Zombie High (1987)


Český název: Škola zombií
Režie: Ron Link
Rok výroby: 1987
Délka: 93 min
Země: USA

Hrají:
Virginia Madsen … (Andrea)
James Wilder … (Barry)
Sherilyn Fenn … (Suzi)
Richard Cox … (Philo)
Kay E. Kuter … (Dean Eisner)
Paul Feig … (Emerson)
… a další

 

Mladá dívka Andrea získala stipendium na prestižní internátní škole (akademii) Ettinger. Což se samozřejmě nelíbí jejímu klukovi Barrymu – kvůli odloučení. Nicméně nadšená studentka si z toho moc nedělá, rychle se spřátelí se svou spolubydlící Suzi a ztřeštěným Emersonem. Jenomže zanedlouho vycítí, že s tímto místem není všechno tak úplně v pořádku. Většina studentů se chová až moc divně a slušně na své vrstevníky, jiní se za nedlouho změní a navíc jí začíná nadbíhat profesor Philo, který stejně jako všichni zdejší děkani skrývá děsivé tajemství…

Jsem rád, že jsem býval dosti průměrným studentem a ani naši nebyli zrovna moc bohatí, takže jsem byl snobské společnosti ušetřen. Nicméně název tohoto filmu je opravdu dost zavádějící, protože se zombie subžánrem toho společného moc nemá. Divných filmů z prostředí škol bylo natočených už bezpočet, stejně jako o společnostech (spolcích) lidí, kteří dokázaly ovládnout nejen bandu studentů, ale i celé město. Tudíž mi tento námět rozhodně nebyl cizí, jen jsem netušil, že si budu muset počkat skoro tři čtvrtě filmu, než se začne dít konečně něco zajímavého.

Na mladou Virginii Madsen se pěkně dívalo, byla vážně docela atraktivní a stejně tak i dospívající Sherilyn Fenn, ale já bych přeci jenom ocenil více hororové podívané. Těch pár únosů a následná operace mozku totiž zrovna moc záživné podívané nenabídly. Nebudu-li brát v potaz několik teen hlášek a sexuálních narážek. Naštěstí se to v druhé polovině alespoň částečně zlepšilo a já se vydržel dívat až do samotného konce.

Ti staří dědci bažící po elixíru života a rozpadající se ve sklepení byli zřejmě zlatým hřebem večera. Masky sice nebyly žádná velká sláva, ale podařilo se vytvořit alespoň snesitelnou atmosféru – čemuž pomohl i zběsilý úprk z policejní stanice. Za což dávám tomuto filmu plusové body. Tím však většina pozitivních prvků byla vyčerpána až do samotného dna.

Hodnocení4
Ani se popravdě moc nedivím, že Zombie High nepatří mezi příliš známé filmy z konce osmdesátých let. Přeci jenom to režisér Ron Link mohl natočit o něco záživnější. Zvlášť, když už je tento film vedený jako horor. Takže jsem spíše zklamán a jen díky hlavní hvězdě Virginii Madsen se kvalita přiblížila průměrné podívané. Ale jen přiblížila.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář