Zombie Strippers! (2008)


Režie: Jay Lee
Rok výroby: 2008
Délka: 96 min
Země: USA

Hrají:
Jenna Jameson … (Kat)
Robert Englund … (Ian)
Roxy Saint … (Lillith)
Joey Medina … (Paco)
Shamron Moore … (Jeannie)
Penny Drake … (Sox)
…a další

 

Elitní vojenská jednotka „Z“ je povolána, aby se vypořádala s neplechou, již ztropil virus, který dokáže přivézt k životu mrtvé. Operace se daří, jeden člen jednotky je však infikován. Ze strachu před svými spolubojovníky uniká a ukrývá se v nedalekém striptýzovém baru, kde právě předvádějí svoji show ty nejnadanější kněžky erotického tance. Netrvá dlouho a nebohý vojáček brzy pocítí touhu po lidském mase. Neblahou hříčkou osudu se stává jeho obětí největší hvězda baru – vnadná blondýna Kat. Ta padá ihned k zemi mrtvá. Majitel klubu – podivín Ian – propadá panice. Nejen že jeho největší eso právě podlehlo znovuobživlému individuu, ale navíc ani nevlastní opravnění k provozování svého podniku. Zatímco přemýšlí, jak tuto nepříjemnost zamést pod koberec, Kat k údivu všech vstává a coby zombie se belhá na taneční podium, kde předvede to nejúžasnější a nejzajímavější číslo své kariéry. Co na tom, že následně sní zaživa jednoho z přihlížejících?

Režisér a scénárista snímku Jay Lee vsadil na osvědčeného koně. To všechno už tu přece nejednou bylo – virus, který dokáže přivézt zpět k životu mrtvé, vojáci, kteří se pokouší jej zničit a spousta ne vždy úplně konvenčních vtipů a skečů… Na místě je tedy otázka: Má za těchto okolností vůbec smyl takovému snímku věnovat sebemenší pozornost? Odpověď zní překvapivě ano.

Na první pohled je vidět, že tvůrce moc dobře chápe, jaké prvky by měla taková zombie-horror komedie obsahovat. Tyto sice přejímá od svých předchůdců (velkou inspirací mu byla nepochybně Rodriguezova práce na projektu Grindhouse), nicméně je aplikuje s až šíleně přesnou precizností, aniž by potom výsledné dílo působilo jakkoliv vyumělkovaně či cíleně.

K tomu všemu se jistě sluší podotknout, že se Zombie Strippers na rozdíl od Grindhouse museli spokojit s výrazně nižším rozpočtem, což je patrné na první pohled. Vždyť prakticky celý děj snímku se odehrává na jednom místě – tedy ve zmíněném baru. Zvolené interiéry však i přes jistý stereotip vůbec neotravují, ba naopak. Temný bar působí opravdu vkusně. Atmosféru dokresluje naprosto vynikající soundtrack.

Hudba je totiž jednou z čelních předností celého díla. Potenciál hudebního doprovodu autoři rozhodně nepodcenili. Vytříbeně volí mezi taneční muzikou a tvrdým metalem, což celkově dodává větší spád a děj je tak svižnější a mnohem lépe stravitelnější. Svým způsobem je to jeden takový velký videoklip.

Efekty ani masky nezklamou. Jsou sice místy béčkové, avšak nikoliv nepřesvědčivé a už vůbec né nevkusné. Občas jsou samozřejmě poněkud směšné, ovšem i v tom lze spatřovat jistý záměr.

Komediálnost snímku je zhruba taková, jakou bychom mohli u tohoto odvětví subžánru očekávat. V mém obývacím pokoji sice nezněly mohutné salvy smíchu, nicméně rovněž se neozvala ani jedna nadávka na trapnost či vyumělkovanost daného skeče. Některé scény zkrátka pobaví více, některé méně. Namátkou lze vyzdvihnout scénu, kdy se zděšený Ian (R. Englund) vrhne do zákulisí za právě oživlou Kat (J. Jameson) a ta mu z rohu místnosti mimoděk nabízí část ruky svého obdivovatele k ochutnání. Diváci se smyslem pro trochu perverzní humor jistě ocení scénu, kdy spolu zápasí dvě zombie-striptérky. Souboj vrcholí střelbou pink-pongových míčků, jež jsou vzápětí vytřídány kulečníkovými koulemi. Nechte se překvapit, co děvám slouží jako odpalovací rampa této munice.

Léty prověřeným lákadlem zéjména na mužské publikum je jistě erotika. I po této zákeřné zbrani tvůrce bezostyšně sahá. Ovšem až na jednu scénu se autoři vyvarovávají vulgarity. Konec konců jsme přeci jen ve Strip Baru. A tak se není čemu divit, že se leckdy kamera zasekne na ladném nahém těle některé z tanečnic, která právě předvádí svůj výstup. Myslím, že mnohem více zarážející by bylo, pokud bychom byli nuceni sledovat pouhá záda umělkyň.

