Zombie Tidal Wave (2019)


Režie: Anthony C. Ferrante
Rok výroby: 2019
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Ian Ziering … (Hunter Shaw)
Cheree Cassidy … (Kenzie Wright)
Shelton Jolivette … (Ray McCray)
Erich Chikashi Linzbichler … (šerif Kameo Akoni)
Tatum Chiniquy … (Samantha Wright)
Angie Teodora Dick … (Taani Akoni)
… a další

 

Dojde k podmořskému zemětřesení, které ze svých hlubin vydá jedno ze svých děsivých tajemství. Na přímořské letovisko Emrys Bay se valí obrovská vlna tsunami, která v sobě ukrývá doslova zástup krvelačných zombie. Obyvatelé i turisti jsou zaskočeni nenadálým agresorem a většina z nich se sama záhy promění v zombíky. Jen malá skupina šťastlivců pod vedením místního šerifa Akoniho a bývalého námořníka Huntera (jejich rodiny, blízcí) dokáže zástupu nemrtvých odolat a bojovat o své přežití. K jejich zastavení však musí pochopit a odkrýt hříšnou minulost tohoto místa…

Společnost Syfy se po všech těch Žraločích tornádech (série Sharknado) rozhodla opět spolupracovat s režisérem Ferrantem a chtěla, aby přišel s nějakou další bizarní apokalypsou. Žraloků už měla spousta lidí po krk, no a tak když nemáte po ruce zrovna oslňující rozpočet, musíte přijít s něčím levným – se zombíky. Pokusíte se to zamaskovat jako poctu starým klasikám, přiberete druhořadé frajery na speciální (digitální) efekty a samozřejmě nesmíte zapomenout na svou vlastní největší hvězdu – Stevea z Beverly Hills. A úspěch by měl být zaručen… Jenže tím si nejsem zrovna moc jistý.

Znám pár lidí, kterým se tento film docela líbil, hlavně tedy samotná tvůrčí myšlenka, několik bizarních situací, modří zombíci a krvavé gore scény (no spíše stříkající umělá krev). Já jsem poslední dobou už poněkud náročnější divák a ke štěstí mi pár maličkostí opravdu nestačí. Navíc jsem viděl už spoustu béčkového – céčkového braku a můžu tedy s klidným srdcem porovnávat s jinými podobně laděnými filmy – a jen tak mimochodem zombie subžánr vážně moc nemusím. Retardované zábavy tu ale bylo docela dost, to musím uznat. Většina herců neskutečně přehrávala, nápady se kradly, kde se dalo (v mnohem horším provedení), ale abych jen nehanil, našel jsem tu i několik docela povedených scén. Navíc Ian Ziering nepředvedl zas až tak hrozný výkon. Filmová lokalita byla rovněž zvolena dobře – Thajsko se může pyšnit nádhernou přírodou. A tady pozitiva asi končí.

Hodnocení3
Za vůbec nejhorší považuji ty speciální efekty. Digi tsunami trapné, digi ohně-výbuchy rovněž. Syfy zas jednou nechtělo moc investovat a podle toho to i vypadalo. Prostě a jednoduše vsadili vše na jednu kartu – bizarnost a modré zombíky. Jenomže se jim to dle mého v tomto případě zrovna moc nepovedlo a tento film brzy upadne v zapomnění.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář