White noise (2005)


Český název: Hlas smrti
Režie: Geoffrey Sax
Rok výroby: 2005
Délka: 101 min
Země: Kanada / USA / V. Británie

Hrají:
Michael Keaton … (Jonathan Rivers)
Chandra West … (Anna Rivers)
Deborah Kara Unger … (Sarah Tate)
Ian McNeice … (Raymond Price)
Sarah Strange … (Jane)
Nicholas Elia … (Mike Rivers)
Mike Dopud … (detektiv Smits)
Marsha Regis … (policistka)
…a další

 

Jonathan Rivers je úspěšný podnikatel, jeho žena slavná spisovatelka a mají velký dům, dvě auta i hodného synka. Naprosto harmonická a šťastná rodina. O chvíli později je však rázem všechno jinak. Jonathan trpí depresemi, jeho manželka je mrtvá a syn tráví většinu času pobytem u otcových kolegů. Existuje ale možná řešení, které Johnovi prospěje. Občas si totiž mrtví přejí sdělit poslední informaci svým blízkým pomocí moderní techniky. Johnathan tráví u televizních obrazovek spoustu času a hledá mezi zrnícími body jakýkoliv náznak nesouměrnosti, jež by mu pomohl k vyluštění jeho hádanek…

Snímek Hlas smrti tak vyvolává jednu z největších otázek našeho posmrtného života – můžou se duchové s námi spojit a komunikovat? S podobnými tématy již lze udělat z filmu kvalitní horor, který už bude o něčem jiném než o partě lidí, která se za stolem drží za ruce a při hořících svících se pokouší doléhat na mrtvého, aby jim dal znamení. Hlas smrti je zajímavý a děsivý zároveň. Režisér umí dobře budovat atmosféru a lekačky si nechává na nejlepší okamžik. Pohled na ztemnělé obličeje mrtvých, které chraplavým hlasem vykřikují různé slova je pro každého fanouška hororu slastí.

Je obrovská škoda, že tvůrci závěr filmu pořádně přesolili. Svým neustálým úsilím diváka překvapit tak pouze jednou finální scénou pokazili vše dobré z předcházejích necelých devadesáti minut. No, ačkoliv je konec divoký, rozhodně se můžete těšit na pěknou mozaiku děsivých příhod Michaela Keatona, největší hvězdy tohoto filmu. A pokud vám mohu radit, nic podobného doma nezkoušejte.

Hodnocení7
Hlas smrti je poctivý hororový thriller, který by vás neměl zklamat. Hodilo by se sice rychlejší tempo a zcela jiný závěr, ale mohlo to dopadnou ještě daleko hůř.
70%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 7 května 2010 v 08:29

   

  Byl jsem docela překvapený jakým směrem se
  tenhle film vydal. Začátek mě moc nechytl, ale postupem času jsem se do
  filmu docela zažral. Jaké bylo však mé zklamání, když do devadesáté
  minuty vás tvůrci napínají a nakonec to totálně pos… Konec byl
  naprosto otřesný a hodně ovlivnil mé hodnocení. Přestože Keatona nemám
  moc rád, tak tady se mi docela líbil. Jen se mohl ještě víc odvázat,
  protože místy mi přišlo, že ho ta role snad ani nebaví.70%

Nový komentář