Yoga Hosers (2016)


Režie: Kevin Smith
Rok výroby: 2016
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Lily-Rose Depp … (Colleen Collette)
Harley Quinn Smith … (Colleen McKenzie)
Johnny Depp … (Guy Lapointe)
Ralph Garman … (Andronicus Arcane)
Justin Long … (Yogi Bayer)
Vanessa Paradis … (Ms. Maurice)
… a další

 

Dvě patnáctileté dívky z Winnipegu jsou nejlepšími kamarádkami již od dětství. Obě se jmenují Colleen, tráví nejvíce času ťukáním do svých telefonů, cvičením jógy a po škole chodí na brigádu do malého obchůdku Eh-2-Zed, který vlastní otec jedné z nich. Svou práci prodavaček nesnáší, ale alespoň můžou nerušeně v zadních prostorech zkoušet se svým bubeníkem svůj repertoár.

Ve škole zrovna probírají dějiny Kanady, ve které se dozvídají, že před mnoha lety zde fungovala nacistická strana, která se snažila šířit nenávist vůči židům a měla velké plány. Vůdce Adrien Arcand byl poté zatčen policií, ale jeho pomocník Andronicus Arcane záhadně zmizel z povrchu zemského. To však obě dívky moc nezajímá, protože byly právě pozvány čtvrťáky na velkou párty.

Jenže co čert nechtěl, otec Colleen C. odjíždí se svou přítelkyní k Niagarským vodopádům a děvčata se mu mají starat o obchod. To obě namíchne, a tak se rozhodnou uspořádat vlastní párty přímo v obchodě. Jenomže v tu samou dobu se probouzí zlo, které celou dobu čekalo v podzemí. Andronicus Arcane a jeho klobásoví (párkoví) nacisti hodlají ovládnout svět. Jak už to tak bývá, děvčata se jim připletou do cesty a boj o přežití může začít. Na scéně se však objevuje i podivný detektiv a lovec lidí Guy Lapointe…

Občas se mi u některých filmů stane, že mám dost velké problémy o nich vůbec něco napsat. Především pak slušnou formou. Kevin Smith se coby režisér zapsal do mé paměti především filmem Tusk (Mroží muž, 2014) – a to hlavně svým netradičním námětem a zpracováním. Mám rád bizarní zápletky, ale nakonec jsem odcházel s dosti rozporuplnými pocity. Nicméně už v té době se nechal slyšet, že hodlá natočit Kanadskou trilogii a Yoga Hosers je tedy dalším v pořadí. S Tuskem toho má společného víc, než by se zdálo na první pohled, nejen že v něm hraje několik stejných herců, ale objeví se zde i pár stejných postav. Ovšem kvalita zde šla rapidně dolů a celkově je film mnohem trapnější, než tomu bylo minule.

Obě děvčata se mihla i v již zmíněném Mrožím muži, ale zde dostala mnohem více prostoru, a to byla ta největší chyba. Nechci se dotknout obou začínajících hereček, ony v tom byly totiž i dost nevině (zvlášť samotný scénář je jedna velká katastrofa), ale docela by mě zajímalo, jaké pouto pojí Kevina Smitha a Johnnyho Deppa, že se tento skvělý herec nechal ukecat, aby – a to doslova – šaškoval v jeho filmech i s celou rodinou.

Kapitán Jack Sparrow se totiž i tentokrát zhostil role detektiva Lapointeho (který se rovněž objevil v Mrožím muži). No a aby toho nebylo málo, tak kromě Lily-Rose si zde malou roli zahrála i jeho bývalka Vanessa Paradis. Těm bystřejším jistě neujde, že Harley Quinn Smith je zase dcerou samotného režiséra a i jeho manželka Jennifer Schwalbach Smith si zde odbyla menší roličku. Kromě nich se tu samozřejmě objevila i hlavní dvojice z Mrožího muže Justin Long a Genesis Rodriguez (samozřejmě v jiných rolích).

O hororové atmosféře zde nemůže být ani řeč, přestože je tento žánr u tohoto filmu kromě několika jiných rovněž uveden. Údajně mělo jít převážně o komedii, jenže dost ujetou a svým způsobem hlavně trapnou. Nevím, možná někoho tato pokleslá forma zábavy nadchne, ale já mezi její obdivovatele určitě patřit nebudu. Klobásoví (digitální) náckové s ksichtem samotného Führera občas rozesmát dokázali, ale že by šlo o nějaké umělecké dílo, se říci rozhodně nedá. Slabý je ovšem celý film, takže tohle nebyla jediná kaňka na celém filmu.

Hodnocení3
Uvidíme, s čím Kevin Smith přijde do třetice. Nicméně toto se mu moc nepovedlo. Nebylo to zábavné a už vůbec ne hororové. Lily-Rose Depp by se měla poohlédnout po serióznějších rolích. Nadání i krásu svých rodičů zdědila, tak proč se zahazovat v podobných bracích.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář