Underworld: Blood Wars (2016)


Český název: Underworld: Krvavé války
Režie: Anna Foerster
Rok výroby: 2016
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Kate Beckinsale … (Selena)
Theo James … (David)
Tobias Menzies … (Marius)
Lara Pulver … (Semira)
Charles Dance … (Thomas)
James Faulkner … (Cassius)
… a další

 

Proti sérii Underworld, která je tu s námi už od roku 2003, jsem nikdy nic neměl a bral ji jako neškodný průměrný výplach. Dokonce si i po letech vybavím některé souboje s monstry, povinnou to náplní jinak ploché lycano-upírské ságy. Pátý díl mě však zanechal v nepříjemné apatii, po níž bych Kate Beckinsale do latexu už neoblékal.

S příběhem se snad ani nemá cenu zaobírat. V záplavě hloupých flashbacků (které mají vytvořit dojem, že celá pentalogie je promyšlená a soudružná) a ubíjejících intrik (v těch zvratech se ani nechci nimrat) mi v hlavě zůstaly dvě hlavní linie – Selena se vrací k upírské šlechtě, aby se (opět) postavila lycanům a všichni (bůhvíproč) hledají její dceru.

Underworld je bohužel série, v níž už ani sami postavy nevědí, co chtějí, diváci marně pátrají v paměti, jak funguje celá ta podivná hierarchie a v ohrožení se ocitá jediný důvod, proč Krvavým válkám dát šanci. Nemyslím teď zadeček Kate, ale právě ony akční vsuvky. Underworldy nikdy nebyly atmosférickými horory, vše vždycky zachraňovaly souboje – tedy doteď, neboť na režijní sesli dosedla neznámá Anna Foerster.

Nemám nic proti ženám za kamerou (třeba Kathryn Bigelow chlapské filmy umí), ale zdejší akce je tak něco nudného, až si člověk zasteskne i po tom Wisemanovi. A nevím, kde je slovo nuda pádnějším důvodem k panice, než u série, která nemá vyšší ambice než na 90 minut zabavit monster bitkami. Jenže to by musel mít někdo koule se odvázat – Šíleného Maxe a Johna Wicka na vás, vy bando ničemná!

Hodnocení3
Takže za 30%, a to ještě proto, že BloodRayne Uwe Bolla má u mě dvacku. Zdaleka nejzábavnějším na pátém Underworldu je tak asi prohlídka několika českých lokací.
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 18 května 2017 v 10:15

    S každým dalším dílem této série začínám nabývat dojmu, že se musel Len Wiseman zbláznit, když znehodnocuje svou práci tím, že je v každém díle nějak podepsán (ať už jako scénárista či producent) a vůbec mu to nevadí (nebo mi to tak alespoň přijde). Navíc jak vidno toho ještě nemá dost a chystá se pustit do šestého dílu. Na režisérském postu opět proběhla změna a ani tentokrát nemůžu říci, že by to bylo směrem k lepšímu. Underworld jako série na mě nikdy moc dobrý dojem neudělala, ale nějakým zázrakem se jí po celou dobu daří zůstat alespoň v průměrných vodách. Přijde mi, že všechny díly mají velice podobnou kvalitu a žádný z nich vyloženě nevyčnívá. Taky jsem je všechny ohodnotil víceméně stejně (45-50%) a ani tady tomu nebude jinak. Nemůžu si pomoci, ale pětka se mi přece jenom líbila o pověstný fous víc, než čtyřka. Možná to bylo i tím, že se tu objevil onen severský klan. Líbil se mi jejich odlišný styl „života“ a konečně nevypadali jak metrosexuálové a EMO dohromady. Co se však týká samotného příběhu, tak tady se už musím jen potutelně usmívat nad scénáristickou blbostí. Fakt, že se nám neustále snaží podstrčit nové informace z historie je sice pěkné, ale mnohdy to znevažuje fakta, která jsme se dozvěděli v minulých dílech a víceméně si protiřečí. To už tak bývá, když na každém díle dělá někdo jiný. Kate Beckinsale je ale pořád sexy a právě ona je hlavním důvodem, proč jsem se vůbec na každý díl dodíval až dokonce (samozřejmě v trojce nehrála). Tentokrát mě však mile překvapil i Theo James, který se oproti čtvrtému dílu hodně zlepšil. Dokonce jsem tu místy narazil i na docela povedenou atmosféru, která mě rovněž nenechala zcela chladným. Jen ty akční pasáže…No ale na přemrštěnou rádoby akční jízdu jsem si už za těch pět dílů zvykl, tak si nebudu více stěžovat. Každopádně si myslím, že Krvavé války ostudu této sérii neudělaly – zvláště proto, že jsou stejně průměrné jako zbytek Underworldu (coby série). 50%

Nový komentář