Vlad (2003)


Režie: Michael D. Sellers
Rok výroby: 2003
Délka: 98 min
Země: USA

Hrají:
Billy Zane … (Adrian)
Paul Popowich … (Jeff Meyer / Husband)
Kam Heskin … (Alexa Meyer)
Nicholas Irons … (Justin / Knight)
Brad Dourif … (Radescu)
Francesco Quinn … (Vlad Tepes)
Monica Davidescu … (Linsey)
…a další

 

Tohle je hodně zvláštní film. Skoro to vypadá jako dokument. Bohužel je to ale horor. Ale ne jen horor coby žánr, ale i horor pro samotného diváka.

Na začátku chudáku Vladovi Tepesovi zaživa pohřbili otce. A zabili syna. Za 500 let se do Rumunska vydává čtveřice mladých lidí na expedici. Jedna dívka z výpravy má takový starý amulet, který ukrývá Drákulův život. V noci ji nikdo přepadne. Naštěstí se jí nic nestane. Mezitím má ale ještě špatné sny. Když nastane další noc a všichni jsou v lese, zdá se jí zase špatný sen, probudí se a drží meč. To jsem se ještě nezmínil o tom, že Vlad běhá po lese jako vlk. A aby se zbavil kletby, musí ten amulet, který má dívka, vložit na jedno (myslím že posvátné) místo. Povede se mu to?

Tak tohle je síla. Upřímně řečeno jsem tak hloupý film ještě neviděl. Pyšní se tím, že ukazuje Drákulův život. Tím se zabývá asi jen 15 minut film. Samotný Drákula je krajně nesympatický a je hrůza, že takového herce mohli do role Drákuly obsadit. S ostatními herci to jde taky z kopce. Většinou jsou to amatéři, ale najdou se tady třeba tací jako Billy Zane (to je na tom tak špatně, že jde do tohohle?) a Brad Dourif (asi se dlouho nenatáčela Dětská hra, tak šel sem). Pak tu jsou ještě větší béčkaři, které však raději nebudu jmenovat.

Ten film je neuvěřitelně hloupý a nudný, těch chyb co v něm je nenajdeme ani v historickém snímku Troja. Herci si pletou rok, kdy Drákula zemřel. Nebo jdou spát a probudí se naprosto někde jinde. Je to prostě katastrofa. Další ke kritice je kamera, která se neustále třese a vypadá jako amatérská, jako klasická kamera, kterou máme všichni doma. Efekty, kterých tu je málo, nestojí za řeč, protože jsou buďto blbé, nebo naprosto umělé. A akční sekvence, třeba honička v autech, je k smíchu. Nezmínil jsem se ještě o hudbě. Naschvál, protože ta nestojí už vůbec za nic.

Vlad je strašně nudný film, u kterého jsem stále zavíral oči a čekal, až skončí. Hlavně na konci, kde všichni pobíhají, je to strašně zmatečné a zbytečné. U tohohle filmu by mi ani nevadilo, kdyby nevznikl. Protože je to opravdu ubohost. A dávám mu 10%, protože je to fakt kravina a nic než kravina.

Hodnocení1
Film stojí něco mezi 49 až 100 Kč a za tyhle peníze můžete mít víc než jen hloupou naivní blbost.
10%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. zbynek smejkal 1 srpna 2008 v 15:45

    Myslís vetu ze Vlad behá po lese jako vlk? No nevím to my taky moc jako spoiler nepripadá. To se chce zeptat nekoho co to nevidel jestli mu to prozradí neco z deje. Je pravda ze Dracula se dokázal ve vlka promenit. Takze mi to jako spoiler nepripadalo. To je jako kdybych rekl ze se clovek zmení o pulnoci ve vlkodlaka a zabíjí treba své kamarády. No nevím kdo tento film nevidel? Jen reknete jestli Vám ta veta s vlkem nejak napomohla k prozrazení deje.

  2. zbynek smejkal 31 července 2008 v 22:36

    Za to jsem sice vdecnej aoe ty my ríkas ze vykecávám hodne z deje. Z deje jsem moc nevyzradil jen jsem rekl o co v tom filmu jde (tím myslím o zlomení kletby) a nevyzradil jsem nic jineho jako treba jestly se to povede/nepovede. A nevyzradil jsem jak to dopadne vyzradil jsem jen strípky vecí který ve filmu byly dány a moc jako spoiler mi to nepripadalo. Jako moc dekuju za opravu ale príste si zkontroluj jen jestli nevyzrazujes neco ty……..Tohle jsem nemyslel ovsem jak to muze znít jako utok na tebe. To je jen také oprava. Sice to zní jako utok ale není.

Nový komentář