Villains (2019)


Režie: Robert Olsen, Dan Berk
Rok výroby: 2019
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Maika Monroe … (Jules)
Bill Skarsgård … (Mickey)
Jeffrey Donovan … (George)
Kyra Sedgwick … (Gloria)
Blake Baumgartner … (Sweetiepie “Zlatíčko”)
… a další

 

Mickey a Jules jsou mladý zamilovaný pár, jejichž snem je rozjet byznys točící se okolo prodeje mušlí na Floridě. Nemají ovšem peníze, a tak jim nedělá problém během své cesty loupit a přepadávat benzínky. Po poslední úspěšné loupeži jim však zanedlouho dojde benzín (jaký to paradox) a jejich auto uvízne na cestě uprostřed lesa. Naštěstí nedaleko nich stojí izolovaný dům, a tak se vydají hledat benzín, nebo klíčky od jiného auta. Vypadá to, že nikdo není doma, takže se do domu vloupou a ve sklepě naleznou hrůzné tajemství zdejších obyvatel. Nemají ani tušení, že se právě dostali do spárů dvojice psychopatů, která rozhodně nemá v plánu je nechat odejít jen tak…

Přestože je film oficiálně vedený jako černá hororová komedie, řekl bych, že po hororové stránce je tu toho žalostně málo. Nebýt lehce krvavého závěru a pár vypálených kulek, jeden by řekl, že jde vážně spíše o černou komedii říznutou thrillerovou atmosférou. Taková lehce humorná variace na home invasion subžánr. Ovšem je potřeba říci, že změna není nikdy na škodu – než aby člověk sledoval již xkrát obehranou zápletku bez špetky nějaké té originality.

Asi největší problém jsem měl se samotnými postavami. Lehce bizarní mi přišly snad všechny v tomto filmu. Dva amatérští zloději, co mají ze všeho nejraději drogy, sex a dobrodružství, a to v jakékoliv podobě a formě mi zpočátku lezli tak trochu na nervy. Bill Skarsgård a Maika Monroe se však svých postav ujali celkem dobře (tedy alespoň co jim dovolil scénář) a postupem času jsem jim přišel na chuť. To manželský pár psychopatů, to už byl trošku jiný level. Zatímco on byl spíš výřečný a zásoboval nás převážně tunou poněkud nudnějších keců, ona byla pěkně ujetá, zvrhlá ale nemocná zároveň, že mi jí bylo i tak trochu líto. Kyra Sedgwick by však měla mít již ve svých letech trochu soudnosti a neproducírovat se v korzetu a spodním prádle před kamerou. Za mlada to možná byla rajda – která okouzlila Kevina Bacona a stala se ve skutečnosti jeho ženou, ale nyní…

Největší problém tohoto filmu byl jeho rating a celková připosranost obou jeho tvůrců. Já bych rozhodně uvítal, kdyby se zde více přitvrdilo a míň mluvilo. Někomu to ovšem může vyhovovat. Daleko více se dalo pracovat s postavou malé dívky uvězněné ve sklepě, mohlo to být i více zvrhlé – no prostě se tak nestalo. Taky bylo jen dobře, že finální délka filmu je slušných cca 90 minut, které se dají přežít bez újmy na zdraví nebo nervové soustavy.

Hodnocení5
Zvláště pojatý home invasion s leč průměrnou kvalitou a slušnými herci. To je tak vše, nač si za nějakou dobu vzpomenu, když se řekne název tohoto filmu.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář