White Noise 2: The Light (2007)


Režie: Patrick Lussier
Rok výroby: 2007
Délka: 95 min
Země: USA/Kanada

Hrají:
Nathan Fillion … (Abe Dale)
Katee Sackhoff … (Sherry Clarke)
Craig Fairbrass … (Henry Caine)
Adrian Holmes … (Marty Bloom)
Kendall Cross … (Rebecca Dale)
… a další

 

V Americe zažije každý den průměrně 774 lidí klinickou smrt. 80% z nich uvádí, že vidělo oslnivé bílé světlo předtím, než se vrátilo zpět.

Abe Dale (Nathan Fillion) má dobrou práci a milující rodinu. Jednoho dne je však před jeho očima rodina zavražděna mužem jménem Henry Caine (Craig Fairbrass). Z výčitek, že se mu nepodařilo své blízké zachránit, se pokusí o sebevraždu. Upadne do klinické smrti, ale přežije. Najednou rozeznává lidi, kteří jsou blízko smrti. Zachrání mnoho životů, ale pozná, že za každého zachráněného se nyní stává odpovědným. Pomalu začíná rozumět vyvraždění své rodiny a svým novým schopnostem…

Celý příběh je tedy naprosto odlišný od prvního dílu, kde dominovala zrnící obrazovka a tzv. E.V.P. (fenomén elektronického hlasu). V tomto sequelu se hlavní postava pasovala do role záchranáře, ovšem jen do té doby než zjistila, že každý zachráněný zabije o několik dní později mnohem víc lidí. O E.V.P. bude sice taky řeč, ale žádného dovolávání mrtvých ze záhrobí se divák nedočká. Náš hrdina studuje, proč tomu tak je, ale občas ho zkrátka musí vyrušit nějaký ten duch a tak se dostane ke slovu i pár klasických lekaček, které se rozhodně nemohou srovnávat s poměrně originálním pojetím strachu v jedničce a jen vyplňují prázdná místa ve scénáři. Později se duchové objevují čím dál víc, ale tím víc vám pak budou lézt na nervy a konec tak spolknete velmi hořce.

Vše je hrozně ploché, zápletka sice působí zajímavě, ale Hlas smrti 2 v žádném měřítku nesplňuje očekávání. Několikrát za film se samozřejmě leknete, ale to spíše proto, že když na vás někdo zpoza rohu “vyskočí”, tak se prostě musíte leknout, ale za pár vteřin je atmosféra zase pryč a hrdina se věnuje detektivní práci. Ani zpracování samotných duchů není podařené a spíše připomíná horory staršího data. Absence známějších tváří je sice znát, ale musím přiznat, že herci nehrají tak špatně, jak se dá od podobného béčka předpokládat. Režisér Patrick Lussier má za sebou několik hororových projektů, z nichž nejznámější je Dracula 2000, ale pokud nedostane nějaké lepší nabídky, jen stěží zbaví své filmy průměrnosti.

Hodnocení3
Úplný propadák to asi není, ale snaha o vydělání několika dolarů navíc je z celého díla cítit. Aby taky ne, když první Hlas smrti vydělal v kinech kulatých 100 mil. dolarů. Toto je jen nudné pokračování se zajímavým tématem.
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

 1. Solo 7 května 2010 v 08:27

  Tak tenhle film moc společného se svým předchůdcem nemá a to je jen
  dobře. Nějakého napodobování jsem si ani nevšiml a hned od začátku mě
  zaujal výběr herce v hlavní roli bo jsem nedávno viděl film Serenity a 
  Nathan Fillion tam docela exceloval. Tady měl sice slabší rozjezd, ale
  ke konci to už byla z jeho strany paráda. O proti jedničce se zde
  pracuje především s duchy ( přízraky) mnohem víc a zjevení přes monitor
  se tu objeví jen velmi zřídka. Navíc je zde mnohem více mrtvol, takže
  ubyla várka psycha a nastoupila i vítaná akčnost což jsem rozhodně
  uvítal. Podle mě má tenhle snímek skoro stejnou kvalitu jako jeho
  předchůdce.60%

Nový komentář