Victor Frankenstein (2015)


Český název: Victor Frankenstein
Režie: Paul McGuigan
Rok výroby: 2015
Délka: 109 min
Země: USA

Hrají:
James McAvoy … (Victor Frankenstein)
Daniel Radcliffe … (Igor)
Jessica Brown Findlay … (Lorelei)
Andrew Scott … (Inspektor Turpin)
Bronson Webb … (Rafferty)
Daniel Mays … (Barnaby)
…a další

 

Victor Frankenstein a jeho monstrum je tu s námi už mnoho let, proto na každou další adaptaci koukám už trochu podezíravě. A vskutku, nejnovější pojetí této látky má v sobě alespoň snahu přiblížit se modernímu diváctvu, ale zároveň je její zastaralá kostra prostě nudná. Příběh jsem tedy odzíval, ale naštěstí tu zůstalo několik zajímavých aspektů.

Velkým tahounem se pro mě stali herci. Chemie mezi Frankensteinem a jeho pomocnou rukou Igorem je napájena dobrými herci, kteří si své party užívají. Několik izolovaných scén – například vysvobození Igora z cirkusu nebo zombie opičku – si tak vychutnáte o to víc. Zvláště když ostatní postavy jsou spíše zbytečné a snad by se nic nestalo kdyby se čtvrthodinka materiálu, kde se přešlapuje na místě, vyhodila pryč.

Atmosféra dokáže být odlehčená i hustější, ale snadná čitelnost děje jí neprospívá. Bohužel veškerá pozitiva poměrně důsledně zadupává do země závěr. Řádění monstra je natolik tuctové, až člověk touží po rychloposuvu.

Hodnocení5
Victor Frankenstein v kinech oprávněně propadl - skutečně se mnohem víc hodí na ono pověstné usínání u něčeho nekomplikovaného. Ve všech ohledech průměrný film.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 7 ledna 2017 v 12:41

    Dnes již nesmrtelný příběh o Frankensteinovi a jeho monstru znají snad všichni. A to především díky nespočtu filmových či divadelních adaptací. Neznám snad nikoho, kdo by nevěděl o co že se jedná. Poslední dobou však i já zastávám názor, že už je zřejmě naprosto zbytečné, pořád natáčet další a další filmy s již značně vyčpělou zápletkou, zvláště když většina těch novodobých kousků za moc nestojí a dělají spíše ostudu, starým klasikám. Sice se najde spousta režisérů (scénáristů), kteří se snaží okořenit děj vlastní myšlenkou, ale většinou z toho vzejde jen prach sprostý blábol a absolutní ztráta času. No a tady to není jiné. Prvních čtyřicet minut jsem doslova usínal nudou a nebýt pasáže s opicí a akčněji pojatým koncem, tak jsem tomu nejspíš rovnou vlepil ODPAD. Nikdy jsem nebyl velkým obdivovatelem Daniela Radcliffa a celá ta sága o Harry „Poserovi“ šla absolutně mimo mou maličkost. Nechci nějak snižovat jeho herecké kvality, ale pro mě určitě nebyl žádným tahounem toho filmu. Spíš se mi od prvních minut dost zprotivil a nebýt vyšinutého Jamese McAvoye, šlo by to do kytek i po herecké stránce. No a Jessica Brown Findlay? Tak ta tu byla jen do počtu a mnohem více mě okouzlila svými domácími fotkami, které se dostaly na internet, než svým hereckým nadáním. Vytlačení jebáku na zádech, ani Igorův hrudníček lehce pokrytí chmýřím na mě moc velký dojem neudělal. 40%

Nový komentář