Valentine
20. 12. 2006 / autor: Frenk / kategorie: Hororové filmy
Režie: Jamie Blanks
Rok výroby: 2001
Délka: 96 min
Země: USA / Austrálie
Hrají:
Denise Richards ... (Paige Prescott)
David Boreanaz ... (Adam Carr)
Marley Shelton ... (Kate Davies)
Jessica Capshaw ... (Dorothy Wheeler)
Jessica Cauffiel ... (Lily Voight)
Katherine Heigl ... (Shelley Fisher)
Fulvio Cecere ... (detektiv Leon Vaughn)
Johnny Whitworth ... (Max Raimi)
...a další
Šestou třídu si už asi většina z nás "normálních" lidí nepamatuje. Ti, kteří ji ovšem prožili jako "úchylák" Jeremy Melton, si mohou odnést z obyčejné třídní oslavy celoživotní trauma. Takový člověk pak může v dospělosti zešílet a například v masce se začít mstít všem, kteří mu tehdy ubližovali. Že už jste podobný námět četli či viděli? Není divu, Valentine se po většinu času jeví jako "kopie" něčeho jiného.
V první řadě je to film rozhodně pro mladší osazenstvo. Najdete zde jen velmi malou hrstku škaredých lidí (zkrátka americký film), většinu času nás zaměstnávají čtyři krásné kamarádky: Dorothy, Lilly, Paige a Kate. Ty zrovna neprožívají nejlehčí období, protože musejí na pohřeb své páté kamarádky, jenž byla s proříznutým hrdlem nalezena na pitevním stole. Otázkou je, kdo vraždil? Pak příjde na řadu nadržený detektiv, který má podezření, že vrah je člověk s iniciály J. M. (zjistí to podle valentýnky) a děvčata si najednou vzpomenou na ubožáka ze šestky. Podobná psaníčka pak naleznou také. Nic v tom jim však nebrání, aby si dál hledali kluky a nezanevřeli nad svým sexuálním životem. Tajemný vrah pokračuje dál a mění i své instrumenty na zabíjení (žehlička, vrtačka, většinou ale klasický nůž). Vše tedy směřuje k velkému finále v opuštěném domě, kde se to začíná mrtvolami hemžit.
Jak už jsem naznačil v úvodu chová se Valentine jako již stokrát viděný film. Klasické lekačky a lá Vřískot nebo Tajemství lonského léta mě už opravdu nevylekají. A to je právě největší problém tohoto filmu. Vše ostatní totiž poměrně dobře funguje, i herci jsou slušní. Největší hvězdou je bezpochyby Denise Richard (Hvězdná pěchota, bondovka Jeden svět nestačí...) a David Boreanaz (Angel z Buffy, přemožitelky upírů).
Co říci závěrem? Valentine je poměrně slušný horor, u kterého se sice nebudete příliš bát, ale rozhodně vás neurazí. Jen se nemůžu zbavit jistého podezření, že jsem se víc těšil spíše na spoře oděné hrdinky filmu. No co naplat - kdo uvidí Denise Richards jak se prochází v černých bikinách po okraji malého bazénku, tak asi uvidí i mírně nadprůměrný horor, podobně jako já.

V celku to byla nuda.
Jediné zábavné bylo, že jsem si mohla typovat, která další bárbínka bude na řadě.
Ale jinak to všecko byla vcelku nuda. Mohlo se to natočit alespoň o trošku lépe.
