Wrong Turn (2003)


Český název: Pach krve
Režie: Rob Schmidt
Rok výroby: 2003
Délka: 84 min
Země: USA / Německo

Hrají:
Desmond Harrington … (Chris Flynn)
Eliza Dushku … (Jessie Burlingame)
Emmanuelle Chriqui … (Carly)
Jeremy Sisto … (Scott)
Kevin Zegers … (Evan)
…a další

 

Mladík Chris zběsile pospíchá na důležitou schůzku a vzhledem o okolní dopravní situaci si cestu zkrátí lesem. Jeho nepozornost však způsobí srážku s jiným autem, které stojí porouchané u silnice. Auto patří (patřilo) skupině teenagerů, s nimž se Chris za těchto dramatických okolností seznámí, a protože obě auta jsou zdemolovaná, všichni můžou vyrazit vstříc nebezpečí, o jehož existenci nemají sebemenší tušení.
Pěšky dorazí až k opuštěné chatce, kde najdou části lidských těl a postupně nabývají dojmu, že obydlí až tak úplně neobydlené nejspíše nebude. A majitelé se právě vrací domů a našim hrdinům jde do tuhého…

Děj filmu, který svým způsobem připomíná Texaský masakr motorovou pilou, je snadno předvídatelný a prakticky hned od seznámení našich hrdinů u lesní silnice se dá odhadnout, kdo přežije a kdo nikoli. Krví ani masakrovacími scénami se rozhodně nešetřilo, důkazem toho budiž mrtvola ve vaně, rozsekaná dívka na dřevěném stole (před tím uškrcená ostnatým drátem) a nebo místní šerif, jež skončí nejprve se šípem v oku a pak je naporcován v domě kanibalů.

Hlavního hrdinu Chrise stvárnil Desmond Harrington, jehož jste mohli vidět ve filmu Ghost Ship jako Jacka Ferrimana, a po jeho boku se vyjímá půvabná Eliza Dushku v roli Jessie. V rolích bestiálních kanibalů se představili Julian Richings, Garry Robbins a Ted Clark.

Sdílejte článek

  1. Simona16 14 srpna 2013 v 18:32

    Jedním slovem: Úžasný! Samozřejmě toto slovo i dovysvětlím 😀 Miluju Elizu Dushku, takže tento film jsem zkoukla už jen z toho důvodu a rozhodně jsem nečekala, že mě tak moc chytne. Napětí tu podle mého nechybělo, ne že by to jím překypovalo, ale nechybělo. Krev, tak o tu nebyla nouze a to nemluvím o tvářičkách těch zrůd. Upřímně, nebála jsem se u toho, což by mohlo být trochu minus, ale s tím se vyrovnám 🙂

Nový komentář