Zombeer (2008)


Režie: Barend de Voogd, Rob van der Velden
Rok výroby: 2008
Délka: 12 min
Země: Holandsko

Hrají:
Rogier Schippers … (Herman)
Eric Porcu … (Tony)
Edo Marinus … (Simon)
Ben Abelsma … (Rusty)
Naoki Miyatani … (Tetsuo)
…a další

 

Herman pracuje u společnosti Mokum Blond jako sládek. Jeho šéf se právě pokouší svůj zlatavý mok uvést do společnosti poutavou reklamou a první zvědaví turisté začínají navštěvovat pivovar. Herman má však jeden velký problém, tím je jeho láska k pivu. Neustále nasává a zanedbává svou práci. Jednoho večera se po hádce s nadřízeným opět opije a totálně opillý spadne do vařícího kotle. Je jasné, že tato nežádoucí ingredience dodá pivu nejen šmrnc, ale zároveň i smrtící účinek. Každý kdo jej ochutná, promění se v krvežíznivou zombie. Nemilá to situace, zvláště když zrovna začínají populární pivní slavnosti.

Jakožto velký milovník dobrého piva a nevelký obdivovatel zombie žánru, jsem měl z tohoto krátkometrážního snímku docela obavy. Ty se však naštěstí nenaplnily a já si jeho sledování docela užíval. Vždy byl můj velký sen, stát se pivním sládkem, nebo jeho ochutnávačem a tak jsem Hermanovi jen tiše záviděl. Náš hlavní hrdina sice není žádný krasavec, ale průtok má opravdu obdivuhodný. Není tedy divu, že se stává pro svého zaměstnavatele trnem v oku. Kdo by taky chtěl zaměstnávat podobné lidi, že?

Tvůrci se v první polovině snímku zaměřili především na samotného Hermana a prezentaci svého výrobku. Proto se může klidně stát, že hororový fanda bude docela zklamán. Možná i proto, že zde většina herců nepředvádí zrovna skvostné výkony a atmosféra má hodně pomalý rozjezd. Jako jistým druhem zpestření lze brát v potaz reklama na pivo, která nám ovšem kromě pohledné blondýnky nenabídne nic nového, co by jsme už neviděli někde jinde. Vždyť v dnešní době nás naše televizní stanice denně zásobují podobnými bláboly.

Naštěstí je tato pasáž prostříhávána záběry na škvařícího se Hermana, kterému už nestačilo pouhé usrkávání z láhve, ale chtěl se zrovna ve svém miláčkovi pořádně vykoupat. Nejprve nám chlapík pěkně zčervená, aby následně dodalo jeho maso pivu ty správné grády. V těchto chvílích se konečně probrala hororová atmosféra ze zimního spánku a každý fanda zombie žánru si hned v zápětí přijde konečně na své.

Prostory pivovaru se promění v krvavá jatka a ono pověstné varovaní “že alkohol zabíjí“ je zde myšleno opravdu doslovně! Masky zombie jsou sice hodně průměrné, ale na amatérský počin docela ušly. Dokonce se dočkáme i lehkého náznaku o několik gore scén a každý, kdo si počká až dokonce, nebude ochuzen ani o pouliční masakr. Trochu mi však vadila zbytečně roztřepaná kamera, která měla zachytit autentičnost. Některé záběry jsou hodně rozmazané a moc tomu nepomohly ani nepřesvědčivé výkony napadených občanů.

Hodnocení6
Zombeer mě sice moc neokouzlil, ale ani neunudil. Dá se zde nalézt několik opravdu zajímavých momentů a především druhá polovina stojí určitě za shlédnutí. Je jen opravdu škoda, že při konkurzu nebyli páni režiséři trochu více pečlivější a hlavně přísnější.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář