Tremors: Shrieker Island (2020)


Režie: Don Michael Paul
Rok výroby: 2020
Délka: 103 min
Země: USA
Alternativní názvy: Tremors 7, Tremors: Island Fury

Hrají:
Michael Gross … (Burt Gummer)
Jon Heder … (Jimmy)
Caroline Langrishe … (Jas)
Richard Brake … (Bill)
Jackie Cruz … (Freddie)
Cassie Clare … (Anna)
… a další

 

Vědecký tým pod vedením Jimmyho zaznamená podivné záchvěvy na jednom z vedlejších exotických ostrovů, který je ve vlastnictví bohatého magnáta Billa. Na ostrově naleznou mrtvolu obrovského Graboida a jeden ze členů je napaden menším podivným tvorem. Jimmy je přesvědčený, že musí ihned kontaktovat svého známého Travise Welkera – odborníka na Graboidy, jenže ten se momentálně nachází v mexickém vězení. A tak mu nezbývá nic jiného, než se vydat na Papuu Novou Guineu, kde se uchýlil do ústraní samotný Burt Gummer, který své řemeslo profesionálního lovce pověsil před časem na hřebík.

Burt neochotně souhlasí a po příjezdu na ostrůvek je konfrontován samotným Billem a jeho skupinou zbohatlých lovců, kteří si chtěli okořenit lov a na svůj ostrov záměrně dovezli a geneticky upravili čtveřici Graboidů. Nemají však ani tušení, že se tito tvorové dokáží skvěle adaptovat, rozmnožovat a zrychleně i evolučně vyvíjet v zákeřné Shriekery. Záhy se rozpoutá krvavý boj o přežití a Burt tentokrát nebude mít k dispozici svůj pestrý arzenál zbraní, což je pro něj nová a hlavně hodně nemilá situace…

Nechce se mi ani věřit, že původní Tremors vznikli už před třiceti roky. Jedna z mých docela oblíbených sérií však po úvodních dvou dílech začala pomalu ale jistě sklouzávat k čím dál horší kvalitě, kterou však vždycky dokázala zachránit alespoň v průměrných číslech komediální vložka a postava samotného Burta Gummera. Ten jako jediný zůstal této sérii věrný po celou dobu a objevil se ve všech dílech. Když jsem ho však v sedmém díle viděl poprvé, doslova jsem se zhrozil. Jeho představitel Michael Gross vypadal v dlouhých šedých vlasech a plnovousu doslova odporně (jako novodobý leč sešlý Robinson). Naštěstí mu tato image nevydržela moc dlouho a zanedlouho se vrátil ke starému outfitu.

Byla jen velká škoda, že tu tentokrát neměl k dispozici svůj pestrý arzenál zbraní a po většinu času si musel vystačit jen s nožem, mačetou a plamenometem. Ale tak to se dalo přežít, protože nám to zase vynahradila skupina lovců. Neztratil nic ani ze svého smyslu pro humor a drzosti, což jsem samozřejmě rovněž kvitoval s povděkem. Trošku problém jsem však měl se samotným výběrem lokality. Jasně, Thajské ostrůvky byly nádherné (příroda překrásná), ale já dával vždy raději přednost městečku Perfection – potažmo poušti, kde jsou Graboidi doma a má to mnohem lepší efekt.

Celkově vzhled těchto obřích červů i Shriekerů byl takový divný. Mnohdy na nás tvůrci vytáhli rozmazané digitální efekty, které mi lezly na nervy, jindy jsem si zas připadal jako bych se díval očima Predátora. Pořádných úroků tu moc nebylo a když už, tak je rychle ukončil plamenomet, nebo se vše podstatné odehrálo mimo záběr kamery. Naštěstí se dočkáme i několika útoků, při kterých budou oběti žrány pěkně pomalu, jako za stara. Což bylo jejich jediné štěstí.

Hodnocení5
Samotný závěr byl lehce emotivní a nerad bych něco více prozrazoval. Nicméně průlet vzpomínkových záběrů na Burta napříč všemi díly se mi líbil. Nastal skutečně konec legendy, nebo…? Sedmý díl Tremors nějak nevybočil z průměrné kvality svých předchůdců. Ale první dva díly byly prostě nejlepší – jednička zůstala a asi i zůstane nepřekonána!
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář