Zombi 2 (1979)


Režie: Lucio Fulci
Rok výroby: 1979
Délka: 91 min
Země: Italie
Alternativní názvy: Island of the Flesh-Eaters, Island of the Living Dead, Ultimi zombi, Zombie, Zombie 2: The Dead Are Among Us, Zombie Flesh-Eaters

Hrají:
Tisa Farrow … (Anne Bowles)
Ian McCulloch … (Peter West)
Richard Johnson … (Dr. David Menard)
Al Cliver … (Brian Hull)
Auretta Gay … (Susan Barrett)
Stefania D’Amario … (Missey)
Olga Karlatos … (Paola Menard)
…a další

 

V přístavu State Island ve městě New York se objevuje jachta, která brání ostatním lodím v plavbě.
Po příjezdu policejní hlídky výjde najevo, že na palubě není ani živáčka.
Jeden ze strážníků sestupuje do podpalubí, kde na něj nečekaně zaůtočí bytost prolezlá červy, která mu prokousne krk.
Po té má zálusk i na jeho parťáka, ten však vytahuje kolt a střílí o sto šest, dokud nepřepadne zombi přes palubu.

Jachta patřila panu Bowlesovi a tak se zde objevuje jeho dcera Anne, aby vypátrala příčinu otcového zmizení.
Stejný plán má i zvědavý reportér Peter West a tak se spolu vydávají až do Dominikánské republiky na ostrov Matoul, odkud naposled odeslal Bowles dopis na rozloučenou své dceří s tím, že se nakazil chorobnou nemocí.

Po příjezdu na ostrov se dozvídají podrobnosti ohledně otcové smrti, které jim poskytne místní lékař David Menard, jenž se snaží marně přijít na to, proč mrtví ožívají a mění ostrov v pustinu terroru.
Velkolepá podívaná z dílny krále smrti Lucia Fulciho nám poskytne geniální gore scény se vším všudy.
Ovšem je zde ke spatření něco neuvěřitelného:pod mořskou hladinou zápasí zombi se žralokem. To zkrátka musí člověk vidět, protože tohle je geniální souboj titánů.

Samozřejmě nechybí i skvělá hudba s dílny Fabia Frizziho, což je záruka kvality. Zombi 2, neboli Zombie Flesh-Eaters je naprostá klasika žánru.

Hodnocení6.5
Pro někoho je to kýč, pro mě geniální zábava s pořádnou dávkou woo-doo hnusu.
65%

Sdílejte článek

15 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. SkuciuS 10 října 2010 v 12:02

    Zombi 2 je neuvěřitelně inspirující zábavný a dokonalý horor, který natočil Gorefather a genius – Lucio Fulci. Jako amatérský filmař bych se mohl široce rozepsat o dokonalém makeupu a speciálních (gore) efektech, které má na svědomí G. Rossi nebo úderném smysluplném efektním a dynamickém střihu pana V. Tomassi. Také výborná kamera kladoucí důraz na detail a temnější odstíny v rukách zkušeného kameramana, kterým není nikdo jiný než Sergio Salvati . Jednoduchá hudba (Fabio Frizzi) dokonale vystihující celou problematiku kolem nemrtvých. Na filmu jde vidět nadšení celé film. skupiny, která po čtyři roky vytvářela a produkovala ty nejlepší a nejbizardnější horory. Všemi zmiňované dvě kultovní scény se žralokem a třískou jsou tak právem označovány za svou originálnost a propracovanost. Pokud někdo má rád více moderní zombie filmy…..tak rozhodně vděčí za jejich existenci právě tomuto kultovnímu filmu, který se dá považovat za jeden ze základních kamenů tohoto žánru.

  2. Prasoid 9 června 2008 v 16:05

    Pohodička, řekl jsem si po shlédnutí, ale co je na té scéně se žralokem tak zajímavého? To bylo skoro to první, co jsem zapomněl. Zombie jsou spíš k smíchu, ale ten závěr už nikoli (tak to má být, aby se deprese dostala pořádně do popředí). Gore nebylo zase tak moc (což mám radši), ale před obědem mě to k chuti nepovzbudilo. Film jako takový se mi docela líbil, až na jednu podstatnou chybu. Několik scén jako by nezapadalo do celku a rušilo mě.

  3. Toshio 4 prosince 2007 v 16:02

    Zombi 2 je absolútna hororová gore klasika v štýle Made in Italy. Fulciho filmovú tvorbu mám strašne rád a snažím sa zozbierať všetky jeho filmy, ale je to veľmi ťažké, nakoľko v našich zemepisných šírkach sú takmer nedostupné. Nepoznáte náhodou niekto nejaké linky, z ktorých by sa dali stiahnuť napríklad City of the Living Dead (Páter Thomas), The Beyond (E tu vivrai nel terrore – L’aldilà) , Dom pri cintoríne či Manhattan Baby? alebo hororory iných, už pomaly zabudnutých talianskych režisérov (Argento, Bavovci, Cozzi, Fragasso, D´Amato, Bianchi, Lenzi atď.)? Vopred ďakujem

Nový komentář