RSS
Vyhledávání
Náhodné články

Venom

27. 11. 2008 / autor: Soldier / kategorie: Hororové filmy

Zlo může ovlivnit i celkem normálního člověka ...
Hodnocení:

autor

60%

uživatelé

64.17%

tisknout článek

Režie: Jim Gillespie
Rok výroby: 2005
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Agnes Bruckner ... (Eden Sinclair)
Jonathan Jackson ... (Eric)
Laura Ramsey ... (Rachel)
D.J. Cotrona ... (Sean)
Rick Cramer ... (Ray Sawyer)
Meagan Good ... (Cece)
Bijou Phillips ... (Tammy)
...a další

 

Ray Sawyer je divný chlapík, lidí si o něm povídají různé věci a nikdo se k němu nepřibližuje. Když jednou jede po mostě a uvidí auto, které padá do řeky, rozhodne se pomoct. Z auta vytáhne starou paní a její kufřík, díky kterému auto spadne do řeky. Z kufru vylezou hadi a Raye zabijou. V márnici hadí jed zapůsobí a z Raye se stane nezastavitelný vraždící maniak, který má poslání zabít všechny ve městě. Bažiny mu zajíštují neviditelnost a výhodu, pro partu lidí v lesích ale obtíž. Dokáží Raye přemoci nebo všichni po jednom zemřou?

Režisérém se stal nepříliš slavný Jim Gillespie, který je známý především se skvělého hororu Tajemství loňského léta. Řídil se klasickou vyvražďovačkou, ve které je v hlavní roli vrah posedlý zlem. Ovšem žádný masakr to není, je to klidný, občas lekací filmeček, který potěší především fanoušky vrahů, jakož jsou např. Jason Woorhes nebo Michael Myers. Opět jde o zabijáka, který vraždí potichu a důkladně.

Prostředí filmu se podobá snímku Jeepers Creepers, což poznáte zřejmě podle bažin a vraha. Opravdu je podoba dost silná. Další zajímavostí ve filmu bylo použití voodoo, které se zdá jako jediný způsob, jak vraha zastavit. Zřejmě se režisér v této části filmu inspiroval filmem Voodoo: Umění Ďábla.

Velké mínus si zaslouží ne moc dobrý scénář a ne moc dobrý konec, který je nejasný a nelogický. Herci jsou celkem známí, uvidíme krásnou Agnes Bruckner (Krev jako čokoláda, Lesy), Meagan Good (Zmeškaný hovor, Saw 5) a Bijou Philips (Hostel 2).

Venom nabídí lehké pomrazení na zádech, napětí a strach, který na vás padne spíše na konci filmu. Také velmi dobrou zábavu a hlavně super zabíjení, které rozhodně potěší fanoušky brutálnějších hororů. Nakonec je to celkem v pohodě horor, který si ale zaslouží průměr, bohužel, chybělo tam dost věcí, jako třeba – hudba, lepší efekty a trošku logičtější konec.


 

Komentáře

Komentáře můžou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé
Bohužel tento film nedosahuje ani průměrného výkonu,až na pár okamžiku je film o ničem.Herci nehrají,tak jak by měli a chvílemi to působí,jako by to natočila partička ze střední školy.Na to jak je film tady některými jedinci chválen,jsem byl hodně zklamán...30%
02. 03. 2012, 17:23:17, upir

 Same negativy na ten film tak tam dame aj trochu toho druheho

Velmi milo som bol prekvapeny s tohto filmu aj ked dejovo to bolo hodene na ciernu magiu ale atmosferou a napinavostou stal urcite za to myslim si ze bol vyborny a nudit sa pri nom nebolo kedy davam 90%

14. 03. 2011, 01:02:28, snenat3

Další zbytečný film potvrzující úpadek (relativně) současné hororové tvorby. Bezcharakterní postavy pronásleduje muž, který se po útoku woodoo hadů proměnil  ………. v zombíka?. Ty počítačové triky byly absolutně příšerné a upřímně se děsím dne, kdy naprosto vystřídají dosavadní filmařské postupy a efekty.  Tento film vidím jako podprůměrnou záležitost, kopírují scény a zápletky slavnějších filmů. Hodnocení dávám za vizuální stránku exteriérů, která je (asi) hlavním tahounem filmu.

19. 01. 2011, 16:18:51, SkuciuS

Celkem solidní vyvražďovačka zasazená do atraktivího prostředí. Sice nepřináší nic nového, ale to staré docela funguje.

16. 08. 2010, 19:06:13, voodoo

Spíše jsem o tomhle filmu slyšel samá negativa, ale neviděl jsem ho, tak nemohu soudit. Každopádně věřím, že si tento filmek své fanoušky najde.

29. 11. 2008, 20:35:35, ondrej

 "Velké mínus si zaslouží ne moc dobrý scénář a ne moc dobrý konec" - fuj to je ale hnusná věta, příště stačí, když vynecháš "ne moc dobrý" a rázem z toho vznikne: "Velké mínus si zaslouží scénář a konec" (nebo závěr filmu - chcete-li) a hned to vypadá lépe. Pak bys mohl pokračovat v uvedení toho, proč se ti oba elementy nelíbily apod. Ty pokračuješ výpisem poměrně známých herců. Já osobně bych se spíše vsadil, že 9 z 10 kinofilů je vůbec nezná. Příště se zlepši...

27. 11. 2008, 16:39:18, Frenk

 Sice nevím co tě vedlo k přirovnáním těch filmů co jsi uvedl, ale nevadí. Film sám o sobě nenabídl nic nového a jde převážně o scény, které už byli vidění jinde. Fanoušky brutálnějších hororů tohle asi moc nepotěšilo. Teda mě alespoň ne. max. 40%.  Jinak je to celkem dobrá recenze.

27. 11. 2008, 10:56:47, Solo