Vacancy (2007)


Český název: Motel smrti
Režie: Nimród Antal
Rok výroby: 2007
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Kate Beckinsale … (Amy)
Luke Wilson … (David)
Frank Whaley … (Mason)
Ethan Embry… (Mechanic)
Scott G. Anderson … (Killer)
Mark Casella … (Truck Driver)
David Doty … (Highway Patrol)
a další…

 

Už samotný název díla dá tušit, v jakém prostředí se bude celý horor odehrávat. Ústřední dvojici manželů Amy a Davida, nacházejících se právě v hluboké vztahové krizi, ztvárnila Kate Beckinsale a Luke Wilson. Tento pár se jedné noci ocitne uprostřed temného lesa, a to shodou okolností zrovna v okamžiku, kdy se jim porouchá auto. Naštěstí nedaleko nich stojí malý motel, jenž se ze začátku zdá být jako docela slušné místo k odpočinku a čekání na příjezd automechanika. Sotva však za sebou zavřou dveře pokoje, zjistí, že místo klidné noci na ně čeká ta nejhorší noční můra. Všechny motelové pokoje jsou totiž skrz naskrz prošpikovány kamerami. A k čemu že ty kamery vlastně slouží? No přeci k natáčení hostů, kteří jsou ve svých pokojích náhle zabíjeni neznámou trojicí mužů v maskách. Pro Amy a Davida tak začíná boj doslova o holý život.

Říkáte si, že podobný scénář už jste někde viděli? Není divu, vždyť podobných filmů, typu ,,boj o přežití na odlehlém místě (nejlépe v nějakém zapadlém motelu)“ by jste ve videopůjčovnách našli desítky. Motel smrti se tomuto žánru nijak nevymyká. Obrovská hromada starých známých hororových klišé, scén, které jsou až bolestně předvídatelné, a také samotný závěr. No zkrátka nic nového pod sluncem.

Vlastně ani strach o hlavní hrdiny, napětí, zda přežijí nebo ne, zde nijak negraduje. Možná je to tím, že už jsme unaveni sledováním stále stejných příběhů, které se od sebe liší maximálně tak hereckým obsazením nebo rokem výroby. Vždyť už od samého začátku moc dobře víme, jak to celé dopadne a celých 80 minut tak sedíme před obrazovkou jen z čiré setrvačnosti.

Dokonce i násilí či bližší záběr na násilné scény, které by přeci jenom trochu přidaly na děsivosti a o něco víc by snímek přiblížily statusu ,,kvalitní thriller či horor“, zde budete hledat marně. Tedy ne že bych já osobně měla bůhvíjaké násilnické sklony, ovšem když už nic jiného, alespoň nějakou kapičku krve by to chtělo.

Nevím, co bych vám tak ještě o filmu řekla. Zdál se mi totiž natolik nevýrazný, že snad ani nestojí za to, plnit s ním více než jednu A4 textu.

Hodnocení3
Zkrátka a dobře, nečekejte žádné úžasné herecké výkony, hodné Oscara. Jedná se totiž o zcela průměrný (a leckdo by možná řekl i podprůměrný) snímek, u kterého sice možná jednou či dvakrát lehce poskočíte úlekem, ovšem to je tak zhruba vše, co můžete očekávat.
30%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 11 července 2011 v 06:03

  Hm tak já z toho zrovna moc odvařený nejsem.
  Neříkám že bych se u toho zrovna unudil k smrti, ale uzýval to ano. Sice
  to trvá jen 80.min, ale pro mě to byla celá věčnost. Atmosféra se po celou dobu
  vleče jako smrad, náznaky napětí se tu objeví jen párkrát za celou dobu. Navíc
  tolik nelogičností (ať už v chování postav, nebo situace)! Asi nejvíc se
  mi líbily ty kazety v pokoji a závěrečných pět minut filmu. Samotný nápad
  nebyl sice zrovna dvakrát originální, ale jistý potenciál bych tu našel. Jen to
  chtělo trochu sundat nohu z brzdy a připustit plyn. Za mě takovým 45%. 

 2. Jino 8 února 2008 v 18:34

   No já to teda viděl je to docela stupicní…. hlavně onen scénář je hrozný, ještě že to trva jen 80 minut (kdyby byl lepsi scenar snesl bych vic). Mohl bych vyjmenovat nektere veci co se mi tam teda nelibili ale to bych spoileroval. Což by u takovéhoto filmu možná ani škoda nebyla, ale ten kdo se na to podívá musí sám uznat, že to mohlo být daleko lepší. Mě zase Frenku udivuje, že tento film má tak vysoké hodnocení u mě jo to mezi 30% až 40% procenty.

Nový komentář