Wolf of Snow Hollow, The (2020)


Český název: Vlk ze Snow Hollow
Scénář a režie: Jim Cummings
Rok výroby: 2020
Délka: 83 min
Země: USA
Alternativní název: The Werewolf

Hrají:
Jim Cummings … (Detektiv John Marshall)
Riki Lindhome … (Detektiv Julia Robson)
Robert Forster … (Šerif Hadley)
Chloe East … (Jenna Marshall)
Annie Hamilton … (Brianne Paulson)
… a další

 

Městečko Snow Hollow, zapadákov kdesi v USA, postihne série brutálních vražd. Zvláštní je, že kolem zohavených obětí se nachází vlčí stopy a vraždy se vždy dějí za úplňku. Místní oddělení není na takový stav připraven, vraždu ve Snow Hollow nepamatují desítky let. A teď je tu celá série! Aby toho nebylo málo, pomoc se nedostavuje, takže maloměstské detektivy čekají perné dny…

A skutečné perné dny našich hlavních hrdinů jsou hlavním motivem tohoto filmu, takže kdo by čekal nějakou akční vlkodlačí naháněnou, bude jistě rozčarován. Vlk ze Snow Hollow je o tom období života, kdy vám nic nedaří, nic nevychází, ani kdybyste se snažili sebevíc. Okolnosti sledujeme především z pozice postavy Johna Marschala (Jim Cumming je navíc i scenárista a režisér snímku), který bojuje s alkoholem, svou dospívající dcerou, tvrdohlavým otcem-šerifem… a nyní má ještě na krku ten případ.

Skutečně, ten zničující tlak, kdy čelíte desítkám telefonátů, trávíte bezvýsledně v práci hodiny přesčasu a ještě čelíte rodinným problémům, ničí Johnovu postavu. Ani se moc nedivíte, že sáhne ke skleničce. Nabízí to černohumorné situace i situace vyostřené. Vlk ze Snow Hollow rozhodně není komedie (jak ji cejchuje třeba csfd), ale spíš portrét zkrachovalého detektiva, u kterého se několikrát uchechtnete, i když tu vlastně nic k smíchu není!

Tajemný zabiják je jen dalším problémem. A vlastně těch několik scén brutálních ataků jsou tuctové, příliš nápadité atmosféry tu nenajdete. Vtipné je, že postavy debatují o všech možnostech, takže dojde i na vlkodlaky. Přesto se nacházíme v racionálním světě, takže závěrečný twist bude spíš očekávaný než překvapivý.

Trochu mrazivé atmosféry dodá alespoň samotné městečko Snow Hollow (Sněžná díra – jak poetické pojmenování). Nacházíme se totiž v zasněženém Utahu, plném zmrzlých lesů a horských hřebenů.

Hodnocení6
Vlk ze Snow Hollow je tak trochu jiný film, než byste podle názvu čekali. Ale když dáte postavám šanci, nakonec vám jejich osudy nebudou tak úplně lhostejné.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 9 března 2022 v 09:48

    Filmy se zasněžených/mrazivých krajin mám docela rád a určitě nikdy nepohrdnu, když mají kriminální zápletku. Bohužel poslední dobou jsem jich viděl opravdu dost a tento kousek patří mezi ty slabší. Příběh samotný by ani nebyl takový problém, ovšem největší problém jsem měl se samotnou hlavní postavou tohoto filmu. Už dlouho jsem neviděl tak nesympatického hlavního hrdinu.Přitom samotné vraždy (útoky) přímo vybízely k pěkně krvavé podívané. Divák si ze začátku nemohl být jistý, zda je za vším skutečně mýtická bytost, nebo jen sériový vrah. Kamera i zběsilý střih tomu dost pomohl a ani mi zas až tolik nevadilo, že všechno důležité se odehrálo většinou mimo záběr kamery. Jenomže zápletka se točila hlavně okolo samotného Johna, u kterého se ani moc nedivím, že ho skoro každý nesnášel a dělal si z něj srandu. Díky tomu se dočkáme celé řady jeho afektovaných výstupů a pomalu ale jistě sledujeme jeho psychický pád až na samotné dno. Jen je mi vážně líto, že jde o poslední film Roberta Forstera (šerif), který umřel ještě před premiérou filmu. Další problém vidím v tom, za každou cenu tam nacpat trochu toho morbidního / černého humoru, když už mělo jít údajně o hororovou komedii – moc srandovní mi to tedy nepřišlo a ani jako parodie to zrovna dvakrát nefungovalo a druhá polovina už více méně směřovala k tomu, že závěrečné odhalení skutečného viníka moc lidí nepřekvapí (tedy to, že o vlkodlaka zřejmě nepůjde…). Pořádnou atmosféru aby tu divák taky hledal pod mikroskopem – kromě dvou – třech momentů docela nuda. Takže bohužel, ale já moc spokojený s tímto filmem opravdu nebyl a tím pádem to nevidím ani na průměrné ohodnocení. 40%

Nový komentář