Unnatural (2015)


Režie: Hank Braxtan
Rok výroby: 2015
Délka: 89 min
Země: USA
Alternativní název: Maneater

Hrají:
James Remar … (Martin Nakos)
Sherilyn Fenn … (Dr. Hanna Lindval)
Ron Carlson … (Brooking)
Allegra Carpenter … (Quincy)
Q’orianka Kilcher … (Lily)
Ray Wise … (Victor Clobirch)
… a další

 

Fotograf Brooking, dvě modelky Quincy, Ella a asistentka DeLana přiletí na Aljašku, aby zde pořídili svůdné a vyzývavé fotky pro novou kolekci. V odlehlé mrazivé oblasti se ubytují v chatě Martina Nakose a jeho domorodých přátel, kteří jim hned na přivítanou poví děsivý příběh o místní legendě – obrovském medvědovi, který má na svědomí mnoho lidských životů. Místní je chtěli jen vyděsit a povědět, co si myslí o ničení planety Země, aniž by tušili, že o několik kilometrů dále byla vybudována tajná vědecká laboratoř firmy Clobirch, ve které se provádí genetický výzkum a experimenty na zvířatech. Jeden ze subjektů se vymkne zpod kontroly, rozpoutá krvavá jatka a následně uteče do divočiny. Jeho kroky stejně jako jediné přeživší doktorky Hanny vedou přímo k modelkám a jejich hostitelům. Boj o život může začít…

Tenhle film se mi doma na disku válel už pěkně dlouho. Pořád na něj jaksi nebyla chuť, přestože filmy (horory, thrillery) s medvědy mám docela rád a zas tak moc jich natočených není. Teď nám ale venku panuje hnusné mrazivé počasí a sněhová nadílka (nesnáším tohle roční období), a tak jsem na Unnatural nakonec dostal přece jenom šmak. Bohužel se ukázalo, že to moc dobrá volba nebyla. Jediným opravdu solidním diváckým požitkem byla samotná příroda a pohled na polonahá děvčata v zasněžené krajině.

A to i přesto, že se tu objevilo několik známějších tváří a samotná tvůrčí myšlenka taky nebyla zrovna marná. Jenže to by museli tvůrci disponovat větším rozpočtem a kvalitnějšími triky, než nám nakonec nabídli. Dokud se pracovalo jen s náznaky či stíny a divák viděl jen kousky z geneticky upraveného medvěda, který své oběti většinou zabil mimo záběr kamery, nebo je stáhl pod led nebo se jen letmo mihl v záběru, bylo to docela fajn. Ani mi nevadila ta eko agitka na začátku, jakmile se však objevil v celé své kráse, byl průser na světě.

Ta vypelichaná maska medvěda vypadala vážně hrozně – vskutku to připomínalo spíš jakousi variaci na vlkodlačí ksicht než ledního medvěda a pozitiva šla rapidně dolů. Do té doby nám přitom byla naservírována vcelku snesitelná atmosféra (i přes hromadu blbých dialogů), mrtvých tu bylo taky dost – některá úmrtí byla i vcelku slušně natočená, ale čím víc se blížil film ke svému závěru, tím to bylo jen horší a horší.

Když jsem navíc uviděl Sherilyn Fenn, dost jsem se zhrozil. Jasně, věk nezastavíš, ale kam se poděla ta kočka z Playboye. Navíc se mi ani moc nelíbil její herecký výkon. Ray Wise tu měl jen malý „štěk“ a James Remar to prostě nemohl utáhnout sám. Modelky měly sice pěkná těla, ale výkon taky žádná sláva. Allegra Carpenter rozhodně víc zaujme mužskou část diváků svými nahými fotkami a domácích videem na internetu, než abych ji označil za dobrou herečku. A zbytek tu byl tak nějak do počtu.

Hodnocení4
Unnatural má několik světlých okamžiků, ale jako celek moc nezabodoval. Pokud máte rádi stejně jako já horory/thrillery s medvědí tematikou, raději se podívejte na něco jiného.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář