Tremors: A Cold Day in Hell (2018)


Režie: Don Michael Paul
Rok výroby: 2018
Délka: 98 min
Země: USA
Alternativní název: Tremors 6

Hrají:
Michael Gross … (Burt Gummer)
Jamie Kennedy … (Travis B. Welker)
Tanya van Graan … (Dr. Rita Sims)
Jamie-Lee Money … (Valerie McKee)
Paul du Toit … (Cutts)
… a další

 

Burt a Trevis se po poslední akci v Jižní Africe stáhli do ústraní, ale to neznamená, že by profesionální lovec Graboidů a milovník zbraní všeho druhu pověsil natrvalo své řemeslo na hřebík. Je však velice překvapen, když se mu ozve jistá doktorka Rita a mladá lovkyně Valerie až z nehostinné části Kanady, které tvrdí, že se v tamním Nunavutském území objevili Graboidi. Ti tam měli napadnout a zabít tým vědců, kteří právě odebírali vzorky z ledovců. Burt jejich tvrzení zprvu nevěří, protože byl až doposud přesvědčen, že by v podobném prostředí nebyli schopni přežít, ale nakonec se i s Trevisem vydává na cestu.

Velmi záhy však změní svůj názor, protože již během letu jsou napadeni Ass Blasterem. Když se do všeho navíc začne míchat pochybná organizace DARPA, Burtovo podezření ještě vzroste. Je totiž přesvědčen, že tito lidé pod vedením agenta Cuttse hodlají Graboidy využít k výrobě biologických zbraní. Čemuž samozřejmě musí společně s Travisem zabránit a navíc dal své slovo skupině mladých vědců, že je ochrání. A ON své slovo drží…

Série Tremors se nikdy netěšila příliš velké divácké základně, ale první díl Chvění si přece jenom získal jistou popularitu a diváckou přízeň. Já osobně mám tuto svým způsobem ujetou sérii docela rád a na první díl nedám dopustit. Je potřeba si uvědomit, že všechny díly nejsou rozhodně čistokrevnou sci-fi/hororovou podívanou, ale jejich tvůrci spoléhali především na komediální vložku a ujetou akční jízdu plnou bizarních momentů a trefných hlášek. Pro někoho trapná záležitost, ale já se v tom přímo vyžíval.

Po vynikajícím prvním díle a slušné dvojce, přišla na řadu dost slabá trojka a hodně odlišná čtyřka (odlišná v období, ve kterém se děj odehrává). Potom však usedl do režisérského křesla Don Michael Paul a hodlal ukázat, že téma Graboidů ještě není úplně vyčerpáno. Pětka sice byla v mých očích jen průměrnou záležitostí, a to hlavně proto, že se v ní až moc soustředil na vývojový stupeň Ass Blastera, který se mi osobně ze všech líbil úplně nejméně, ale tady se naštěstí ke slovu dostali zase hlavně klasičtí Graboidi.

Někdo bude jistě namítat, že se tu stejně zas omývalo to samé dokola a tvůrci nám moc nových věcí neukázali – s čímž musím i tak trochu souhlasit, ale Burt Gummer prostě nikdy neomrzí. Já mám tohoto starého pardála velmi rád a opět nesměl chybět ani jeho svérázný smysl pro humor, okořeněný o několik trefných hlášek. Jamie Kennedy si taky nevedl vůbec špatně, přesto se mi jeho výkon líbil víc v pátém díle. No a samozřejmě nesmí chybět ani několik pohledných žen v čele s Tanyou van Graan, kterou si pamatuji ještě z třetí Hvězdné pěchoty.

Hodnocení5
Šestka tak v mých očích rozhodně této sérii ostudu neudělala, ale na víc jak průměr to rozhodně nevidím. A to asi ještě nebudu zcela objektivní. Když já mám ale Graboidy a Burta tak rád a klidně bych si dal hned další díl…
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář