Voci dal profondo (1991)


Český název: Hlasy ze záhrobí
Režie: Lucio Fulci
Rok výroby: 1991
Délka: 91 min
Země: USA

Hrají:
Duilio Del Prete … ( Giorgio Mainardi)
Karina Huff … ( Rosy Mainardi)
Pascal Persiano … (Mario Mainardi)
Bettina Giovannini … ( Lucy Mainardi)
Frances Nacman … ( Hilda Mainardi)
…a další

 

Tento příběh, který nám byl nabídnut, se točí kolem bohatého muže Giorgia Mainardiho, který je sice v balíku, ale jeho rodinu a blízké by asi nechtěl nikdo z nás. Drží svou rodinu velmi zkrátka a všichni členové cítí a vidí jeho pohrdání. Jenže za velmi záhadných okolností se ocitne v nemocnici, kde nakonec podlehne vnitřnímu krvácení.

Do rodného domu přijíždí z internátní školy jeho dospívající dcera Rosy, aby se mohla na pohřbu naposledy rozloučit s otcem. Když skončí obřad, je to právě Rosy, komu se začne ve snech zjevovat její otec a chce po ní, aby přišla na to kdo ho zabil, protože s jeho smrtí nebylo něco v pořádku. Rosy začne pátrat a brzy zjistí, že její nejbližší nejsou žádné neviňátka. Hlas otce je stále naléhavější a na odhalení pravdy zbývá málo času.

Jedná se o předposlední film Lucia Fulciho, který se ovšem neřadí mezi jeho nejlepší díla (jako např. Dům u hřbitova, Aenigma). Zde nám předvedl průměrné hororové krimi, kde se celým filmem prolíná detektivní zápletka s několika kvalitními hororovými prvky.

Mohli jsme vidět život boháčů a přepych ve kterém si žijí. A jak se říká: mít málo peněz je zlé, mít hodně peněz ještě horší. Tento film se řadí mezi další podobné s tímto tématem, kdy někdo kvůli penězům někoho zavraždí a duch zemřelého chce spravedlnost. Nic nového nám film nenabídl.

Ovšem bylo ve filmu i dost dobrých scén, to musím pochválit. Pěkná pitva či zombie to jsou právě prvky, v nichž se Fulci vyžívá a ve svých filmech preferuje. I zde nám nabídl trochu nechutných zombie, ale je škoda, že jen v jedné scéně. Rozhodně jich mohl použít víc tím by film rozhodně prokrvil a oživil. Nejkrásnější scéna byla v postupném rozkladu těla v hrobce. Tohle bych asi hodnotil jako nejlepší z celého filmu.

Co se týká hereckých výkonů budu celkem jednotný a myslím si, že všichni předvedli průměrné výkony. Pro mě osobně jsou to neznámí herci a jak je vidět, tak žádný z nich se výrazněji nikdy neprosadil. Jediný, koho znám trochu víc, je Karina Huff, která si zahrála i v jiném Fulciho hororu The House of Clocks. Dokonce i sám režisér si zahrál menší roli.

Hodnocení5
Konečný verdikt je takový, že se jedná zcela jistě pouze o průměrný film. Scénář, hudba i herci byli jen průměrní. Nic moc nového nám film nenabídl a až na pár scén byl nezajímavý. Jak už je v italských filmech zvykem, bylo zde i pár lehce erotických scén, ty bohužel i přes pěkné herečky moc kvalitu filmu nepozdvihly. Dávám 50%, a to hlavně za již zmíněný rozklad mrtvoly.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. snenat3 28 září 2010 v 01:44

    Dalsia Fulciho sracka uz ani jednu nechcem vidiet od toho amatera

    Jedine co ten film mal bol dej a obycajne odhalenie na konci a to je vse pardon este trapne efekty som zabudol nieco ako napinave dramaticke strasidelne nieco z iskrou ci spadom to si moze divak domysliet namiesto toho tu ma trapnu sracku doslova trapnu davam 30%

Nový komentář