Wolf Creek (2005)


Režie: Greg McLean
Rok výroby: 2005
Délka: 99 min
Země: USA

Hrají:
John Jarratt … (Mick Taylor)
Cassandra Magrath … (Liz Hunter)
Kestie Morassi … (Kristy Earl)
Nathan Phillips … (Ben Mitchell)
Gordon Poole … (starý muž)
Phil Stevenson … (Mechanic)
…a další

 

Austrálie nám toho zatím co se týče filmu zas až tak moc nenadělila. Občas z ní vypadne nějaká filmová hvězdy, která hned jak se chytí na filmovém nebi, stejně přesídlí do Ameriky. Sem tam se v Austrálii urodí i nějaký ten dobrý film. Na moc si jich teď namátkou nevzpomenu, snad jen Šílený Max, díky kterému se z Mela Gibsona stala hvězda a málo kdo už dnes ví, že je to Australan.

Film Wolf Creek je střižený podle klasické hororové šablony. Parta si vyrazí do přírody poznat krásy Austrálie, k tomu nějaké to pitíčko, kouřeníčko a prostě pohoda. Cestou se chtějí ještě zastavit ve Wolf Creeku, což je obrovský kráter po dopadu meteoritu. Je to pustina a široko daleko žádná obydlená oblast. Co se jako na potvoru nestane? Porouchá se jim automobil, a to tak, že ho nejsou schopni opravit. A další náhoda přichází vzápětí, když přijíždí strašně milý strýček, který řídí – jak jinak – než odtahovku. Zapřáhne si partu za auto s příslibem pomoci. Odtáhne je kamsi mezi skladiště v hlubinách pouště. Tam jim za veselého vyprávění uvaří čajík a popřeje dobrou noc. Ale následující ráno? Někdo chybí, někdo je přidrátovaný k harampádí a z milého strýčka se vyklubal brutální sadista, který nemá slitování s nikým a hlavně děvčaty. Nezbývá než se z toho všeho nějakým způsobem dostat, pokud je to uprostřed pouště vůbec možné.

Hodnocení6
Film nijak nevybočuje z žánru a my můžeme jenom fandit australským přátelům, aby se dostali ze spárů uchyla. Podaří se jim to?
60%

Sdílejte článek

18 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 20 června 2011 v 13:32

  Začátek filmu sice lehce nudil, ale tak záměrem režiséra
  bylo především diváky seznámit s hlavní trojicí hrdinů. Když se k nim
  přidal podivných chlapík, který jim nabídl pomocnou ruku začala atmosféra
  nabírat slušné rotace. Po 30.minutách se konečně dostavilo napětí a následná
  akce už měla vyšší level. Škoda jen některých klišé situací a podivného chování
  postav. Ale zas na druhou i já bych se v podobné situaci nechoval moc
  rozumně. Maniak si své oběti doslova vychutnával a já ho začal mít čím dál raději.
  Na australskou tvorbu je to nadprůměrná podívaná. 

 2. Sir_Kostal 6 října 2007 v 01:47

  Musím souhlasit s tím, že tenhle horror je fakt dobrý, prostě viděl jsem už hodně horrorů a tenhle se mi líbil v tom, že zde není žádné scifi a podobné věci a když jsem četl příspěvek od Beonica, tak jsem se fakt musel smát, protože to krytí zad a jiné hlášky mně fakt dostaly, ale prostě abych to shrnul, tenhle film je povedený!!!

 3. abaddon 5 října 2007 v 17:20

  Tento horor se mi zase tak špatný nezdál.60%si rozhodně zaslouží.A že se nejedná o horor když tu není žádná nadpřirozená postava?V kolika dalších hororech také nebyla?A že si hlavní hrdinové nekryjí záda?Nejsou z žádné speciální jednotky.Jedná se o úplně obyčejné lidi.Takže 60%je podle mě tak akorát.

 4. beonica 17 srpna 2007 v 21:23

  Na tenhle film jsem koukala dneska odpoledne – ještě NIKDY mě tak nerozčilovala debilita hlavních hrdinů. Všechno dělají pomalu, nekryjí si záda a zřejmě mají IQ tykve. Postupem času jsem čímdál tím víc fandila padouchovi.

  Zajímalo by mě, co je pravdy na tom “podle skutečné události”. Moc jsem to nepochopila – v závěru říkají, že ten údajný vrahoun odsouzen nebyl a žije si dál někde v Austrálii… že je ten člověk nezažaloval…

 5. Patrik 1 června 2007 v 16:13

   Rozhodně se nejedná o horor ale thriller. žádná nadpřirozená postava se zde neobjevuje.

  Film je natočen v klasickém duchu desítek podobných kusů. Nádech odlišnosti mu dává snad jen fakt že se neodehráva v Texasu nebo v Oregonských lesích či podobných scenérii ale v Austrálii. 

  Vtipný je okamžik kdy je maniac označen za takového hodného Krokodýla Dundee, druhý den ráno již vědí že to byl zásadní omyl.

Nový komentář