Willard (2003)


Český název: Krysař Willard
Režie: Glen Morgan
Rok výroby: 2003
Délka: 100 min
Země: USA

Hrají:
Crispin Glover … (Willard Stiles)
R. Lee Ermey … (Frank Martin)
Laura Harring … (Cathryn)
Jackie Burroughs … (Henrietta Stiles)
Kim McKamy … (Ms. Leach)
William S. Taylor … (Mr. Garter)
Edward Horn … (Colquitt)
…a další

 

Willard Stiles (Crispin Glover – Charlieho andílci) byl odmalička samotářský kluk. To se nezměnilo ani v jeho dospělosti. Pořád poslouchá rozkazy nemocné matky a nechává se tyranizovat bohatým a chamtivým šéfem. Jednou ale svou matku neposlechne. Ve chvíli, kdy má zabít jednu myš, se v něm hne svědomí a on ji místo toho umyje, usuší a pustí zpátky do sklepa. V Hollywoodských filmech jsou ale myši chytré, inteligentní a tak ta bílá ukecanda vyžvaní svým druhům, jak je Willard dokonalý myší člověk. Za chvíli se Willardův život i dům otočí vzhůru nohama, neboť z pár myší v domě bude obrovská armáda, kterou by mu mohli závidět i řečtí Sparťané. Milióny krys, všech možných barev ho poslouchají na slovo a jejich vycvičení nedá ani moc práce. Ale jak to tak bývá, každý vedoucí stáda má svého protivníka a tím v tomto případě je dost velká krysa, která se nerozpakuje zabít i Willardovu matku. A tak se z milého uzavřeného synka stává víc a víc šílenější člověk, co prahne po odplatě. Zosnuje plán vraždy svého šéfa, ale netuší, že brzy to bude on, po kom půjde sama jeho krysí armáda…

Co se týče filmu, byl pro mě překvapením a myslím, že příjemným. Byl to první krysí film, který se mi zalíbil. Narozdíl od jejich protějšků “Krysy”, tento snímek nabízí mnohem temější atmosféru, nádhernou, k tomuto tématu ideální hudbu a i vymakané kamerové záběry. Dodnes nezapomenu na scénu, kdy se otevřou dveře výtahu a z nich se vyvalí (jako voda) roj krys v nichž stojí Willard se svým starým oblekem a holí (viz obrázek). Herců moc nenajdete, ale ti co vystoupí, podají – až na pár vyjímek – dokonalý herecký výkon.

Konec je myslím až chválihodný – otevřený, jak má u správného hororu být. Přesto se ve filmu naleznou i hluchá místa, která mohla být nemilosrdně vystřižena.

Hodnocení9
Krysař Willard je opravdu ve svém žánru povedený snímek, který krom dobré kamery i přiléhavé hudby nabízí do hloubky jdoucí příběh, který vás strhne s sebou a vy ho budete prožívat spolu s hlavní postavou.
90%

Sdílejte článek

ondrej ( profil autora )

Jsem typický i netypický člověk, záleží na vašem úhlu pohledu. Patřím k fandům Stephena Kinga a hororového žánru vůbec. Mé koníčky zahrnují psaní vlastních příběhů, vědecký výzkum paranormálních jevů, filmařina (jak psaní recenzí, tak participace na jejich tvorbě). *** Profil na CSFD.cz: http://www.csfd.cz/uzivatel/65137-nach/

Nový komentář