Warm Bodies (2013)


Režie: Jonathan Levine
Rok výroby: 2013
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Teresa Palmer … (Julie)
Nicola Hount … (R)
Analeigh Tipton … (Nora)
Rob Corddry … (M)
Dave Franco … (Perry)
John Malcovich … (Grigio)
…a další

 

Příjemné překvapení jest pocit, který u hororů (i filmů obecně) zažívám opravdu vzácně. Nejsem si úplně jistý, zdali to platí v případě Warm Bodies, nicméně sympatie určitě převládají. Tento zombie svět je stvořen s láskou, která rozehřeje i srdce nemrtvého chlapce, jenž si ze svého jména pamatuje pouze počáteční „R“. Jakmile se totiž objeví Julie, víme, že se tady peče osudová love story…

A love story mezi zombíkem a obyčejnou dívkou z řad tenčící se lidské populace je něco, co nevzniká často. Warm Bodies se tak hned v úvodu stávají milou hříčkou, nabízející nový (logicky tedy i částečně originální) pohled na nemrtvé. A řadí se mezi „odvážlivce“ typu Zombieland (2009) nebo Fido (2006). Tvůrci skvěle využívají netradičního vztahu k drobným fórkům, které sázejí pravidelně po celou stopáž. Vše je bráno s nadhledem a pár nápadů (třeba s inhalováním cizích vzpomínek) rozhodně potěší.

Coby věčně nespokojený filmový labužník si však musím i zde postesknout. Je fajn zjistit, že existují tvůrci, kteří si uvědomují a na vědomost dávají onu „shakespearovskou“ nadsázku, s tím však mizí i podstatná část dramaturgie. Lze jednoduše vytušit, jak bude celý příběh nalinkovaný a podrobený oné základní myšlence. Kvůli tomu je ona povrchní líbivost, vyúsťující v pozitivní výsledný dojem, prakticky jedinou emocí, která se ke mně dostala.

Technická stránka není špatná. Peníze se použili hlavně na praktické efekty – žádné megalomanské výjevy zde nejsou. Masky zombies jsou decentní, šťourat se lze snad akorát v digitálním vzhledu „kostlivců“, což jsou nemrtví v posledním stádiu. Herci odvádějí standart, jediný problém jsem měl s postavou Johna Malcoviche, která je až příliš velkou scénáristickou karikaturou. Nadšení z řemesla ale relativně dobře pokryje těch pár klišé, které se chtě nechtě občas dostaví.

Hodnocení7
Warm Bodies je příjemná oddychovka, nic jiného. V tomto případě to však znamená pohlazení na duši, o němž si leckdy ambicióznější tituly nechávají pouze zdát. Romantická linka vás bude bavit od první do poslední minuty a porce svěžích momentek i odkazů je nadprůměrná. Ideální divácký pokrm pro zamilované páry!
70%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 22 prosince 2013 v 08:22

    Ještě neposkvrněn romantickými srágorami typu Stmívání a spol. jsem šel do tohoto snímku s velkým „odporem“, protože romantiku v hororech vážně nevyhledávám a ještě k tomu jde o zombie komedii. Podle toho jsem k tomu i přistupoval a přestože nejde vyloženě o průser, tak jsem moc spokojený nebyl. Je mi jasné že zombiefilové, metrosexuálové, emo a pubertální děvčata budou u následujících 98. minut vlhnout a to nejen pláčem do kapesníku, ale po hororové stránce tu toho zas až tak moc vidět není. Pokud tedy nepočítám počáteční a finální bitku. Jinak se totiž celý příběh musíme věnovat rozvíjení „lovestory“ a od toho dávám ruce pryč (jako nedivím se, že Teresa Palmer dokáže zaujmout klacek mladého zombíka – je to kus…)…40%

Nový komentář