Warbirds (2008)


Český název: Váleční ptáci
Režie: Kevin Gendreau
Rok výroby: 2008
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Jamie Elle Mann … (Maxine ‘Max’ West)
Brian Krause … (Plukovník Jack Toller)
Tohoru Masamune … (Ozu)
Shauna Rappold … (Betsy Quigley)
Lucy Faust … (Hoodsie Smith)
Gizza Elizondo … (Vicky Teeling)
… a další

 

Poté, co pětičlenná ženská posádka přistane na Havaji, kde měla odevzdat nejnovější bombardér, dostane nečekaně další důležitý úkol. Což se samozřejmě moc nelíbí velitelce Max. Mají do Tichomoří doručit tajný náklad, který by měl dopomoci ukončit druhou světovou válku, a především fakt, že na palubě bude i plukovník Toller, který přejímá velení a jeho muži. Během letu se dostanou do obrovské bouře, ve které dojde ke kolizi s neznámým objektem a posádka je nucena nouzově přistát na malém tichomořském ostrůvku. Ke svému překvapení naleznou na ostrově nejen zničený nepřátelský tábor a letiště, ale i hrstku přeživších Japonců, ovšem ti se ukáží jako jejich nejmenší problém. Největší hrozbou jsou pro ně původní obyvatelé tohoto ostrova, početné hejno létajících prehistorických ptakoještěrů, které nehodlá nikomu dovolit opustit ostrov a útočí na všechno, co vidí, nejen na zemi, ale i ve vzduchu…

Filmů s válečnou hororovou tematikou není zrovna mnoho, pokud jste však příznivci tohoto mixu, porozhlédněte se rozhodně někde jinde. Tento sci-fi hororový kousek z dílny společnosti Syfy vám moc kvalitní podívané vskutku nenabídne. Především zde nehledejte nějakou logiku ve scénáři ani dobré speciální efekty, ale tak to vám snad ani nemusím říkat. Pro ženskou rovnoprávnost zde máme pětici sličných dam – posádku nejmodernějšího bombardéru, s jejich úděsnými účesy, několik vojáků a plukovníka, kteří hlídají tajný náklad, a hrstku japonských vojáků, kteří přežili prvotní masakr na ostrově.

Scénárista však byl jasně nejslabším článkem na celém tomto výtvoru. Hromada nelogických situací, rozhodování, trocha té romantiky a hlavně fakt, že v jedné jeskyni dřímaly stovky vajec prehistorických ptakoještěrů, ze kterých se najednou vyklubalo obrovské hejno obřích zabijáků. Pro velkou parádu tu máme množství jejich útoků, z nichž se však většina nedá označit ani za „směšné“. Především pak ty odehrávající se na zemi. Ty vzdušné na tom byly o trošku lépe, ale kolikrát zazní během komunikace dam ono „přepínám“, jsem se neodvážil ani spočítat. Bohužel celková atmosféra byla dosti suchá, nějaké napětí aby tu člověk pohledal a těch několik rádoby emočních momentů (smrt některých postav) to prostě nemělo šanci zachránit, stejně jako atraktivita některých ženských hrdinek.

Hodnocení3
Váleční ptáci tak prostě nejsou ničím jiným než podprůměrným céčkovým televizním brakem. S rozpočtem milión a půl samozřejmě nelze očekávat žádné zázraky, nicméně tady bylo špatně skoro všechno. Věrohodnost doby – použitého vybavení, do které byl děj zasazený téměř nulová, speciální efekty slabé, herecké výkony taky, scénárista a režisér odvedli hodně mizernou práci a pořádnou atmosféru aby tu člověk pohledal. Jen kvůli těm několika leteckým soubojům a atraktivní hlavní ženské hrdince, tomu nějaké ta procenta dám, jinak by to byl čistý odpad.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář