Turistas (2006)


Režie: John Stockwell
Rok výroby: 2006
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Josh Duhamel … (Alex)
Melissa George … (Pru)
Olivia Wilde … (Bea)
Desmond Askew … (Finn)
Beau Garrett … (Amy)
Max Brown … (Liam)
Agles Steib … (Kiko)
Miguel Lunardi … (Zamora)
…a další

 

Film Turistas začíná jako pohádka. Skupinka američanů si začíná užívat zaslouženou dovolenou v Brazílii. Popíjejí míchané nápoje na pláži za příjemného šumění příboje. Nemá to chybu a turisté mohou pomlaskávat blahem. Zábava nebere konce a kdo by tušil nějaké nepříjemnosti. Mezitím se ale jiná skupinka místních domorodců chystá provést svůj již několikrát opakovaný plán. Turisté se po protančené a alkoholem mocně prolité noci probouzejí. Nejspíš je neuspal jen alkohol, ale i neznámé množství drogy do pití přimíchané. Jedna dvojice se probouzí na pláži, což by nebylo nic zvláštního, kdyby jim nechybělo úplně všechno, co u sebe měli. Zato druhá dvojice je na tom o poznání hůře. Jejich procitnutí způsobilo jemné pohupování, způsobené stylem jakým byli přepravováni.

Na dlouhé tyči s rukama a nohama svázanýma nad hlavou v pozici mrtvé srny. Zbytek turistů se vydává do místního městečka hledat pomoc a snad i policii, což se tady ukazuje jako nesmysl. Po městečku se totiž kromě místních dětí, ověšených kořistí ulopenou turistům nikdo nepohybuje. Snad jen Kika, místní kluk, který jak se zdá chce našim nešťastníkům pomoci. Bohužel zdání klame a tato fráze platí snad všude na světě. Kika turisty sice provede džunglí k domu, jak on říká svého strýčka, ale dům je to od počátku podivný a na to, že je uprostřed džungle, moderně vybavený kamerami a hlavně operačním sálem. K čemu tak asi slouží? Netrvá dlouho a majitel domu se vrací domů. Vrtulníkem a za podpory hordy ozbrojených mučačos.

Uběhne chvilička a první turistka leží živá na operačním stole a pan domácí z ní zaživa postupně vyjímá životně důlěžité orgány, nadávaje při tom na americké turisty. Jestli pak se někomu podaří z této nedobrovolné chirurgie uprostřed brazilské džungle uniknout a varovat další turisty před návštěvou místních krás?

Hodnocení7
Film mi trošku připoměl kanibalské filmy z osmdesátých let, jen těch scén je mnohem méně a spíš než krvavé orgie za to může to prostředí. Po pomalejším začátku se děj dostane do obrátek a my opět musíme fandit chudákům turistům a držet jim palce, které oni pomalu ztrácejí za nemilého svištění mačety.
70%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Frenk 16 ledna 2011 v 14:04

  “Zájezdový” horory mám celkem rád – možná z toho důvodu, že málokdy zklamou. Brazilský masakr (nebo Turistas chcete-li) dobře využívají svého prostředí, takže se na něj pěkně kouká, stejně tak jako na herce… Nic víc však vypíchnout nejde, protože zbytek je už jen veleprůměrným klišé, které takřka nepřekvapí. Mrtvol a mučení je málo, akce občas nepřehledná a přeživší jsem správně odtipoval už po havárii autobusu na začátku filmu. Myslím si, že nedávné Ruiny byly o stupínek lepší…

 2. Solo 27 února 2010 v 23:01

  Já jsem se u tohoto filmečku bavil víc než u Hostelu. Nejvíc na mě
  zapůsobila překrásná příroda a jeskyně. Pokud mě zaujme prostředí má u
  mě film napůl vyhráno. Navíc když se k tomu přidají solidní herecké
  výkony, atraktivní herečky a docela zajímavý děj je vymalováno.
  Neříkám, že jde o nějakou bombu, ale já jsem se při sledování ani moc
  nenudil a příjemně mi to uteklo. Sice tady není k vidění moc vraždících
  scén, ale i to se dá přežít. Jen ten konec mohli tvůrci ještě o něco
  vylepšit o nějaký ten menší masakr.

Nový komentář