S tím konec konců souvisí i volba hereckého obsazení. V roli Kat se totiž objeví jedna z královen porno-byznysu Jenna Jameson – vnadná blonďatá kráska, která za svou karieru v erotice již stihla získat si srdce mnoha nadržených fanoušků. Ani při sledování tohoto díla nebudeme ochuzeni o možnost spočinout okem na jejím nahém těle. Tady si ale neodpustím lehce cynickou poznámku: Pokud bychom toužili po spatření Jenny Jameson nahé, zřejmě je na místě poohlédnout se po trochu jiném žánru…

Ale dost žertů. Jenna svůj úkol zvládla překvapivě dobře. Nikdo od ní nečeká převratný výkon, ale mé obavy, že by mohla působit strnule či nepřirozeně, se naštěstí nevyplnily. Jenna je dobrá tanečnice i dobrá zombie a dokonce ji i uvěříme, že pochopila Nietzeho, ovšem až po smrti.

Mezi ostatními herci nenacházím nikoho, kdo by mi snad svým výkonem kazil počitek ze sledování snímku. Výjimkou je snad jen vojenská jednotka, která mnohdy působí jakkoliv jen ne vojensky.

Rovněž Robert Englund rozhodně nezklame, byť podivuhodný a hygienou posedlý Ian není pro Roberta role úplně typická. Přesto však Robbie podává úctyhodný výkon. Dokáže být vtipný, milý, ale zároveň dokáže být i přiměřeně hororový.

Hodnocení7
Inu, pojďmě si to tedy shrnout. Zombie Strippers! je film, který rozhodně neurazí. Je plný zábavných i krvavých momentů. Požitek z nich se ještě více umocní díky skvělé hudbě a přiměřeným hereckým výkonům. Jen se zkrátka nejedná o nic nového. Tvůrci si sami vytyčili cílovou skupinu, která bude za tento počin jistě vděčná. Pokud tedy patříte mezi ty, které střeštěné zombie-horror komedie příliš neoslovují, ani tento titul nevyhledávejte. Všem ostatním přeji dobrou zábavu.
70%

Sdílejte článek

13 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 13 května 2013 v 15:28

  Po včerejším zápase s Kanadou jsem potřeboval nějakou vzpruhu, protože žádné velké „vzrůšo“ naši kluci nepředvedli a tak jsem sáhnul po dlouho přehlíženém kousku ve své hororové sbírce. Kašlal jsem na to, že jde o zombie film, které moc nemusím, ale to už víte. No a jelikož tu „hraje“ moje oblíbená Jenna, byla to jasná volba. Navíc se mi líbila scénáristova myšlenka vyplodit něco nevídaného, tím myslím zombie striptérky – to se jen tak nevidí. Bohužel jsem velmi brzo pochopil, že kromě nahých koz a natřásajících se zadků mne tu nezaujme asi nic. On byl tenhle snímek stejně více méně postavený jen na tom, což byla škoda (pro hororového fandu). Takže jsem se hodinu a půl nudil jako prase a jediným zpestřením byla vážně jen ta erotika, což je dost málo. I sám velký Englund už má nejlepší léta za sebou, poslední dobou proto bere většinou role v samé „sračce“. Normálně bych asi hodně nízké hodnocení, ale když já mám pro dámu (která se jmenuje stejně jako mé oblíbené pití) velkou slabost.

 2. MrBerserkr 3 ledna 2011 v 09:45

   Dobrej film 80% . Říkal jsem si zombie striptérky, to bude blbost, pak jsem se koukl a… Dělají si srandu z americký armády a poměrně dost momentů k zasmání , jsou tam pěkný nahý kočky , je tam násilí a krev . Uvařili to jen z přísad, který mám rád a netluče se to mezi sebou. Vytknu jen, v jednom místě někdy v půlce je děj trochu monotóní , v jedné scéně se mi nadsázka nelíbila . Prostě dobrej film.

 3. Jino 10 srpna 2008 v 15:36

    Jezis to byla pitomina, ale na druhou stranu jsem se ani nenudil.. Trosku mi to pripomelo Day of the Dead 2008. Jenze je tady velke ALE… Tady je !!!striptyz!! a lepsi triky… za tohle chvalim + je tady nekolik vtipnych odkazu na jine filmy a navic tady hraje Englund, s jehoz vystupy na platne prichazel docela dobry humor + Donem (jinaac chvalim recenzi) zminovany souboj s mickama – ten byl opravdu vrcholem . Pro mě lepsi prumer… 60%

  Ps: Jeste musim ocenit to, ze film si opravdu na nic nehraje a snazi se byt jen zabavny a nenudit. Skoda ze jim to fakt z tema vojakama – ti byly spis trapni nez smesni.

Nový komentář