Wrong Turn 2: Dead End (2007)


Český název: Pach krve 2
Režie: Joe Lynch
Rok výroby: 2007
Délka: 93 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Erica Leerhsen … (Nina Papas)
Henry Rollins … (Dale Murphy)
Texas Battle … (Jake Washington)
Daniella Alonso … (Amber)
Steve Braun … (Jonesy)
Aleksa Palladino … (Mara)
Crystal Lowe … (Elena)
Matthew Currie Holmes … (M)
…a další

 

Zdá se , že současná filmová éra začíná opisovat bludný kruh. Nových nápadů je pomálu a tak se ševci drží svého kopyta zuby nehty. Poslední doou vládnou hororové scéně dva typy scénáře, vraždící degeni nebo nesmírně inteligentní maniaci. Degeny najdeme v mnoha úspěšných filmech poslední doby, jako například Hory mají oči 1 a 2 nebo Texaský masakr motorovou pilou 1 a 2, a další.

Pach krve, jak se česky nazývá tento film, je jen dalším do sbírky něčím postižených amerických rodinek. Pokud je přetlak filmů s prakticky stejným námětem, čím se nás budou snažit tvůrci přesvědčit o tom, že zrovna ten jejich film, je ten nejlepší a díky tržbám od polapených diváků si zaslouží třetí, čtvrté a bůh ví kolikáté pokračování. Po SAWu a Hostelu, kde zmizela všechna tabu, co se krve a násilí týče, nás už totiž nemůže rozhodit jen tak nějaký záběr na useknutou hlavu nebo nohu nebo prostě cokoliv, co se dá oddělit od lidského těla, ať už sekerou, nožem, nebo i lopatou.

Co příběh? Většinou je příběh jen berlička právě k tomu, aby se parta nic netušících nebo jen zběžně si myslících lidí různých profesí, dostala pod nůž nebo právě tu lopatu různě zdegenerovaným monstrům a mohla začít přehlídka končetin a litrů krve. Takže zbývá jen způsob provedení jednotlivých filmů k tomu, aby zaujmul diváka. V tomto ohledu musím říct, že Wrong turn je natočen opravdu skvěle a nedočkáte se žádných zběsilých kamer, věčné tmy nebo nejasných náznaků. Každou smrt si vychutnáte pěkně pomalu, jasně a ve vší parádě, což jistě potěší hlavně diváky, co se rádi koupou v krvi a při utrpéní druhého jim naskakuje husí kůže vzrušením.

Příběh není zas až tak důležitý, ale tak pro představu vám povím, že je to o partičce lidí, kteří se kdesi v americkém lese, hodlají zúčastnit reality show ve stylu trosečníka, ale než se stačí pořádně rozjet kamery, jsou jednotliví účastníci postupně zabíjeni, čtvrceni a vařeni k nedělnímu obědu pro jednu dokonale zvrhlou dementní rodinku.

Myšlenková hloubka nulová, ale pokud patříte mezi milovníky krve, střev a pojídání lidského masa, můžu jen vřele doporučit, protože v tomhhle filmu si toho užijete, jako zatím asi v žádném před tím. prostě tvůrci přitlačili na pilu a jestli jim tahle ta dvojka vydělá dostatek peněz, což si myslím že ano, tak jsem zvědav co hodlají ukázat ve trojce, protože osobně si myslím, že víc už ukázat nejde.

Hodnocení7
Tenhle fim se mi těžko hodnotí, protože vím, že pro polovičku diváků to bude naprostá pecka, stejně jako Hory mají oči a pro druhou polovičku, stejně jako pro mně, to bude jedna z dalších krváren o ničem. Takže to necháme na sedmdesáti procentech, což je průměr..
70%

Sdílejte článek

40 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Simona16 14 srpna 2013 v 18:36

  Podle mě je tenhle díl lepší než první. Říkám to i přes to, že v tomhle nehraje Eliza 🙂 Pach krve 2 mě ze všech doposud natočeních dílů (tz. 5) oslovil nejvíce. Dala bych mu nejvíc bodů. Myslím, že bych se s pár lidmi shodla na tom, že +/- první 3 díly stály za shlédnutí, ale co se 4. a 5. dílu týče, nic moc… Možná ta 5 by se ještě dala překousnout, ale ke 4 mě nic moc nepřitahuje…

