Tooth & Nail (2007)


Český název: Zuby nehty
Režie: Mark Young
Rok výroby: 2007
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Nicole DuPort … (Dakota)
Rider Strong … (Ford)
Rachel Miner … (Neon)
Beverly Hynds … (Victoria)
Michael Kelly … (Viper)
Alexandra Barreto … (Torino)
…a další

 

Roku 2012 dojde ropa a nastává apokalypsa. Neptejte se proč se lidé kvůli tomu začnou vraždit a jak je možné, že černá surovina způsobí celosvětový kolaps. Tooth & Nail využívá tuto zápletku k jednoduchému příběhu, v němž parta lidí v nemocnici čelí bandě odporných kanibalů, kteří obklíčili jejich budovu a každou noc se vydávají do jejích útrob pro večeři. Takže tu máme zhruba dvě lokace (ona nemocnice a jakási továrna) a největšími hvězdami jsou Michael Madsen a Vinnie Jones v rolích magorů.

Zkrátka céčková produkce, která by klidně mohla vzniknout i u nás, ale naštěstí to ještě nikoho nenapadlo. Má šanci něco takového zaujmout? Snad ano, pokud by to byla nějaká osmdesátková brutalitka se špetkou nadhledu. Ale rozhodně ne v tomto balení, kde je největším gore pár hřebíků v hlavě, vtip či nějaká hláška je zakázaná a postavy jsou jen tupé máničky, které se klidně nechají sežrat, až po chvíli zamrzí, že kanibalové se spokojí s jedním člověkem na den a nerozsekají tu selanku hned. Jenže na to tu nikdo nemá koule.

Ve filmu se zkrátka děje přesně to, co očekáváte. Naše utlačovaná skupinka se POŘÁD o něčem dohaduje, neustále se hádají a spekulují o otázce vůdcovství a dilematu zůstat a bránit se/pokusit se o útěk. Jenže oni raději nedělají nic. Jsou dokonce tak dementní, že se nesnaží svým tryznitelům jakkoliv bránit, takže proč jim smrt nepřát!? A pak tu máme vývoj hlavních postav, který je rádoby šokující (ale vy to tušíte) a nepravděpodobný. Všechno špatně!

Hodnocení2
Atmosféra pražádná, lekačky nulové. O katastrofě se zde mluví, ale není tu zkrátka nic, co by ve vás vyvolalo alespoň nějaký pocit tíživé budoucnosti. Zuby nehty jsou zkrátka špatným hororem od začátku do konce a mě nezbývá nic jiného než zatít sekeru do zad člověka podle něhož se jedná o „záležitost hodnou průměru“. Je to lež.
20%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

 1. Solo 6 dubna 2013 v 20:00

  „Běž se schovat, až tě najdu, tak tě spapám!“
  Kurňa po zhlédnutí tohoto kousku jsem taky pocítil kručení v břiše. Bohužel děj samotný mne moc nenasytil, protože nebylo čím. Přece jenom jsem očekával solidní postapo film, ale dostalo se mi jakéhosi vyvařeného výtažku ze smradlavých bot Michaela Madsena. Ten dle tvůrců měl být ústřední postavou a místo toho si ani nestačil pořádně ohřát svou prdel před kamerou. Už za tenhle podfu(c)k dávám bod z průměru dolů. Celý snímek je navíc „obdařený“ kupou opravdu hloupých dialogů, žánrového klišé jenž je nám podáno místy neskutečně otravným způsobem. V určitých momentech se mi film líbil, zvláště když docházelo na postupné vybíjení obyvatel nemocnice, či se na place objevil starý mazák Vinnie, ale zbytek herců – žádný zázrak. Taky s vytvořenou atmosférou to bylo dost na štíru, tedy alespoň v první polovině, v té druhé došlo nakonec přece jenom k mírnému zlepšení a dokonce se musím přiznat, že jsem se přestal i nudit.

 2. M3rl1n 8 prosince 2011 v 18:56

  Asi je jedno jaký je přesný název nebo rok… možná kdyby to bylo z roku 1970, tak by to omlouvalo tu hrůzu, co jsem musel v noci na dnešek vytrpět:D To nemůže nikdo nazvat hororem… na bych nechal dívat i 10ti leté dítě… úplná ztráta času. Napětí 0, zápletka byla vidět dobrou půlhodinu před odhalením… že by teda šlo o krvák místo promyšleného hororu? Ani tím to nevykompenzovali, když už tam nějaká krev byla, tak to byl kečup jak vyšitej:D A občas mi přišlo, že ta krev jakože zaschla nějak rychle, aby ušetřili a jen to našmínkovali:D Vypadalo to jak francouzská… s rozmazaným makeupem. Pokud někdo myslí, že nic horšího než "to a to" už neuvidí, tak se mrkněte:D Možná budete překvapení…

 3. Anonym 1 listopadu 2011 v 22:53

   Tooth & Nail sic není snímkem letošního roku nýbrž z roku 2007 ale to je zcela jistě pouhopouhý překlep.Michael Madsen se už tak nějak do role céčkových filmů hodí ale od dob jeho zatím nejlepší role Mr.Blonda sadistického psychopata z Reservoir Dogs se jeho kariéra rozlétla jak z recese hozené lejno do stropního ventilátoru.A Vinnie Jones?Hehe.Po jeho famózním The Midnight Meat Train je role v Tooth & Nail jen další z jeho mnoha nezdarů.Vizuální stránka filmu na mě působila PVC dojmem,vše bylo tak jako by jen naoko,a atmosféra jež by měla v takovém Post-apokalyptickém počinu býti prioritou numero uno,se absolutně minula účinkem.Za mě 10% a vzkaz pro rejžu je jasný ” Meine Rauche Pipi”!!

Nový komentář