Warriors of Terra (2006)


Český název: Bojovníci země
Režie: Robert Wilson
Rok výroby: 2006
Délka: 90 min
Země: Kanada

Hrají:
Edward Furlong .. (Chris)
Andrea Lui … (Jade)
Andrew Gillies … (Dr. Woods)
James McGowan … (Peter Isaacs)
Ellen Furey … (Ali)
…a další

 

Dospívající Ali je přesvědčena, že se její otec podílí na výzkumu rakoviny prováděném na zvířatech. Její přítel je členem organizace bojující za práva zvířat a jeho úkolem je umožnit aktivistům přístup do přísně střeženého objektu. Ali se do akce zapojí a když pronikne do podzemních laboratoří, narazí na zmutovanou ženu, z níž protirakovinné experimenty vědců udělaly téměř nezničitelného predátora…

A tak nám vznikl další nebezpečný experiment, který se vymknul kontrole a nyní vraždí ubohé teenagery, uvězněné desítky metrů pod zemí v temném komplexu chodeb a laboratoří. Tvůrci tedy evidentně vsadili na osvědčenou kartu, nechali se inspirovat známějšími tituly (komplex svou výstavbou připomíná Umbrella corp. z Resident Evil a úhlavní nepřítel zase Samaru z Kruhu nebo spíše Almu ze hry F.E.A.R.), přesto se jim film totálně propadl mezi prsty a vznikla tak další laciná břečka, respektive levné DVD, pyšnící se honosným názvem Bojovníci země.

Impotence tvůrců je katastrofální. Ani na jednu jedinou vteřinu se jim nepodařilo vykouzlit ani malý kousek temnější atmosféry a to se prosím může zmutovaná děva objevit prakticky kdekoliv a kdykoliv, což by v rukou šikovného režiséra byla úctyhodná nálož napětí a strachu. Ale v tomto případě selhalo snad úplně všechno. A co proboha měli znamenat ty šílené prostřihy, které ani nedokážu srozumitelně popsat? Aneb jak napsal jeden „fanoušek“ tohoto filmu: „Co to, proboha, hulili v té střižně za svinstvo?“ A to se netýká jen podivných prostřihů, ale také velkému množství logických chyb.

Herecké výkony jdou vesele s filmem. Z největší měkoty se stane absolutní hrdinka, která nakope zadek do té doby neporazitelnému zlu, a naopak. Ve vyhrocených situacích (poprvé v životě uvidí mladíci mrtvolu) jim nemůžete věřit ani nos mezi očima. Vlastně jsem si Bojovníky země koupil kvůli jednomu herci. Jmenuje se Edward Furlong a když byl mladý hrál Johna Connora v T2. Chtěl jsem vidět, jak dopadl a výsledek bohužel znáte.

Hodnocení1
Ale co bych se tu dál rozepisoval, když je evidentně jasné, že se zkrátka jedná o naprostý brak, který jsem dokoukal až na počtvrté, jelikož jsem při jeho sledování 3krát usnul. A to mluví za všechno. Jestli máte někdo zájem, napište mi do vzkazů vaši adresu a já vám ho bez prodlení zadarmo pošlu. A ještě možná přidám finanční odměnu...
10%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Nový komentář