Untraceable (2008)


Český název: Smrt on-line
Režie: Gregory Hoblit
Rok výroby: 2008
Délka: 101 minut
Země výroby: USA

Hrají:
Diane Lane … (Jennifer Marsh)
Billy Burke … (Eric Fox)
Colin Hanks … (Griffin Dowd)
Joseph Cross … (Owen Reilly)
Mary Beth Hurt … (Stella Marsh)
Peter Lewis … (Richard Brooks)
Brynn Baron … (Mrs. Miller)
a další

 

Jennifer je agentka zabývající se počítačovými zločiny. Pomocí svých znalostí a dovedností dostává za mříže všelijaké piráty a hackery. Jednoho dne jí ale policie dá tip na stránku www.killwithme.com. Policie si s ní neví rady a tak se Jennifer pouští, aniž to tuší do nejnebezpečnějšího případu, který kdy měla. Vrah totiž na svých stránkách nejprve zabije kočku. Všichni myslí, že jde jen o nějákého narušeného šílence, ale za několik dní se na stránce objeví muž, který je pomale zabíjen. Vlastně to funguje tak, že čím víc lidí tuto stránku otevře, tím rychleji obět zemře. Navíc vrah je nevypátratelný, takže policie je bezradná a navíc si vrah udělal zálusk právě na Jennifer. Dokáže tajemného vraha chytit dřív než zabije další lidi a ji samotnou?

Film režiséra Gregoryho Hoblita. Mě osobně tento režisér moc neříká, ale jeho snímek je vkusně originální. Doposud jsem podobný film neviděl. Trošku to připomíná Kriminálku Las Vegas a Saw dohromady, ale je to úplně odlišné. Film působí značně depresivně a to po celou jeho délku. Režisér vám asi zjevně chtěl připravit dobrou podívanou a to se mu povedlo. Ve filmu neustále prší, slunce uvidíte leda ve zprávách z jiné země a kompletně celý film je udělán na způsobe Texaského masakru, kde byli všechny pozitivní barvy vystřihnuty. Způsoby jakými vrah zabíjí jsou dosti kruté a nechutné. Navíc všudy přítomné emoce vás dostanou na kolena.

Herecké výkony jsou velmi dobře zpracovány, všichni na place se snažili, takže za tohle body rozhodně neztrhnu. Zvláště hlavní představitelka podala mimořádný výkon ve své roli. O dalších hercích se ani moc zmiňovat nebudu. Hudba je v tomoto filmu též povedená a depresivní. Efekty, no ve filmu jich moc použito nebylo, ale ty co tam byli, tak byli fajn.

Na závěr taková malá drobnost. Stránka www.killwithme.com opravdu existuje. Je to reklamní trik, jak nalákat diváky. Klikněte na ni je to docela fajn.

Hodnocení8
A co procentuální hodnocení? Snímek s originální myšlenkou, která z tohoto filmu dělá příjemný krimi film s prvky hororového filmu. Pokud nemáte na sobotní večer nic naplánované, je pro vás smrt v přímém přenosu ideální.
80%

Sdílejte článek

 1. Solo 8 června 2010 v 08:50

   Další z dlouhé řady průměrných thrillerů, který se snaží diváka zaujmout
  hrou na kočku a na myš. Tu kočku bohužel ani chcípnout neuvidíme, ale
  za to máme šanci shlédnout solidní smrt v nádrži s kyselinou. Tato scéna
  je asi nejlepší z celého filmu. Ty první dvě úmrtí jsou nic moc.
  Vlastně se můžeme jenom domnívat co se děje pod kůží obětí, ale navenek
  vidíme jen umělou krev. D. Lane zachraňuje svým umem alespoň průměrnou
  úroveň snímku, což jí dalo velkou fušku. Konec filmu se už změnil jen ve
  frašku a bylo vidět, že tvůrcům došla inspirace.  SPOILER:Nic proti, ale borka
  vysící metr a půl od země se tam tři minuty houpe na provazu těsně nad
  drtičem, rozhoupaná se zachytí dřeva, vrah se jen dívá a směje se a…..
  dál se nebudu rozepisovat.KONEC SPOILERU.  Prostě ten konec byl otřesný a připomínal
  spíše komedii.5/10

 2. beonica 11 června 2008 v 17:08

  zatím mě tenhle kousek vůbec neláká… všichni kolem mě na ten film strašně nadávají Jinak pokud jde o žánrové zařazení, už párkrát se tu došlo ke kompromisu, že za horor bude považováno, a tudíž vkládáno, to, co je jako horor na IMDB. Tohle je Crime/Thriller. Ale nevadí mi, že tu tahle recenze je.

Nový komentář