 2. Solo 27 března 2010 v 12:08

  V Americe se to jen hemží nejrůznějšími reality show a tak není divu, že
  tenhle nešvár moderní doby někoho napadlo strčit i do hororového filmu.
  Nevím ovšem jestli to byl ten nejšťastnější nápad. Kouzlo jedničky
  pomalu vyprchalo a ani humorné pojetí to moc nezachránilo. Začátek se
  nese v dost nudném duchu a seznamování s pěticí soutěžících a štábem.
  Partička nejrůznějších individuí se rozhodla vydělat menší balík peněz a
  pro vítězství jsou ochotni udělat téměř cokoliv. Popravdě řečeno mě
  nezaujal ani jeden z nich svým osobním příběhem, ale za to Crystal Lowe
  svými vnadami. To že je spousta lidí schopná udělat pro slávu téměř
  cokoliv není nic nového a tak její strip nikoho nepřekvapí, ale potěší.
  Co se týká mentální rodinky kanibalů, tak ti nesahají bratrům z jedničky
  ani po kotníky. Jediné co mi vrtá hlavou je to, že jejich takzvaný otec
  si zahrál v jedničce toho pumpaře a teď tohle….Jednotlivá úmrtí měla
  určité klady, jako například roztomilou kreativitu a představivost
  tvůrců, kteří to vzali opět humorným způsobem ( např. dvojitá hetka do
  hlavy. V parodii se to začalo měnit až ve chvíli, kdy ten voják vzal
  spravedlnost do svých rukou a začal je zabíjet jednoho po druhém. Přesto
  všechno budu hodnotit film jako čistý průměr, protože jsem se tu a tam
  doopravdy zabavil.

 3. Eraserhead 1 prosince 2009 v 14:52

   První Wrong Turn, ač nepokrytě vykrádal jak Texaský masakr, tak Hory mají oči, mě překvapil tím, jak byl dobře, zajímavě a napínavě natočen. Na dvojku jsem byl hodně zvědavý, a asi proto jsem byl hodně zklamaný. To že to je opět vykrádačka a jedno velké klišé, mě ani tak nepřekvapilo, ale že to bude tak nezáživné, nudné a poruší to jedno z hlavních pravidel hororou, že málo je někdy více, jsem opravdu nečekal. Tady toho není více, tady je toho hodně, a až moc hodně. Veškerá děsivost (a takový ten respekt z ní) mutantní rodiny je rozmělněna rádoby romantickými motivy a snahou ukázat ji, coby sice dost zdeformovanou a s netradičním jídelníčkem, ale jako klasickou fungující rodinu. Na můj vkus se tady objevují až moc často a na dlouhou dobu. A to je špatně. Nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo to znechuceně vypnout. Kapitolou samou o sobě jsou hlavní postavy určené na porážku – vyjma Henryho Rollinse si všichni, co ve filmu zemřeli svou smrt „zasloužili“ a já jim ji přál. Ale to už je asi klasický fakt současných hororů. Wrong Turn 2 trpí všemi klasickými neduhy pokračování, ve snaze být drsnější a akčnější, se utopí v nudě, trapnosti a rádoby šokantnosti, která však působí spíše trapně odpudivě. Ani pořádně nevím, čím těch 40% obhájit, snad první vraždou a Henry Rollinsem (a u něj ještě částečně ze solidarity, že jsme oba [byli?] punkeři).

 4. Prasoid 18 května 2008 v 12:22

  Nuže, celé jsem to neviděl, pouze jsem to zatím jen v rychlosti proletěl, ale začínám vážně pochybovat o tom, že se na to podívám v klidu. Ehm… ta mrtvá na začátku… cák cák střeva… nic přesvědčivého. Hudba mi připomněla hodně dobrý Hills have eyes I (samoška ten remake), ale tím to u mě ještě víc ztratilo. No a vrchol všeho? Ten digitální šíp. Hnus… takhle se dělají věrohodná jatka? No alespoň ten Rambo je dostatečným lákadlem. Ovšem jen v krajní nouzi. Přišlo mi to jako pokus nikoli natočit pokračování WT 1, který je oproti tomuto klenotem, nýbrž jako pokus opsat Hills have eyes. Nad 50% to určitě zatím nevidím.

 5. Honzis 29 září 2007 v 19:06

   Wrong Turn 2 je velmi špatný film!!!  S prvním dílem se nedá absolutně srovnávat. Extrémě slabý scénář, nevěrohodné postavy, ten “Rambo” na konci filmu, to už bylo fakt moc. Tvůrci měli spíše opakovat znamé klišé se špatnou odbočkou (známé z mnoha filmů…)  než se pouštět do stupidního nápadu s filmováním reailty-show !!!  Těšil jsem se, ale velice mě to zklamalo.  Mé hodnocení je 30% a to jen za postavy lesních mutantů.

 6. LIVINGDEAD 9 září 2007 v 23:52

  WRONG TURN 2 je skvělý horror a určitě mne nezklamal. Dnes jsem koukal se sestrou na filmy : “Captivity”, “Beneath”, Spiderman 3, Wrong Turn 2 a Kraken a shodli jsme se, že WRONG TURN 2 byl nejlepší film! A pokud se Vám líbila jednička, určitě Vám doporučuji dvojku. Já jen doufám, že bude trojka! Tak jako JEEPERS CREEPERS 3 !

Nový komentář