Toxic Avenger (1985)


Režie: Michael Herz, Lloyd Kaufman
Rok výroby: 1985
Délka: 87 min
Země: USA
Alternativní název: Health Club Horror

Hrají:
Andree Maranda … (Sara)
Mitch Cohen … (Toxic Avenger)
Jennifer Prichard … (Wanda)
Cindy Manion … (Julie)
Robert Prichard … (Slug)
Gary Schneider … (Bozo)
Pat Ryan … (Mayor Belgoody)

 

Z filmové dílny studia Troma už vzešlo spoustu demencí, ovšem toxicky mstitel je ze všech těch prasárniček nejlegendárnější.

Outsider a smolař v jedné osobě Melvin pracuje jako uklízeč ve sportovním centru, kde si z něho návštěvníci neustavičně dělají srandu. A není divu, svým debilním úsměvem a chováním si totiž koledoval o pořádný malér. Jednoho dne se z nevinného žertíku směřujícího na jeho účet stane tragédie. Neštastnou náhodou spadne z okna do sudu s toxickým odpadem. Po těžkém utrpení se z Melvina stává zmutované monstrum, které instinktivně vycítí zločin a vydává se na dráhu tajemného mstitele na straně zákona. S mopem v ruce oblečen do baletní sukénky přicházi nový Melvin, který se nakonec stane superhrdinou města Tromavill. Časem se seznámí se slepou dívkou, do které se zamiluje a pozve si ji do svého ukrýtu na skládce nebezpečného odpadu…romantika jak cyp.
Pomstí se všem nepřátelům ze sportovního centra a vyčistí město od zkorumpovaných úředníků.

Komediální horůrek na sobotní večer jako dělaný. Je zde k vidění plno drsných scének, u kterých se vážně pobavíte. Film se dočkal pro velkou oblibu ještě dalších třech pokračováni:

Toxic Avenger Part II (1989)
Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie (1989)
Toxic Avenger Part IV: Citizen toxie (2000)

Hodnocení7.1
Vřele doporučuji, protože tohle je fakt nářez.
71%

Sdílejte článek

Nový komentář