Transylvania 6-5000 (1985)


Režie: Rudy De Luca
Rok výroby: 1985
Délka: 93 min
Země: Jugoslávie / USA

Hrají:
Jeff Goldblum … (Jack Harrison)
Ed Begley Jr. … (Gil Turner)
Jeffrey Jones … (Lepescu)
Joseph Bologna … (Dr. Malavaqua)
Geena Davis … (Odette)
John Byner … (Radu)
… a další

 

Majitel a šéfredaktor novin The Sensation je milovníkem brakových článků a rychle potřebuje nějakou senzaci. Proto když se z jistého videa dozví o možné existenci Frankensteinova monstra, zadá úkol dvojici novinářů (Jack a jeho vlastní syn Gil), aby se vydali do Transylvánie a zjistili, co je na tom pravdy. Že se vám to zdá podivné a nemožné? Dvěma mladíkům rovněž, ale nakonec se přece jenom do Rumunska vydávají. Zde na ně čeká celá řada podivných místních individuí, ale i několik tamních tajemství, která nikdy neměla vyplavat na povrch. Šílené dobrodružství může začít!

Že vám námět na tento film přijde poněkud stupidní? No nejste v tom sami a docela by mě zajímalo, co režisér a scenárista v jedné osobě Rudy De Luca měl v sobě, když psal scénář k tomuto filmu. Osobně mám hororové komedie docela rád a asi nejvíc mě zaujalo herecké obsazení, ale kvalita tohoto filmu je velmi pochybná. To, co Američanům možná přijde humorné, zbytku světa přišlo dle mého spíše trapné a o tom svědčí i docela nízké hodnocení napříč internetem.

Setkáme se zde s celou řadou nejrůznějších individuí (podivní sluhové na hradě, samotný starosta, pološílený vědec Malavaqua, někteří další obyvatelé městečka) a dokonce i s několika „monstry“ (Frankensteinovo monstrum, sexy vampýrkou Odette, Vlkodlakem, Mumií), z nichž všichni mají nějaké tajemství a jak se nakonec ukáže, v Transylvánii není všechno, tak jak se na první pohled zdá. Díky nim a samozřejmě i dvojici novinářů na nás čeká celá řada zajímavých i hodně trapných situací, při kterých se jedni budou hlasitě smát a jiní jen zírat nad stupiditou samotného filmu.

Až jsem zíral, kolik známých tváří se k tomu nechalo přemluvit. Jeff Goldblum, Jeffrey Jones, John Byner už měli ledasco za sebou a patřili v té době mezi vážené herce. Taková Geena Davis teprve začínala a tady jí to v tom sexy vamp oblečku neskutečně slušelo. Byl to první film, ve kterém se objevila po boku svého budoucího manžela Goldbluma, se kterým později natočila ještě několik dalších filmů v čele s legendární Mouchou.

Hodnocení4
Transylvania 6-5000 je tak v mých očích podprůměrnou záležitostí, která spíše než svým obsahem, zaujme hereckým obsazením. Bohužel ale já se při sledování moc nebavil.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář