Zombieland: Double Tap (2019)


Režie: Ruben Fleischer
Český název: Zombieland: Rána jistoty
Rok výroby: 2019
Délka: 99 min
Země: USA
Alternativní název: Zombieland 2

Hrají:
Woody Harrelson … (Tallahassee)
Jesse Eisenberg … (Columbus)
Emma Stone … (Wichita)
Abigail Breslin … (Little Rock)
Zoey Deutch … (Madison)
Rosario Dawson … (Nevada)
… a další

 

Kdyby se sestavoval nějaký pomyslný žebříček deseti oblíbených zombáren, které vznikly po miléniu, byl bych dal boty na to, že tam nebude chybět Zombieland (2009). Je tedy docela s podivem, že na pokračování jsme čekali dlouhých 10 let. Ale jsme nakonec zpátky se stejnými herci, a kupodivu i stejným režisérem. Herecké osazenstvo se dokonce příliš neliší od původního filmu. Jen Abigail Breslin už není děvčátko a její korpulentnější postava vyvolává menší úsměv vzhledem k přezdívce Little Rock.

A na taková pousmání je druhý Zombieland poměrně bohatý. Je patrné, že tvůrcům jde především o situační humor, který sem tam podškrábnou nějakým tím efektním pobitím nemrtvých. Příběhu tu moc není. Postavy se usadí v Bílém domě, ale po mnoha měsících soužití na ně dolehne krize, takže dojde k rozdělení. Rozdělená polovina se poté opět rozpůlí, takže tu máme rozdělení na druhou. Následuje přesun postav z bodu A do B, abychom dosáhli C. Zombieland 2 má skutečně tři lokace a jednu prázdnou dálnici.

Postavy jsou nadále sympatické, ale neujde vám, že se vlastně vůbec nikam neposouvají a malinko tuhnou do svých karikatur. Karikaturami jsou pak všechny role vedlejší. Dvě dámy (tupá blondýna a Rosario Dawson) jsou zde pro ukonejšení potřeb postav mužských, dva chlápci v monstertrucku jsou jen stejní blázni jako Columbus a Tallahassee. A nakonec jeden hipísák s pytlem trávy. Alespoň, že některé slovní výměny polechtají bránice.

Co si budeme namlouvat, i jednička stála na humoru a atmosféra zombie apokalypsy hrála až páté housle. Ani Zombieland 2 nenabízí situace, u nichž by se vám zježily chlupy nebo byste se alespoň strachovali o ústřední tandem.

Hodnocení5.5
Je tedy libo trochu nastavené kaše? Pak s chutí do toho, tenhle film nekouše. Pakliže nikoliv, nepřišli jste o nic, neboť tady se subžánr přepisovat nebude.
55%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 10 dubna 2020 v 11:14

    Uběhlo dlouhých deset let, co Ruben Fleischer přišel se svou vcelku zábavnou a hlavně úspěšnou zombie komedií, která si získala na svou stranu řadu diváků a divaček. Dost dlouhá doba na to, aby vůbec někdy vzniklo další pokračování – což samozřejmě hlavně skalní fandové kvitovali s povděkem. Byl to však dobrý nápad? Přece jenom za tu dobu nám naši čtyři hrdinové už zestárli – s mladičké Little Rock se stal nakynutý parniválec, Emma Stone už taky ledasco ztratila ze svého půvabu, Eisenberg si viditelně začal pěstovat pivní báchor a snad jediný Woody Harrelson „zraje jako víno“. Však to byl také hlavně ON, kdo se stal tahounem tohoto dílu. A ač nerad přiznávám i hloupoučká Zoey Deutch – která zbylé dvě herečky strčila s přehledem do kapsy – alespoň co se atraktivity a charakteristiky její postavy týče. Jisté problémy jsem měl i se samotným scénářem. Zatímco u jedničky jsem dokázal přistoupit na pitomoučký leč zábavný a vtipný děj + kupu hlášek či srandovních situací, tak dvojka dost často parodovala sebe sama (jedničku), trefného humoru ubylo a spíše přibylo trapných momentů a nudnějších chvilek. I tak jsem si však i zde nalezl několik opravdu povedených scén a legračních pasáží, které dokázali udržet kvalitu tohoto pokračování alespoň na průměrné úrovni. Navíc mě víc než samotný závěr pobavila potitulková scéna s Billem Murraym. 50%

Nový komentář