Torment (2013)


Režie: Jordan Barker
Rok výroby: 2013
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Katharine Isabelle … (Sarah Morgan)
Robin Dunne … (Cory Morgan)
Peter DaCunha … (Liam Morgan)
Stephen McHattie … (Strážník Hawkings)
Bill Colgate … (Jim Bronson)
…a další

 

Čerstvě vdaný pár – Sarah a Cory – se na nějaký čas stěhuje na venkov. Jejich snem je posílit rodinné vazby se sedmiletým synem Corym, pro něhož je Sarah novou matkou. Situace ale nabere úplně jiných obrátek, protože se malý Liam záhadně ztratí. A aby toho nebylo málo, je za to zodpovědná šiblá rodinka ze sousedství. Tohle všechno v režii Jordana Barkera, jehož největším zápisem je mizerný horor The Marsh (Bažina, 2006).

Bohužel i Torment představuje to horší, z toho co nabízí pojem „béčko z DVD trhu“. Nejde jen o omšelou dějovou osnovu, ale především o totální absenci jediného originálního prvku či motivu. Film je přesycen hloupými zvraty, iracionálním chováním a bohužel i vesměs běžnou a nudnou brutalitou. Až uvidíte, jaké pohnutky vedou naše magory k páchání své činnosti, neubráníte se zklamání. Naopak scény, v nichž je vyvíjen psychologický nátlak na Liama i jeho otce, mohou způsobit menší salvu smíchu, navzdory tomu, že tak určitě nebylo zamýšleno.

Atmosféra tedy především zásluhou výše uvedeného jde relativně do kytek a maskovaní zabijáci (zvířecí masky jsou stále v kurzu – viz mnohem lepší „home invasion“ You’re Next) nemají dostatečný respekt. Naštěstí je zde i pár pozitiv – skromná stopáž a hvězdička béčkových hororů Katharine Isabelle (Ginger Snaps, American Mary, See No Evil 2), na kterou se mě alespoň hezky kouká, protože mi přijde celkem sexy. Nu, není toho moc.

Hodnocení4
Torment představuje bezvýrazného příživníka ve svém subžánru. Objektivně ale samozřejmě není natolik mizerný, aby šel úplně zavrhnout. Vidět ale netřeba.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 5 ledna 2015 v 07:11

    Poslední dobou se vážně roztrhl pytel s filmy označenými jako „Home invasion“ a jen málokterý z nich mě dokáže zaujmout něčím novým. Tento film však mezi ně bohužel nepatří. Kanaďané se drželi zuby nehty osvědčené šablony a jediné co jim můžu přičíst k dobru, byla docela krátká stopáž. Kromě úvodního masakru totiž přichází dost nezáživná půlhodina, za kterou by si Jordan Barker zasloužil nafackovat. Tedy především dvojice scénáristů. Nezáživné dialogy a ještě topornější herecké výkony všech zúčastněných mě začali pěkně nudit a jediné co alespoň trošku zaujalo, byla scéna ze sprchy.
    Teprve s příchodem noci se zlepšila i atmosféra, ale i tak se žádná nervy drásající podívaná nekonala. Očekávání bylo mnohem větší, než mi nakonec tahle hodně průměrná podívaná byla schopná nabídnout. Postavy se chovaly opět debilně, dělaly zase ty samé chyby a špatná rozhodnutí jako v jiných filmech a psychopati jaksi vyměkli již po úvodních mordech. Jako by všechnu představivost již vyčerpali, nebo všechen rozpočet padl na honorář Katharine Isabelle. Ta jediná si zaslouží přísnější měřítko, ale i tak se mi zdá, že poslední dobou z nouze přijímá dost podřadné role (na její talent). Musel jsem tak spokojit alespoň s psychologickou stránkou prostřední části, která zas až tak špatná nebyla. Přece jenom se jim podařilo vyždímat alespoň trochu toho napětí.50%

Nový komentář