Vampire in Vegas (2009)


Český název: Vampýr v Las Vegas
Režie: Jim Wynorski
Rok výroby: 2009
Délka: 82 min
Země: USA

Hrají:
Tony Todd … (Sylvian)
Edward Spivak … (Jason)
Sonya Joy Sims … (Rachel)
Delia Sheppard … (Dr. VanHelm)
GiGi Erneta … (detektiv O’Hara)
Ted Monte … (detektiv Stanton)
Joey Napoli … (Gilbert)
… a další

 

Prastarý upír Sylvian se snaží stát vlivným a hlavně mocným mužem v Nevadě. Zanedlouho budou volby na guvernéra a podle referencí by je mohl vyhrát. Ke své úplné spokojenosti však potřebuje jediné – nalézt sérum, které mu umožní pobývat na denním světle, aniž by ho zničily sluneční paprsky. Tento úkol dostala na starosti doktorka VanHelm, která však prozatím nebyla úspěšná a hledá vhodného nositele potřebné krve. Právě v tuto dobu přijíždí do Las Vegas Jason zapít s kamarády svou svobodu. Nemá ani tušení, že striptýzový, bar kam právě zavítali, je ve skutečnosti upířím útočištěm a on se má stát tím vyvoleným. A už vůbec by jej nenapadlo, že by se za ním mohla vypravit jeho snoubenka Rachel, aby se ujistila, že nebude dělat neplechu…

Poslední dobou to vypadá, že se budu muset vykašlat na to náhodné vybíraní filmů z disku, protože už začínám mít těch paskvilů dost. Při pohledu na režiséra mě doslova braly mrákoty, protože Jim Wynorski už dlouhá léta není zárukou kvality. Vlastně jsem nikdy nepochopil, co se s ním na přelomu 1995 – 1996 stalo. Do té doby se mu docela dařilo a jeho filmy měly pravidelně alespoň průměrnou úroveň. Od té doby ale zapadl do odpadní stoky a vězí v ní po krk až dodnes. Až na pár světlejších chvilek se na jeho kousky nedá ani pořádně dívat. Nevím, snad našel zalíbení v levných děvách (údajně hereček čtvrté cenové herecké skupiny) a jejich vylepšených předností.

Jako muž ho chápu, ale jako hororový fanda ho začínám mít už plné zuby. Silikony totiž nejsou všechno a já upřednostňuji především povedenou atmosféru a kvalitní příběh. Jenomže ničeho z toho jsem se tu nedočkal. Scénář byl zřejmě sepsán pod vlivem drog při sledovaní nějakého upírského filmu a na druhý den se šlo točit. Jen pořád nechápu, jak se k tomu dostal Tonny Todd. Hrát v něčem podobném nemá opravdu zapotřebí. On byl však jeden z mála, kdo předvedl alespoň průměrný herecký výkon.

Jinak to totiž byla jedna velká bída, kterou bych se možná bál přirovnat i k ochotnickému představení. Choreografie některých bojových scén byla rovněž k smíchu. Kdo neuvidí, prostě neuvěří. Stejně jako zabíjení upírů. Kupodivu tu však bylo minimum digitálních efektů, protože zřejmě ani na ty neměli pořádné peníze. Všechno vyplýtvali na ty upíří křídla. Jediný důvod, proč tomu nevlepím rovnou nulu, je fakt, že jsem se u toho párkrát i zasmál.

Hodnocení2
Vampýr v Las Vegas je tak naprostá ztráta času, na kterou by se snad měli podívat jen skalní fandové režiséra Wynorskiho. Nebýt Tonyho Todda, tak tomu dám jasný odpad.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář