Última cena, La (1999)


Režie: Daniel de la Vega
Rok výroby: 1999
Délka: 7 min
Země: Argentina

Hrají:
Graciela Bonomi

 

Děj tohoto filmu se špatně popisuje, protože on vlastně ani žádný nemá. Jedná se o abstraktní přehlídku šílených scén, které se střídají v rychlém tempu. To však nikterak nesnižuje kvalitu tohoto snímku. Na začátku filmu sledujeme děsivý sen z márnice, kde ožívají mrtvoly a sápají se na straší ženu, kterou posedne panika a šílenství. Potom se přeneseme do reality, ve které se žena probouzí politá studeným potem a vystrašeným výrazem v obličeji. Tím však hrůza nekončí. Teprve se rozehřála a přejde do vyššího levelu.

Pekelné zlo ji nenechá v klidu ani u ní doma. Jídlo se z ničeho nic promění v klubko zmítajících se larev a do bytu pronikne černý kouř, který se přemění v přízrak. Ten už zaútočí na ženu fyzicky. Musí se bránit útoku lopatou i krumpáčem, začne stříkat krev a vše spěje do děsivého finále. Žena se s posledních sil brání útokům pekelného stvoření. Boj o holý život se pomalu chýlí ke konci.

Slabším povahám bych nedoporučoval si tento snímek pouštět ve večerních hodinách a už vůbec by jste se na něj neměli dívat sami. Pocit úzkosti i utrpení totiž budete prožívat společně s hlavní hrdinkou. Ta by si za svůj výkon vysloužila hned několik ocenění, protože to co předváděla musím prostě pochválit. Svým vzhledem určitě nepatří mezi výstavní kousky, ale její křik mě bude nejspíš strašit ve spaní ještě hodně dlouho.

Atmosféru kromě jejího již zmíněného řevu nejvíc kontroluje skvělé zvukové efekty a šílený střih, který za doprovodu děsivých zvuků vytvořil přesně to, co chybí u leckterých delších filmů. Tedy děsivou, nervy drásající atmosféru, která mě pohltila a já pomalu bez dechu sledoval snímek až do konce. Ten se vesměs celou dobu natáčel v přítmí a jen občas obrazovku prořízlo ostřejší světlo. To ještě víc přispělo k celkovému efektu a prožitku.

Poslední dobou se mi pod ruky dostává stále více argentických kousků a já jen z úžasem hledím, že i tato země dokáže stvořil kvalitní hororové filmy. Osobně si myslím, že nastal čas aby je poznal celý svět trochu blíže, protože netuší o co přichází.

Hodnocení7
Možná po shlédnutí tohoto snímku řeknete, že jsem blázen, ale mě se prostě líbil tak, že mu z radostí dám 75%.
70%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář