atrakci, takže se dostanete ven a sežerete i obyčejné lidi.

Co se mi na této hře opravdu líbilo, bylo to, s jakými bossy zápasíte. Bojujete třeba s chobotnicí, které musíte nejdřív ukousnout chapadla a pak oči. Nebo s kosatkou. Hra obsahuje velmi velké množství krve a výkřiků. Výkřiky jako takové jsou fajn, co se ale moc nepovedlo, byly slovní výkřiky, co lidé vydávají. Je jich tu opravdu moc málo, většinou zakřičí jen “Get away”. A když si chcete zlepšit žravost nebo rychlost (ano jak jste si všimli, jsou tu takovéto RPG prvky), tak plníte volitelné mise. Jako třeba “Kam zmizel pes?” atd…

Hra má velmi hezkou grafiku. Hlavně vody. Tvůrci dělali hru Ecco the dolphin, takže mají s vodou dobré zkušenosti.

Velkou nevýhodou je délka hry. Jak jsem zmiňoval, jsou tu volitelné mise, ale když ty nepočítám, tak je hra velmi krátká. Dalším mínusem je kamera, která dělá divy. Bohužel tvůrci nesehnali práva na Williamsovu původní hudbu. Ale naštěstí je tu něco velmi podobného, takže to naštěstí není ani plus, ani mínus.

Celkem dobré jsou kombo útoky. Ale kvůli naprosto blbé ovladatelnosti je jen těžko zvládnete.

Hodnocení5
Krátká hra, která připomíná podvodní GTA. Ale hrajete za žraloka, tak proč sakra váhat? Pro fanoušky je to naprostá povinnost, pro hráče, který moc nehraje, jen východisko z krajní nouze.
50%

Sdílejte článek

Nový komentář