Texas Chainsaw Massacre 2, The (1986)


Český název: Texaský masakr motorovou pilou
Režie: Tobe Hooper
Rok výroby: 1986
Délka: 100 min
Země: USA

Hrají:
Dennis Hopper … (poručík ‘Lefty’ Enright)
Caroline Williams … (Vantia ‘Stretch’ Brock)
Jim Siedow … (kuchař)
Bill Johnson … (Leatherface)
Ken Evert … (dědek)
Harlan Jordan … (strážník)
Kirk Sisco … (detektiv)
… a další

 

I přes všechny již dané komentáře s věčnou nespokojeností a výsměchem, jsem se s velkým natěšením pustil do pokračování tohoto nestárnoucího masakru. Po první půlhodině filmu jsem si vzpoměl na hlášku z jedné české komedie řečenou Milošem Kopeckým – TO BUDE PATRNĚ ASI NĚJAKÝ NEJAPNÝ ŽERT. Na scéně se totiž objevil všem známý Dennis Hopper v roli Lefttyho v přiblblém klobouku ala Texas Ranger, který si chce mermomocí vyřídit účty s příznivci motorových pil. Chybělo mu už jenom nalepit vousy a CHUCK NORRIS by byl spokojen.

Kde se podělo to napětí a bezmocnost? Chátrající dům plný kostí a různého sviňstva, šílená bezcitnost rodiny Sawyerových. Depresivní hudba a proč zde kožená tvář projevuje svoje city (jako by nějaké měl) a napomáhá oběti k útěku. Dělá tu ze sebe naprostého cypa, kterého se nelekne ani šestileté děcko. O co vlastně šlo tvůrcům The Texas Chainsaw Massacre2 ???

V žádném případě neměli v úmyslu trumfnout nebo jakýmkoliv způsobem navázat na předchozí díl. Sawyerovci jsou zde tak směšní a neefektivní, že to až hraničí. Velmi mě ale potěšílo, že své pevné místo zde opět našel DĚDEČEK, který je mistr ve svém oboru a s pomocí svých dvou vnuků vás praští tak silně kladivem do hlavy že až … )))))))
Ovšem souvětí filmu je jednoznačné – MUSÍŠ SE ROZHODNOUT CHLAPČE, SEX NEBO PILA, SEX JE…NO ČLOVĚK NIKDY NEVÍ, ALE PILA, PILA JE RODINA!!!

Jako černá komedie to funguje skvěle, ale jako masakr nikoliv.

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 9 prosince 2017 v 16:13

  Tobe Hooper to opět dokázal…Po docela dlouhé pauze od natočení původního Texaského masakru se mu podařilo zase diváky doslova šokovat. Tentokrát to však nebylo ani tak kvůli atmosféře, nebo spíše syrovosti svého díla, ale především díky absolutní ujetosti hraničící se ztrátou soudnosti a zdravého rozumu.Jsem vášnivým konzumentem ujeté podívané a to ve všech nejbizarnějších/morbidních a mnohdy až úchylných podobách. Tady je to sice skutečně mnohdy na hranici snesitelnosti až trapnosti, ale jelikož jsem si dopředu o tomto filmu nic nezjišťoval a do nedávné doby byl mou jedinou zkušeností s touto sérií remake (od včerejška i originál) a porno verze Texas Vibrator Massacre. Tudíž jsem přistoupil na novou Tobeho hru a víceméně toho nelituji. Děj sice „na oko“ navazuje na události po jedničce, ale jde si svou cestou. Rodinka kanibalů má nový bejvák, Stopaře nahradil Chop-Top a chovají se ještě více dementně, než tomu bylo naposledy. Nicméně neztratili nic ze své zvrácenosti, o čemž se přesvědčíme především v druhé polovině filmu. Asi nejvíce se mi líbila scéna ze „spižírny“, stahování z kůže a morbidní výzdoba jejich příbytku. O něco horší už to bylo se samotným černým humorem, který v mnoha situacích doslova smrděl trapností. Dennis Hopper mi tu bohužel moc neseděl a bezesporu jde o jeden z nejhorších výkonů, které jsem měl možnost od něj vidět. Naštěstí zde máme ještě uječenou Caroline Williams a její sexy stehýnka. Ani se nedivím, že byl Leatherface tak nadržený. Největší prim tu však sehrál Bill Moseley, který ztvárnil Chop-Topa opravdu dokonale a role pošahanců mu evidentně jde nejlépe. Víc vylízané pako jsem už dlouho neviděl. A už konečně vím, kde se Rob Zombie nechal inspirovat svým bizarním kouskem House of 1000 Corpses. The Texas Chainsaw Massacre 2 je prostě po všech stránkách jiný než jeho předchůdce. Je mi jasné, že pro většinu lidí je to nehorázná sračka, ale já se docela bavil. 50%

 2. Eraserhead 15 ledna 2010 v 14:29

   Až teda na zaslouženě odříznutou hlavu jednoho namachrovanýho frajírka, se to rozjíždí poměrně pozvolna. Ve srovnání s jedničkou film samozřejmě neobstojí, chybí tu taková ta stísňující atmosféra, kterou se tu Hooper sice snaží vybudovat, ale prostě se mu to nedaří. Film většinou působí více či méně sebeparodicky – Denis Hopper ověšenej motorovkama a vypouštějící stupidní hlášky je fakt směšnej a vůbec asi nejhorší část filmů (vyjma teda souboje na motorové pily), zamilovanej Leaetherface (i když lehce erotická scéna s motorovou pilou stála za to), hláškující kanibalský kuchař s rozřezanou prdelí. Ale i přesto se najdou i “silné scény” – stahování z kůže, opět 134-letý děda v akci…… První půlka filmu docela slabá, druhá půlka starej dobrej masakrovskej nářez (i když teď pojatej odlišně než v jedničce, není to takovej nápor na nervy).

 3. pepé 7 února 2007 v 23:31

   Tebhle film jsem kdysi strašně chtěl vidět. Když se mi to podařilo díky torrentům (u nás to nikdy nevydáno ani VHS natož DVD) byl jsem otráven. Strašná kravina, nadrženej Leatherface(Bubba) co to chce dělat hlavní hrdince (rozhlasové hlasatelce buranského rádia) mot.pilou nebo jeho brácha(vietnamský veterán) co neustále jí kousky kůže ze své plechové hlavy. Kravina…celá rodina Sawyerovi na konci umírá a je pokoj. Lepší je rozhodně 3. díl z 1990 (vyšel kdysi dávno na VHS) o 4.dílu s R.Zellweger se ani nezmiňuji.

  Rozhodně jsou nové díly TCM o rodině Hewittu (2003,2006) daleko lepší.

Nový komentář