Vampires: Los Muertos (2002)


Český název: Upíři 2: Nemrtví
Scénář a režie: Tommy Lee Wallace
Vedoucí výroby: John Carpenter, Sandy King
Délka: 93 min
Země: USA
Alternativní názvy: John Carpenter’s Vampires: Los Muertos, Vampires 2

Hrají:
Jon Bon Jovi … (Derek Bliss)
Natasha Wagner … (Zoey)
Cristián de la Fuente … (Rodrigo)
Arly Jover … (Una)
Darius McCrary … (Ray Collins)
Diego Luna … (Sancho)
… a další

 

Kdesi v Mexiku se potuluje (a také poměrně rychle množí) banda krvežíznivých upírů a jejich mocný vůdce. Zároveň se zde ale potuluje i jistý Derek Bliss, lovec upírů, který dostává za úkol tyto mršky jednou provždy sprovodit ze světa. Pomoci mu v tom má šestnáctiletý Sancho (dle Derekovy definice „kluk, co mu teče mlíko po bradě”), falešný kněz Rodrigo („kněz, co možná kdysi něco ulovil”), Zoey („holka – né, žena, která mi může jít po krku”) a černoch Ray, taktéž lovec upírů, pro něhož Derek žádnou rozkošnou definici nemá. Já bych ho nazvala amatérem, protože žádný, byť sebeblbější lovec upírů, by se snad proboha nenechal vykouřit od první upírky, co projde kolem, ještě ke všemu, když se zrovna nachází v poušti. Podle scénáristy se to ovšem v poušti zřejmě osamělými dívkami jen hemží, když se k ní dobrák Ray zachoval tak “normálně”… A jsme u jedné bolístky z toho nepřeberného množství trhlin a chyb, které tento film má a které z něj dělají tak neuvěřitelnou – že to tak musím říct – s*ačku, že i nejzavilejším fanouškům Johna Carpentera musely vstát vlasy na hlavě hrůzou (byť velký John tento film nerežíroval, víceméně to byl jeho projekt).

Jediné, co je na filmu vážně povedené, je začátek s upírkou – prostitutkou. Ten je vážně překvapivý a kdyby se celý film vezl v jeho duchu, byla by to paráda, když už ne extratřída. Jenže dál se téměř vše odehrává za světla (upírský horor ve dne???) a v takové uondanosti a nudě, za kterou by se věru nemuseli stydět ani tvůrci amerických romantických filmů, a i ti jsou občas možná vtipnější. Dalším kamenem úrazu jsou strašná klišé a spousta vykradených nápadů, za všechny jmenuji jedno – Zoey je pokousaná upírem, ale díky práškům se jí daří zůstat “normální”, pokud tedy prášky nevysadí. A teď schválně zkuste hádat, co se s nimi asi tak stane.

Sice jsem na tomto filmu zkritizovala téměř vše, co jsem mohla, přeci jen se k němu občas vracím, třeba když přijdu unavená domů a potřebuji dokonale „vypnout”. Na tohle jsou Upíři jako dělaní a dokonce se u nich parádně usíná.

Hodnocení2
Pokud ve vás ovšem toto vzbuzuje hrůzu mnohem více než celý film (což není nic těžkého) a nesnášíte zpěváky v hlavních rolích (zde Jon Bon Jovi), pak ruce pryč a vyhýbejte se tomuto filmu hodně velkým a uctivým obloukem.
20%

Sdílejte článek

Nový komentář